English

UİB'den Haberler

TÜRKİYE'DE 16 BİN, BURSA'DA 800 İHRACATÇI FİRMA E-FATURA SİSTEMİNE DÂHİL OLDU…

BURSA - "İhracatta E-Fatura Uygulamasına İlişkin Bilgilendirme Semineri” Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğünde Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ev sahipliğinde gerçekleştirildi. İhracatçı firmaların temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği seminerde, Gelir İdaresi Başkanlığı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri konu hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

TÜRKİYE-İRAN İLİŞKİLERİ BURSA'DA ELE ALINDI…

BURSA - Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ile Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) işbirliği ve Ekonomi Bakanlığı desteğiyle düzenlenen Türkiye-İran Ticaret ve İşbirliği Konferansı, Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Genel Sekreterlik Hizmet Binası'nda gerçekleştirildi.

UİB'DEN ‘STRATEJİK BÜYÜME VE KURUMSAL GELİŞİM' EĞİTİMİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) üyelerinin gelişimini ve rekabet edebilirlik seviyesini artırmaya yönelik düzenlediği eğitimlere kaldığı yerden devam ediyor.

OİB LİSESİ'NDE ‘İNOVATİF DÜŞÜNCE' SEMİNERİ…

BURSA - Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ‘İnovatif Düşünce' seminerine ev sahipliği yaptı.

UİB'TE ARGE VE TASARIM MERKEZİ EĞİTİMİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

DIŞ TİCARETİN UZMANLARI UİB'DE YETİŞİYOR…

BURSA - Gerçekleştirdiği eğitim seminerleri ile üyelerinin Uluslararası platformlardaki rekabet edebilirlik seviyelerini artırmayı hedefleyen Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından her yıl düzenlenen Dış Ticaret Uzmanı Yetiştirme Kursu'nun 2016-2017 dönemi, Yalçın Özyavuz tarafından verilen ‘İhracatta kullanılan belgeler, izinler, sertifikalar' konusuyla başladı.

UHKİB'DEN KUMAŞ TERBİYE TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) çatısı altında faaliyet gösteren Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) üyelerinin global arenadaki rekabet edebilirlik seviyelerini artırmaya yönelik eğitimlerine ‘Kumaş Terbiye Teknolojileri' konusuyla devam etti.

UHKİB'DEN ‘TEKSTİL BOYA TEKNOLOJİLERİ' EĞİTİMİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) ‘Tekstil Boya Teknolojileri' eğitimi düzenledi.

UİB'DE GÜNDEM ‘KURUMSAL MARKALAŞMA VE İTİBAR YÖNETİMİ'

BURSA - Üyesi olan ihracatçı firmaların global pazarlarda doğru konumlanabilmesi ve rekabet edebilirlik seviyesini güçlendirmek adına kurumsal eğitimler düzenleyen Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde (UİB) ‘Kurumsal Markalaşma ve İtibar Yönetimi' konusu ele alındı.

DÜNYACA ÜNLÜ İLETİŞİM UZMANI BURSA'DA…

BURSA - Dünyaca ünlü İtalyan İletişim Uzmanı Alberto Castelvecchi, Uludağ İhracatçı Birlikleri'nin (UİB) konuğu olarak Bursa'ya geldi.

UİB'DEN SERBEST TİCARET ANLAŞMALARI EĞİTİMİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri, (UİB) ‘Serbest Ticaret Anlaşmaları' eğitimi düzenledi. Eğitmen Mehmet Kut tarafından verilen eğitime, UİB üyesi ihracatçı firma temsilcileri katıldı.

DIŞ TİCARETTE KULLANILAN BELGELER UİB'DE ELE ALINDI…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ihracatçı firmalara yönelik olarak ‘Dış Ticarette Kullanılan Belgeler' semineri düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminere çok sayıda UİB üyesi ihracatçı firma temsilcisi katıldı.

UİB'DEN SATINALMA YÖNETİMİ VE SATIŞ PSİKOLOJİSİ SEMİNERİ

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri ‘Satınalma Yönetimi ve Satış Psikolojisi' semineri düzenledi.

İLETİŞİM VE ETKİ KONULARI UHKİB'DE ELE ALINDI…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) kurumsal eğitimlerine 2016 yılının ikinci yarısında da devam ediyor. Düzenlediği eğitim seminerleriyle üyelerinin kurumsal gelişimlerine katkı sağlayan UHKİB, son olarak ‘İletişim ve Etki' konulu eğitime ev sahipliği yaptı.

UHKİB'DEN LİDERLER İÇİN SUNUM TEKNİKLERİ EĞİTİMİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) ‘Liderler için Sunum Teknikleri' eğitimi düzenleyerek, ihracatçı firma temsilcilerini bir araya getirdi.

İHRACATTA E-FATURA UİB'DE ELE ALINDI…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ‘İhracatta e-fatura ve e-dönüşüm uygulamaları' seminerine ev sahipliği yaptı.

UİB'DEN ‘STRATEJİK PAZARLAMA YÖNETİMİ' SEMİNERİ

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ‘Stratejik Pazarlama Yönetimi' semineri düzenledi.

UİB, DIŞ TİCARET EĞİTİMLERİNDE GAZA BASTI…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ‘Uluslararası Ticaretin Finansmanı ve Risk Yönetimi' semineri düzenledi.

OİB'DE HEDEF PAZAR İRAN…

BURSA - Üst üste 10 kez ihracat şampiyonu olan otomotiv sektörü, mevcut ihracatı daha da artırmak amacıyla hedef pazarlarla ticari ilişkileri güçlendirmeye odaklanıyor. Bu bağlamda Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) organizasyonuyla Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde (UİB) düzenlenen ‘İran İslam Cumhuriyeti Bilgilendirme Semineri'nde İran pazarının fırsatları ve avantajları, ihracatçı firma temsilcilerine aktarıldı.

UHKİB'DEN İNOVASYON SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından “İnovasyon” konusunda bir eğitim semineri düzenlendi.

