UHKİB'DEN İNOVASYON SEMİNERİ…

[if gte mso 9]>

 

DR. ÖZGÜR: YENİ KUŞAK YARATICI AMA DEZAVANTAJLARI VAR

 

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından "İnovasyon” konusunda bir eğitim semineri düzenlendi.

 

Eğitmen Dr. Pınar Yazır Özgür tarafından verilen eğitime, ihracatçı firmaların temsilcileri katıldı.

 

UİB Genel Sekreterlik Kahverengi Salonda düzenlenen eğitimde konuşan Dr. Özgür, "İnanıyorum ki bugün burada bulunanların inovasyon konusunda benden daha fazla deneyimi vardır. Ben de yapıyorum ama sizler bunu sürekli yapıyorsunuz” dedi.

 

Dr. Özgür, "Sadece inovasyon nedir diye konuşmayacağız”

 

Eğitimde, sadece inovasyonun tanımını ele almayacaklarına dikkat çeken Dr. Pınar Yazır Özgür, inovasyonun aynı zamanda nasıl bir kültür haline dönüştürülebileceği konusunda da fikir alışverişinde bulunacaklarını dile getirdi.

 

Yeni kuşağın yaratıcı bir kuşak olduğunu işaret eden Özgür, "İnovasyon aslında yaptığımız bir şey. Yeni gelen kuşak biraz daha yaratıcı ancak dezavantajları var. Bu yaratıcılığı ortaya çıkarmak için bir takım melekeleri geliştirmeleri gerekiyor; çok araştırma gerekiyor. Yaratıcılık böyle durduğunuz yerden yapılan bir şey değil. İlham gelmiyor; onun arka planının çok dolu olması gerekiyor. Yaratıcılık aslında, bir takım şeyleri birbirine bağlayıp yeni şeyler çıkarmadır” diye konuştu.

 

Yaratıcılığın biraz da analitik düşünmeyi gerektiğine dikkat çekilen ve Dr. Pınar Yazır Özgür tarafından verilen seminer, soru-cevap kısmı ile sona erdi.

 

UHKİB eğitimleri, 25-26 Ağustos tarihlerinde "Liderler İçin Sunum” konulu eğitim ile devam edecek.

İlgili Fotoğraflar