DÜNYACA ÜNLÜ İLETİŞİM UZMANI BURSA'DA…


- ALBERTO CASTELVECCHİ'DEN OTOMOTİVCİLERE ETKİLİ İLETİŞİM TÜYOLARI…

BURSA - Dünyaca ünlü İtalyan İletişim Uzmanı Alberto Castelvecchi, Uludağ İhracatçı Birlikleri'nin (UİB) konuğu olarak Bursa'ya geldi.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) üyelerine ‘Otomotiv sektöründe Uluslararası Başarı için İletişim Teknikleri' başlığıyla bir seminer veren Alberto Castelvecchi, etkili iletişim teknikleri hakkında da katılımcılara detaylı bilgiler aktardı. UİB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen ve çok sayıda OİB üyesi firma temsilcisinin katıldığı seminerde konuşan Alberto Castelvecchi, iletişimde beden dilinin büyük önem taşıdığını söyledi.

İletişimin nasıl kurulduğunun da önem arz ettiğini dile getiren Castelvecchi, "Etkili iletişim kurabilmek için karşınızdaki insanları çok dikkatli dinlemeniz gerekiyor” dedi.

İletişimde beden dilinin yüzde 60 oranında önem taşıdığını belirten Alberto Castelvecchi, göz temasına dikkat edilmesi gerektiğini ifade ederek, "İnsanlarla, onları rahatsızetmeyecek ölçüde, ancak mümkün olduğu kadarçokgöz teması kurun” şeklinde konuştu.

Yalın ve sade bir dilin yanı sıra ortalama bir hızla konuşmak gerektiğini kaydeden Castelvecchi, "Bir topluluk içinde dinlediğinize yaklaşık olarakeşit miktarda konuşmaya gayret edin. Sesinizinyüksekliğini ve tonunu, bulunduğunuz çevreyegöre ayarlayın” ifadelerini kullandı.

İlgili Fotoğraflar