UHKİB'DEN STRATEJİK BAKIŞ VE PROBLEM ÇÖZME, KARAR VERME SEMİNERİ…

BURSA - Düzenlediği eğitim seminerleriyle hazır giyim ve konfeksiyon sektöründeki firmaların rekabet edebilirlik seviyesini artırmayı hedefleyen Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, (UHKİB) ‘Stratejik Bakış ve Problem Çözme, Karar Verme' semineri düzenledi.

İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI, UİB'DE ELE ALINDI…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri, ‘İhracata yönelik devlet yardımları' konusunu masaya yatırdı. İhracatçı firmaların yoğun ilgi gösterdiği seminerde, Pazar araştırması, eğitim yardımı, istihdam yardımı, markalaşma faaliyetlerinin desteklenmesi gibi konular ele alındı.

UİB'TEN E-DIŞ TİCARET SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından üyelerine yönelik olarak “E-Dış Ticaret” konulu seminer düzenlendi.

UİB'TEN YETKİLENDİRİLMİŞ YÜKÜMLÜ STATÜSÜ SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri tarafından "2023 Hedef Yolunda İhracatta/İthalatta Yerinde Gümrükleme Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü Semineri” düzenlendi.

UHKİB'DEN “MODA, STRATEJİK PAZARLAMA VE UYGULAMALARI” SEMİNERİ

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) bünyesinde faaliyet gösteren Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) moda eğitimleri devam ediyor. Son olarak ‘Moda, Stratejik Pazarlama ve Uygulamaları' semineri düzenleyen UHKİB, ihracatçı firma temsilcilerini UİB Konferans Salonu'nda bir araya getirdi.

UİB'DEN İHRACATÇILARA E-DIŞ TİCARET SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ‘E- Dış Ticaret Uygulamaları' semineri düzenledi. Eğitmen Hakan Deliduman tarafından verilen seminere çok sayıda ihracatçı firma temsilcisi katıldı.

İBRAHİM OKUR: “1980 YILI TÜRKİYE EKONOMİSİ İÇİN MİLATTIR”

BURSA - Bir yıl içerisinde düzenlediği 50'nin üzerinde eğitim semineriyle üyelerini her konuda bilgilendirmeyi amaçlayan UİB, son olarak ‘İhracat Mevzuatı ve Uygulamaları' seminerine ev sahipliği yaptı. Geçmiş dönem UİB Genel Sekreteri İbrahim Okur tarafından verilen seminere, ihracatçı firma temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

UİB'DEN ‘EŞYANIN GÜMRÜK TARİFESİ-MENŞEİ-KIYMETİNİN UYGULAMADA ÖNEMİ VE RİSKLERİN YÖNETİMİ' SEMİNERİ

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri, (UİB) bilgilendirici eğitim seminerlerine kaldığı yerden devam ediyor.

BUTEKOM VE TTTSD ÇEVRECİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİME DESTEK VERİYOR

Bilgilendirme seminerleriyle üyelerine katma değer sağlamayı hedefleyen Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) son olarak Türkiye Tekstil Terbiye Sanayicileri Derneği (TTTSD) tarafından düzenlenen ‘Tehlikeli Atıklarını Sıfır Deşarjı' konulu seminere ev sahipliği yaptı.

MODANIN KALBİ UHKİB İLE ATIYOR…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, (UHKİB) moda eğitimlerine kaldığı yerden devam ediyor. Moda konusunda düzenlediği seminerlerle bu alandaki önemli bir ihtiyaca karşılık veren UKHİB, son olarak ‘Trend Takibi ve Analizi' semineri düzenledi.

UİB'DEN E- DIŞ TİCARET UYGULAMALARI SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri, (UİB) ‘E-Dış Ticaret Uygulamaları' seminerine ev sahipliği yaptı. Düzenlediği eğitim seminerleri ile üyelerinin ihracat potansiyelini artırmayı hedefleyen UİB, E-dış ticaret konusunu masaya yatırdı.

UİB'DEN ‘GÜMRÜK REJİMLERİ VE MÜEYYİDELERİ' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri, (UİB) eğitim seminerlerine ‘Gümrük rejimleri ve
müeyyideleri' konusuyla devam etti.

UİB'DEN ‘İHRACATTA İŞLEM AKIŞI VE SÜREÇ YÖNETİMİ' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ‘İhracatta İşlem Akışı ve Süreç Yönetimi' semineri düzenledi.

UİB'DEN HIZLI İNOVASYON TEKNİKLERİ...

BURSA - ‘Hızlı İnovasyon Teknikleri ve Sanayiye Uygulanması' başlığıyla bir seminer düzenleyen UİB, üyelerinin küresel arenada rekabet edebilmeleri için inovasyona ağırlık verilmesi gerektiğini her alanda dile getirmeye devam ediyor.

UİB, ÜYELERİNİ YENİ PAZARLAR YARATMA KONUSUNDA BİLGİLENDİRİYOR…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) bilgilendirici eğitim seminerlerine devam ediyor. Son olarak ‘Tüketici Davranışları ve Pazar Yaratma' semineri düzenleyen UİB, üyelerini yeni pazarlar yaratma konusunda bilgilendiriyor.

UİB, DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ DÜZENLİYOR

BURSA -Ekonomi Bakanlığı ve Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) organizasyonu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğiyle, ihracata yönelik destek programlarının tanıtılması amacıyla 2011 yılından bu yana düzenlenen ‘Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri', bugün Yalova'da düzenlenen seminer ile başladı. Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri, Yalova'dan sonra, 22-23-24 Mart ve 4-5 Nisan tarihlerinde sırasıyla Balıkesir, Bilecik, Eskişehir, Bursa ve Kütahya'da gerçekleştirilecek.

DIŞ TİCARET MUHASEBESİ UYGULAMALARI, UİB'DE ELE ALINDI…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri, (UİB) “Dış Ticaret Muhasebesi Uygulamaları” semineri düzenledi. Yaser Gürsoy tarafından verilen seminerde muhasebe uygulamalarındaki son değişiklikler masaya yatırıldı.

UHKİB'DEN BOSNA'YA İHRACAT ATAĞI…

BURSA - 2015 yılını yaklaşık 500 milyon dolarlık ihracatla kapatan Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, (UHKİB) bir yandan alternatif pazarlara yönelirken diğer taraftan da mevcut pazarlardaki ağırlığını artırmayı amaçlıyor. Bu bağlamda üyelerinin uluslararası arenadaki rekabet edebilirlik seviyelerini yükseltmeyi ilke edinen UHKİB, bu doğrultuda düzenlediği eğitim seminerlerinin yanı sıra alım heyetlerini de üyeleriyle buluşturuyor.

UİB'DEN İHRACATÇILARA ‘ULUSLARARASI PAZAR VE PİYASA ARAŞTIRMA' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri, (UİB) üyelerinin uluslararası arenada rekabet edebilmeleri ve alternatif pazar araştırmalarına katkı sağlamak için düzenlediği eğitim seminerlerine, ‘Uluslararası Pazar ve Piyasa Araştırmaları' semineri ile devam etti.

UİB'DEN GÜMRÜK MEVZUATI GENEL ESASLARI VE UYGULAMALARI SEMİNERİ

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) 2016 yılı seminer programına hızlı başladı. Üyelerini her konuda bilgilendirmeyi ilke edinen UİB, son olarak ‘Gümrük Mevzuatı Genel Esasları Ve Uygulamaları' semineri düzenledi.

UHKİB'DEN ETKİLİ ZAMAN YÖNETİMİ SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) bünyesinde faaliyet gösteren Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) ‘Etkili Zaman Yönetimi' semineri düzenledi. Eğitmen Barış Gül'ün verdiği seminere, çok sayıda ihracatçı firma temsilcisi katıldı.

UHKİB'DEN ‘ÜRETİM, PLANLAMA YÖNETİMİ' SEMİNERİ…

BURSA -Üyelerinin uluslararası arenadaki rekabet edebilirlik seviyesini artırmayı amaçlayan Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), eğitim seminerlerine kaldığı yerden devam ediyor. ‘Üretim Planlama Yönetimi' semineri düzenleyen UHKİB, çok sayıda ihracatçı firma temsilcisini Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) çatısı altında buluşturdu.

UİB'DEN ‘FASON TEVKİFAT VE İNDİRİMLİ ORANLARA TABİ İŞLEMLER' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) üyelerini bilgilendirmeye devam ediyor. Gerçekleştirdiği eğitim seminerleri ile üyelerinin rekabet edebilirlik seviyesini yükseltmeyi amaçlayan UİB, son olarak ‘Fason Tevkifat ve İndirimli Oranlara Tabi İşlemler' semineri düzenledi.

2016'DA DOLARLA FİYATLANAN PAZARLARA YÖNELİN

BURSA - Dünya ve Türkiye ekonomilerini 2016 yılında bekleyen senaryolar, Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde (UİB) ele alındı. Dr. Can Fuat Gürlesel tarafından verilen ‘Dünya ve Türkiye Ekonomisi için 2016 Beklentileri' konulu seminerde katılımcılar, gelecek yıl için öngörülen senaryolar hakkında bilgi sahibi olma fırsatı yakaladı. Amerikan Merkez Bankası'nın (FED) 2015 Aralık ayından başlamak suretiyle kademeli olarak faiz artıracağını dile getiren Dr. Can Fuat Gürlesel, “FED'in faiz artırım kararının en önemli dışsal etkisi, doların gelişmekte olan ülkelerin para birimlerine göre oldukça değer kazanması olacak” dedi. 2016 yılında Dolar/Euro paritesinin 1 seviyelerinde olacağını öngördüklerini belirten Dr. Gürlesel, ihracatçıların dolarla fiyatlanan pazarlara yönelmelerini tavsiye etti.

UİB, DIŞ TİCARET UZMANLARI YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR…

2015-2016 UİB DIŞ TİCARET UZMANI YETİŞTİRME KURSU TAMAMLANDI.

OİB MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ'NİN ÜNÜ TÜRKİYE'Yİ AŞTI…

BURSA - Alanında tek ve otomotiv endüstrisinin nitelikli eleman ihtiyacını karşılayan TBMM Üstün Hizmet Ödüllü OİB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nin ünü, Türkiye'yi aştı.

PROFESYONEL SATIŞ BECERİLERİNİN DETAYLARI UİB'DE ELE ALINDI…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) organizasyonunda, ‘Profesyonel Satış Becerileri, İletişim ve İkna' semineri düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleşen seminerde konuşan eğitmen Cem Özüak, etkili iletişim kurmanın günümüzde oldukça önem kazandığını ifade ederek, “Bugün ticaret hayatında kendinizi kabul ettirebilmek için iletişimi tekniklerini çok iyi bilmeniz gerekiyor” dedi.

UİB'DEN ÜYELERİNE PAZARLAMA SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), üyelerine yönelik olarak ‘Stratejik Pazarlama Yönetimi' semineri düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda gerçekleşen seminer, eğitmen Şehzan Seçen tarafından verildi.

UİB'DEN ÜYELERİNE YÖNELİK TÜREV ÜRÜNLERİNİN MUHASEBELEŞTİRİLMESİ SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından üyelerine yönelik olarak “Türev Ürünlerinin Muhasebeleştirilmesi” semineri düzenlendi.

UİB'DEN ÜYELERİNE DIŞ TİCARETTE KDV VE ÖTV İŞLEMLERİ SEMİNERİ…

BURSA/ Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından üyelerine yönelik olarak Dış Ticarette KDV ve ÖTV İşlemleri semineri düzenlendi.

BURSA'DA TAŞINMAZ MAL / GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI

ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ'NDEN
BURSA'DA TAŞINMAZ MAL / GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI

UİB'DEN ÜYELERİNE TİCARETİN FİNANSMANI SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından üyelerine yönelik olarak Uluslararası Ticaretin Finansmanı ve Risk Yönetimi semineri düzenlendi.

UİB'DEN ‘DIŞ TİCARET MUHASEBESİ VE UYGULAMALARI' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Dış Ticaret Muhasebesi ve Uygulamaları' semineri düzenledi. Yaser Gürsoy tarafından verilen eğitimde, dış ticaret muhasebesi, leasing, fiyat-maliyet ilişkisi, muhasebe kayıtları, döviz işlemleri, döviz işlemlerinin muhasebesi, tekdüzen hesap planı gibi konular ele alındı.

UHKİB ÜYELERİNE İLERİ DÜZEY EĞİTİM…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından, üye firma çalışanlarına yönelik olarak düzenlenen 12 haftalık Photoshop ve Illustrator eğitimleri sona erdi.

UHKİB'DEN İŞ ANALİSTLİĞİ EĞİTİMİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB),üyelerinin rekabet edebilirlik seviyesini yükseltmek amacıyla düzenlediği eğitim seminerlerine ‘İş Analistliği' konusuyla devam etti.

İHRACATÇILAR VE ÜRETİCİLER 2015 SEZONU BURSA SİYAH İNCİR İHRACATINI DEĞERLENDİRDİ…

BURSA - Uludağ Yaş Meyve ve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB), Bursa Siyah İnciri'ni mercek altına almaya devam ediyor. Her yıl BSİ ihracatını ele almak amacıyla UYMSİB öncülüğünde gerçekleştirilen değerlendirme panellerin sonuncusu geçtiğimiz gün Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Konferans Salonu'nda yapıldı. Panelin açılış konuşmasını yapan UYMSİB Yönetim Kurulu Başkanı Arif Güney, BSİ'nin Bursa'nın en nadide tarımsal markalarından biri haline geldiğini ifade ederek, BSİ'nin Türkiye'nin genel meyve ihracatında dördüncü sıraya yerleştiğini söyledi.

İHRACATÇILAR, E-DIŞ TİCARET KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘E-Dış Ticaret' semineri düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda gerçekleşen eğitime, çok sayıda ihracatçı firma temsilcisi katıldı.

UİB'DEN İHRACATÇILARA ‘AKREDİTİFLİ İŞLEMLER VE UYGULAMALARI' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), üyelerini ‘Akreditifli İşlemler ve Uygulamaları' semineriyle bilgilendirildi.

UİB'DEN İHRACATÇILARA KDV SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), eğitim seminerlerine devam ediyor. Gerçekleştirdiği seminerler ile üyelerini her konuda bilgilendirmeyi ana hedef haline getiren UİB, KDV semineri düzenledi.

UİB, ‘DIŞ TİCARETTE KULLANILAN BELGELER' SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ‘Dış Ticarette Kullanılan Belgeler' semineri düzenledi.Eğitmen Mehmet Kut tarafından verilen eğitime, çok sayıda ihracatçı firma temsilcisi katıldı.

UHKİB'DEN ÜYELERİNE PHOTOSHOP EĞİTİMİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), seminer programlarına tüm hızıyla devam ediyor. Moda eğitimlerinden farklı tasarım tekniklerine kadar birçok konuda eğitimler düzenleyerek, üyelerini bilgilendiren UHKİB, son olarak Photoshop eğitimi düzenledi.

UİB'DEN YETKİLENDİRİLMİŞ YÜKÜMLÜ STATÜSÜ VE İSO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü ve İSO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Bilgilendirme Semineri' düzenledi.

MARKALAŞMA VE TASARIM KONUSU UİB'DE ELE ALINDI…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Yurtdışı Birim ve Marka' seminerine ev sahipliği yaptı.

UİB TARAFINDAN DEVLET DESTEKLERİ KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından ‘Devlet Yardımları' konulu eğitim semineri düzenlendi.

UİB, ‘İHRACAT MEVZUATI VE UYGULAMALARI' SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘İhracat Mevzuatı ve Uygulamaları' semineri düzenledi.

UİB'DEN GÜMRÜK MEVZUATI SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), gümrük mevzuatındaki değişiklikleri ve güncel bilgileri içeren bir eğitim semineri düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda gerçekleşen seminerde konuşan Mehmet Kut, “Gümrüklerdeki prosedürlerin kolaylaşması, ticaretin artmasına yardımcı olur” şeklinde konuştu

GAMZE SARAÇOĞLU'NDAN 2016 İLKBAHAR-YAZ DÖNEMİ İÇİN TÜYOLAR…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), moda eğitimleri kaldığı yerden devam ediyor. Üyelerinin uluslararası pazardaki rekabet edebilirlik seviyesini yükseltmek amacıyla bir dizi eğitim semineri düzenleyen UHKİB'in bu haftaki konuğu ünlü tasarımcı Gamze Saraçoğlu oldu

KALIP VE DRAPAJ EĞİTİMİ SONA ERDİ…

BURSA - Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından düzenlenen ve 4 oturumda gerçekleşen Kalıp ve Drapaj eğitimleri gerçekleşen son eğitimle tamamlandı.

İTHALAT KONUSU UİB'DE MASAYA YATIRILDI…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) eğitimlerine devam ediyor. Düzenlediği eğitimlerle üyelerinin rekabet edebilirlik seviyesine olumlu katkıda bulunmayı amaçlayan UİB, son olarak ‘İthalatta İşlem Akışı ve Başarılı Süreç Yönetimi' semineri düzenledi.

UHKİB MODA EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) moda eğitimleri kaldığı yerden devam ediyor.

UİB'DEN ‘İHRACATTA İŞLEM AKIŞI VE BAŞARILI SÜREÇ YÖNETİMİ' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), İhracatta İşlem Akışı ve Başarılı Süreç Yönetimi' semineri düzenledi. İhracatçı firma temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği seminerde konuşan Eğitmen Mehmet Kut, “Başarılı bir ihracatçı olabilmenin en önemli kuralı doğru sektörün seçilmesinden geçer” dedi.

UHKİB'DEN DRAPAJ EĞİTİMİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından düzenlenen 72 saatlik İleri Düzey Moda Eğitiminde, Eğitmen İpek Tohumcu tarafından katılımcılar drapaj hakkında bilgilendirildi.

BUTEKOM'DAN ISO 17025 STANDARDI EĞİTİMİ…

BURSA- Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Merkezi (BUTEKOM) tarafından Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Konferans Salonu'nda ‘TS EN ISO /IEC 17025 Temel Eğitim'i konulu seminer düzenlendi.

BUTEKOM ÇALIŞANLARINA ISO 9001 EĞİTİMİ…

BURSA - Bursa Tekstil & Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi'nin (BUTEKOM) çalışanlarına yönelik olarak “TS EN ISO 9001 Temel Eğitimi” konulu eğitim verildi.

TEKNİK TEKSTİLLER BUTEKOM'DA ELE ALINIYOR...

BURSA- Bursa Tekstil Konfeksiyon ARGE Merkezi (BUTEKOM) Teknik Tekstil konularını masaya yatırmaya devam ediyor. Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ev sahipliğinde BUTEKOM tarafından düzenlenen Teknik Tekstiller seminerinde Teknik Tekstil Danışmanı Affan Ener katılımcılara bilgi verdi.

UHKİB'DE İLERİ DÜZEY MODA EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR.

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), İleri Düzey Moda Eğitimleri ile üyelerinin uluslararası piyasalardaki rekabet edebilirlik seviyesini artırmaya devam ediyor.

OİB, İTÜ ÇEKİRDEK İŞBİRLİĞİYLE PROJELERİ SANAYİYE KAZANDIRACAK

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), ‘Türkiye Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması'nda başarılı olacak projelerin sanayiye kazandırılabilmesi için İTÜ Çekirdek ile işbirliğine gitti.

BUTEKOM, 2015-2016 SONBAHAR/ KIŞ TRENDLERİ SEMİNERİ DÜZENLEDİ…

BURSA - Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM) 2015-2016 Sonbahar/ Kış trendlerini WSGN Türkiye ile birlikte düzenlediği seminerle, Bursalı tekstil firma temsilcileri ile paylaştı.

UİB'DEN GÜMRÜKLERDE İŞLEM AKIŞI VE BAŞARILI SÜREÇ YÖNETİMİ SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Gümrüklerde İşlem Akışı ve Başarılı Süreç Yönetimi' semineri düzenledi.

UİB'TEN DIŞ PAZARDA MÜŞTERİ BULMA SEMİNERİ

BURSA- Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ‘Dış Pazarda Müşteri Bulma Teknikleri Semineri' düzenledi.

UHKİB'DE İLERİ DÜZEY MODA TASARIM EĞİTİMİ TAMAMLANDI.

BURSA- Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından düzenlenen İleri Düzey Moda Tasarım Eğitimleri tamamlandı. Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) konferans salonunda düzenlenen eğitime UHKİB üyesi firmaların temsilcileri geniş katılım gösterdi.

UHKİB, MODA RÜZGÂRLARINI BURSA'DA ESTİRMEYE DEVAM EDİYOR…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), moda eğitimlerine kaldığı yerden devam ediyor. Son olarak, ‘Koleksiyon Yapısı ve Range Planlama' konularını, düzenlenen seminerde masaya yatıran UHKİB, verdiği eğitimler ile üyelerinin rekabet edebilirlik seviyesini artırmayı hedefliyor.

UİB, ‘DURUM YÖNETİMİ' SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), Durum Yönetimi semineri düzenledi.

UİB'DEN YETKİLENDİRİLMİŞ YÜKÜMLÜ STATÜSÜ VE İSO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü ve İSO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Bilgilendirme Semineri' düzenledi.

UHKİB'DEN MODA TARİHİ EĞİTİMİ

BURSA - Uludağ Hazırgiyim İhracatçıları Birliği (UHKİB) Moda Tarihi eğitimi düzenledi.

UHKİB'DEN İLERİ DÜZEY MODA TASARIM EĞİTİMİ

BURSA - Uludağ Hazırgiyim İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘İleri Düzey Moda Tasarım' eğitimi düzenledi.

BUTEKOM, ÇEVRECİ ÜRETİME DİKKAT ÇEKİYOR…

BURSA -Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM), Tekstil sektöründe çevreci üretime dikkat çekmeye devam ediyor. Bu amaçla ‘Tekstilde Sürdürülebilir Temiz Üretim Günleri'nin ilkini 5 Şubat günü düzenleyen BUTEKOM, çevre dostu üretime katkı sağlamak adına birçok akademisyeni ve sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “Tekstil ve hazır giyim sektörüyle ilişkili çevresel sorunlar, doğal liflerin yetiştirilmesinde kullanılan ilaçlar ve sentetik liflerin üretimindeki emisyonlarla başlamaktadır.” dedi.

UİB'DEN ‘ULUSLAR ARASI PAZAR VE PİYASA ARAŞTIRMALARI' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Uluslararası Pazar ve Piyasa Araştırmaları' semineri düzenledi.

MODA RÜZGÂRI, UİB'DEN ESİYOR…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin (UHKİB), Güney Marmara'yı moda üssü haline getirmek amacıyla düzenlediği ‘İleri Düzey Moda Eğitimleri' başladı. eğitmen Zehra Elif Taş tarafından verilen ilk eğitimde, moda tarihi, moda genel kültürü ve çeşitli markaların koleksiyonları masaya yatırıldı.

UİB, EAC SERTİFİKASI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘EAC Gümrük Birliği Bilgilendirme Semineri' düzenledi. İhracatçı firmalarının yoğun ilgi gösterdiği seminerde, EAC Kanun düzenlemeleri, EAC Gümrük Birliği Sertifikası, EAC Gümrük Birliği Deklarasyonu, Onay mektupları, Yangın sertifikaları gibi konular ele alındı.

TÜRKİYE PREMİERE VISION'DA

BURSA - Dünya modasının en prestijli fuarlarından biri sayılan Premiere Vision 13-14 Ocak tarihlerinde ABD'nin başkenti New York'ta gerçekleştirildi. Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından milli katılım organizasyonu düzenlenen fuarda, Türk kumaşı, dünyanın birçok noktasından gelen ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

UİB, İHRACATÇILARI İRAN PAZARI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRDİ.

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), üyelerinin küresel pazarda rekabet edebilirlik seviyesini yükseltmek amacıyla düzenlediği bilgilendirme seminerlerine 2015 yılında da devam ediyor. Son olarak Türkiye ve İran arasında imzalanan tercihli ticaret anlaşması ile ilgili bilgilendirme semineri düzenleyen UİB, ihracatçıları İran pazarı ile ilgili detaylıca bilgilendirdi.

OTOMOTİV YAN SANAYİNİN YENİ HEDEFİ SAMBACILAR

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) yeni pazarlar için direksiyonunuBrezilya'ya kırdı.

BELARUS TİCARİ HEYETİ OİB'İN KONUĞU OLARAK BURSA'YA GELDİ…

BURSA - Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), üyesi olan ihracatçı firmaların faaliyet gösterdikleri pazarları artırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Belarus'tan gelen ticari heyeti Bursa'da ağırlayan OİB, üyelerine yönelik bilgilendirme semineri ve B2B görüşmeleri düzenleyerek, Belarus hakkında bilgi almalarını sağladı.

OİB TARAFINDAN RUSYA FEDERASYONU BİLGİLENDİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

BURSA - Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından "Rusya Federasyonu Bilgilendirme Semineri” gerçekleştirildi.

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ ÇİN'DE ‘TURKEY DİSCOVER THE POTENTİAL' DEDİ

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), ‘Automechanika Shanghai' fuarında milli katılımla yer alarak ‘Turkey Discover the Potential' dedi.

UİB, ‘PAZARLAMA YÖNETİMİ' SEMİNERİ DÜZENLEDİ

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Pazarlama Yönetimi' semineri düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda gerçekleşen eğitime, ihracatçı firma temsilcileri yoğun ilgi gösterdi. Eğitmen Şehzan Seçen tarafından verilen eğitimde, stratejik pazarlamanın önemine vurgu yapıldı.

UİB, DIŞ TİCARET UZMANI YETİŞTİRME KURSU SERTİFİKA TÖRENİ İLE SONA ERDİ

BURSA -Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından düzenlenen ‘Dış Ticaret Uzmanı Yetiştirme Kursu' mezunları sertifikalarını aldılar.

UHKİB ‘İLERİ DÜZEY MODA EĞİTİMLERİ' İLE MODA RÜZGÂRINI BURSA'DA ESTİRECEK…

BURSA - Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), moda eğitimlerini ileri düzeye taşıyarak moda rüzgârını Bursa'da estirecek.

UHKİB, BASKI BOYALARI SEMİNERİ DÜZENLEDİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birlikleri (UHKİB), moda eğitimlerine devam ediyor. Son olarak ‘Baskı Boyaları' konusunun ele alındığı UHKİB eğitimine, çok sayıda ihracatçı firma temsilcisi katıldı.

UİB, DIŞ TİCARETTE KDV-ÖTV İŞLEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLEDİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından Dış Ticarette KDV-ÖTV İşlemleri semineri düzenlendi.

UİB, MAC EĞİTİMİ DÜZENLEDİ…

BURSA -Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), MAC eğitimi düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda düzenlenen eğitime ihracatçı firma temsilcileri katıldı.

UİB DIŞ TİCARET UZMANI YETİŞTİRME KURSU'NDA YENİ DÖNEM BAŞLADI…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Dış Ticaret Uzmanı Yetiştirme Kursu'nda yeni dönem, verilen “Dış Ticaret Mevzuatı ve Uygulamaları İthalat ve İhracat Rejimi” dersi ile başladı.

Çin'deki dev fuarda Türk tekstil ürünlerine büyük ilgi

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), sektörün dünyadaki en büyük fuarlarından olan Şangay Hazır Giyim, Tekstil, Kumaş ve Aksesuar Fuarı'na katıldı. Avrupalı firmalarla yan yana kumaş ve aksesuar ürünlerini sergileyen Türk markaları, büyük ilgi gördü.

UHKİB, ‘BİLGİ GÜVENLİĞİ SİSTEMLERİ' SEMİNERİ DÜZENLEDİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘Bilgi Güvenliği Sistemleri' semineri düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda düzenlenen seminerde konuşan Harun Şeker, “Bilişim saldırılarının birçoğu macera arayan kullanıcılar tarafından yapılıyor” dedi.

UİB'DEN PHOTOSHOP EĞİTİMİ…

BURSA -Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Photoshop CS6' eğitimi düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda düzenlenen eğitime çok sayıda ihracatçı firma temsilcisi katıldı.

UİB, ULUSLARARASI TİCARETİN FİNANSMANI VE RİSK YÖNETİMİ SEMİNERİ DÜZENLEDİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Uluslararası Ticaretin Finansmanı ve Risk Yönetimi' semineri düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda düzenlenen seminere ihracatçı firmaların temsilcileri katıldı.

UHKİB, AVRUPA MODASININ ÖNCÜLERİNİ BURSA'DA AĞIRLADI…

BURSA - Küresel piyasada üst düzey rekabetin yaşandığı günümüzde, üyelerinin gücünü artırmaya yönelik eğitimler düzenleyen Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), Dünyaca ünlü modacılar Patrick Lee Yow ve Carol Morgan'ı Bursa'da ağırladı.

UİB'DEN ‘İNOVASYON VE YARATICILIK' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘İnovasyon ve Yaratıcılık' semineri düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime çok sayıda ihracatçı firma temsilcisi katıldı.

UHKİB, ‘TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ' SEMİNERİ DÜZENLEDİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği(UHKİB), ‘Tedarik Zinciri Yönetimi' semineri düzenledi.

UHKİB'DEN ‘ULUSLARARASI MUHASEBE STANDARTLARI VE ULUSLARARASI FİNANSAL RAPORLAMA STANDARTLARI' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘Uluslararası Muhasebe Standartları ve Uluslararası Finansal Raporlama Standartları' semineri düzenledi.

UİB DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLEDİ…

BURSA- Uludağ İhracatçı Birlikleri, İhracat Bilgi Platformu işbirliğinde 1 Ekim Çarşamba günü Dış Ticaret Bilgilendirme semineri düzenledi.

BURSA GÜNEY MARMARA'NIN MODA ÜSSÜ OLACAK…

BURSA - Uluslararası rekabetin en üst düzeyde yaşandığı günümüzde, üyelerinin rekabet gücünü artırmaya yönelik çalışmalar yürüten Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Yeni Trendler, Sektörde Yeni Akımlar ve Bu Akımlardan İlham Alma' konularının ele alınacağı ve 2 gün sürecek bir seminer düzenliyor.

UTİB TÜRK EV TEKSTİLİ ÜRÜNLERİNİ MOSKOVA'DA SERGİLEDİ

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği(UTİB)tarafından milli katılım sağlanan Heimtextil Moskova fuarı başarıyla tamamlandı. Türk firmaları özgün tasarımlarıyla yine ön plana çıkmayı başardı.

BUTEKOM'DAN ÜYELERİNE “TEKSTİLDE ÇEVRE DOSTU ÜRETİM VE EKOLOJİK ETİKETLER” SEMİNERİ…

BURSA - Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM) tarafından üyelerine yönelik olarak “Tekstilde Çevre Dostu Üretim ve Ekolojik Etiketler” konulu seminer düzenlendi.

UHKİB ÜYELERİNE “MALİYET MUHASEBESİ” SEMİNERİ VERİLDİ…

BURSA - Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) üyelerine yönelik “Maliyet Muhasebesi” semineri düzenlendi.

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ HANNOVER'DE ZİRVE YAPTI

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin (OİB) organizasyonuyla IAA Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı'na katılan Türk firmaları büyük ilgi gördü.

UİB ÜYELERİNE MARKA KONUMLANDIRMA SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından “Marka Konumlandırma” semineri düzenledi.

UİB ‘DURUM YÖNETİMİ' SEMİNERİ DÜZENLEDİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Durum Yönetimi' semineri düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda verilen seminere çok sayıda ihracatçı firma temsilcisi katıldı.

UİB, ‘DIŞ TİCARET MUHASEBESİ VE UYGULAMALARI SEMİNERİ' DÜZENLEDİ.

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Dış Ticaret Muhasebesi ve Uygulamaları Semineri' düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime çok sayıda ihracatçı firmanın temsilcisi katıldı.

UHKİB, ‘FİNANSAL YÖNETİM VE MALİ TABLOLAR ANALİZİ SEMİNERİ' DÜZENLEDİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘Finansal Yönetim ve Mali Tablolar Analizi Semineri' düzenledi.

UMSMİB WORLD FOOD MOSKOW 2014 FUARI'NA KATILDI.

BURSA - Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği (UMSMİB), 15-18 Eylül tarihlerinde Rusya'nın başkenti Moskova'da gerçekleştirilen ‘World Food Moskow 2014 Fuarı'na katıldı.

UHKİB'DEN ÜYELERİNE MALİYETLENDİRME VE FİYATLANDIRMA SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), “Maliyetlendirme ve Fiyatlandırma” semineri düzenledi.

ÇİN'DEN TÜRK KUMAŞINA YOĞUN İLGİ…

BURSA - Türkiye Ev Tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmalar, 27-29 Ağustos tarihlerinde Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) öncülüğünde milli katılım sağlanan, İntertextile Shangai Home Textile 2014 Fuarı'ndan gururla döndü.

UHKİB ‘YALIN ÜRETİM TEKNİKLERİ' SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘Yalın Üretim Teknikleri' semineri düzenledi.

MÜLAKAT TEKNİKLERİNİN DETAYLARI UİB'DE ELE ALINDI…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) ‘Mülakat Teknikleri' semineri düzenledi.

UHKİB'DE “FARKLI KUŞAKLARLA ÇALIŞMAK” KONUSU ELE ALINDI…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), üyelerine yönelik olarak “Farklı Kuşaklarla Çalışmak” konulu eğitim düzenledi.

BUTEKOM AKADEMİ KURULUYOR

Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından yürütülen ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı‘nın (BEBKA) desteklediği ‘BUTEKOM Akademi' projesi, Tekstil ve Konfeksiyon Sektörünün özel eğitim ve AR-GE merkezi olmaya hazırlanıyor. Proje Danışmanı Prof. Dr. Yusuf Ulcay ile BUTEKOM Müdürü ve Proje Koordinatörü Şengül Teke'nin katılımıyla düzenlenen tanıtım toplantısında, BUTEKOM' un adım adım sektörün AR-GE merkezi olma amacına ulaşmakta olduğu ifade edildi.

TÜRK OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ, YENİ KITAYI MEKSİKA'DAN KISKACA ALDI

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), otomotivde Latin Amerika'nın ikinci büyük otomotiv üreticisi Meksika'yı ‘PAACE Automechanika' fuarıyla takibe aldı.

BUTEKOM AKADEMİ KURULUYOR

Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından yürütülen ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı‘nın (BEBKA) desteklediği ‘BUTEKOM Akademi' projesi, Tekstil ve Konfeksiyon Sektörünün özel eğitim ve AR-GE merkezi olmaya hazırlanıyor. Proje Danışmanı Prof. Dr. Yusuf Ulcay ile BUTEKOM Müdürü ve Proje Koordinatörü Şengül Teke'nin katılımıyla düzenlenen tanıtım toplantısında, BUTEKOM' un adım adım sektörün AR-GE merkezi olma amacına ulaşmakta olduğu ifade edildi.

UHKİB UYGULAMALI KALIP EĞİTİMİ DÜZENLEDİ.

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), 2 gün süren uygulamalı kalıp eğitimi düzenledi.

TÜRKİYE, HEİMTEXTİL İNDİA'YA DAMGA VURDU…

Ev tekstili sektörünün önemli bir organizasyonu olarak kabul gören Heimtextil İndia 2014'e, Türkiye damga vurdu. Yabancı katılımcı olarak sadece Türkiye'nin yer aldığı fuara, ülkemizden ev tekstili sektöründe faaliyet gösteren 11 firma katıldı.

BUTEKOM ‘TEKSTİL ÜRÜNLERİNİN ALIM SATIMLARINDA UYGULANAN MUAYENE İŞLEM VE KABUL KRİTERLERİ' KONULU SEMİNER DÜZENLEDİ…

BURSA - Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM), ‘Tekstil Ürünlerinin Alım Satımlarında Uygulanan Muayene İşlem ve Kabul Kriterleri' konulu seminer düzenledi.

BM SATINALMA SEMİNERLERİNİN 3'ÜNCÜ AYAĞI UİB'DE YAPILDI…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), Birleşmiş Milletler (BM) Satınalma Seminerleri'nin 3'üncü ayağına ev sahipliği yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda İstanbul ve Ankara'dan sonra Bursa'da düzenlenen seminerde, BM uzmanları UİB üyesi ihracatçı firmalara, satınalma süreçleri ve prensipleri konusunda bilgilendirmede bulundu.

UHKİB 2 GÜNLÜK DRAPAJ EĞİTİMİ DÜZENLEDİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), 2 gün süren Drapaj Eğitimi düzenleyerek, üyelerine modadaki yenilikleri ve trendleri uygulamalı olarak görme fırsatı sundu.

HAZIRGİYİM SANAYİNDE TASARIM VE KONFEKSİYON YÖNETİMİ EĞİTİMİ

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘Hazırgiyim Sanayinde Tasarım ve Konfeksiyon Yönetimi' eğitimi düzenledi.

UHKİB EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR

Üyelerinin küresel rekabetin gereklerine göre donanım sahibi olmasını hedefleyen Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), yaz döneminde de eğitimlere devam edecek.

TEKNİK TEKSTİL MÜKEMMELİYET MERKEZİ, ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR…

BURSA -Tekstil ve konfeksiyon alanında, üyelerini ve araştırmacıları kendi kurumlarına ve bulundukları topluma sürekli değer katan bireyler olarak hazırlamayı kendisine hedef olarak belirleyen Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM), Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi Çalıştayı düzenledi.

30 TÜRK FİRMASI DENIM BY PREMIERE VISION BARSELONA FUARINA KATILDI.

Denim by Premiere Vision'a UTİB damgayı “TURKISH BLUE SIGN” konsepti ile vurdu.

BUTEKOM TEKSTİL BOYA VE TERBİYE SEKTÖRÜNDEKİ SON GELİŞMELERİ ELE ALDI…

BURSA - Bursa Tekstil ve Konfeksiyon AR-GE Merkezi (BUTEKOM) tarafından ‘Tekstil Boya - Terbiye Sektöründeki Son Gelişmeler' konulu seminer düzenlendi.

UİB, ‘YENİ KDV GENEL TEBLİĞİNE UYUMLU DIŞ TİCARET MUHASEBESİ KDV İADESİ VE DEĞİŞİKLERİ' SEMİNERİ DÜZENLEDİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Yeni KDV Genel Tebliğine Uyumlu Dış Ticaret Muhasebesi KDV İadesi ve Değişikleri' semineri düzenledi.

UİB'DEN ÜYELERİNE “AKREDİTİFLİ İŞLEMLER VE UYGULAMALARI” EĞİTİMİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri üyeleri “Akreditifli İşlemler ve Uygulamaları” hakkında düzenlenen seminerde bilgilendirildi.

COMO TÜRK EV TEKSTİLİ ÜRÜNLERİYLE RENKLENDİ

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) organizasyonu ile Türk ev tekstili firmaları İtalya'nın Como şehrinde profesyonel alıcılar ve tasarımcılara tanıtım yaptı.

BUTEKOM çevreci projesi ile Avrupa'da finale kaldı

UTİB bünyesinde kurulan BUTEKOM'un, “Tekstil Terbiye Sektöründe Temiz Üretim İçin Örnek Modellerin Oluşturulması Projesi” Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri 2014 kapsamında Türkiye adına finale kaldı.

UİB ‘DIŞ TİCARETTE KULLANILAN BELGELER' SEMİNERİ DÜZENLEDİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Dış Ticarette Kullanılan Belgeler' semineri düzenledi. UİB üyesi ihracatçı firmaların yetkilileri tarafından yoğun katılım gösterilen seminerde, ithalat ve ihracatta kullanılan belgeler ele alındı.

UHKİB'DEN ‘EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) çatısı altında faaliyet gösteren Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), üyelerine yönelik seminerlere devam ediyor.

UHKİB'DEN “TAKIMLARARASI EKİP ÇALIŞMASI” EĞİTİMİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından başlatılan kişisel gelişim eğitimleri “Takımlar arası Ekip Çalışması” konusu ile devam etti.
UHKİB tarafından başlatılan bir dizi kişisel gelişim eğitimlerinden olan , “Takımlar arası Ekip Çalışması” UİB Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

UHKİB, ‘ETKİLİ SUNUM TEKNİKLERİ VE SUNUM HAZIRLAMA' SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘Etkili Sunum Teknikleri ve Sunum Hazırlama' semineri düzenledi.

UİB ‘İTHALATTA İŞLEM AKIŞI VE BAŞARILI SÜREÇ YÖNETİMİ' SEMİNERİ DÜZENLEDİ

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘İthalatta İşlem Akışı ve Başarılı Süreç Yönetimi' semineri düzenledi.

DİR KARARINDA DEĞİŞİKLİK 18/4/2014 TARİHLİ RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI. (205 ve 210 NOLU SİRKÜLER)

Üyelerimizin söz konusu Karar'ın 10.maddesinin 4.fıkrası ve Geçici 18.maddesinde belirtilen ek süreden Faydalanabilmeleri için müracaat süresi 17/7/2014'e kadar olup elektronik ortamda Ekonomi Bakanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir.

UHKİB ÜYELERİNE PROJE YÖNETİM SEMİNERİ

BURSA - Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin (UHKİB), sektörün daha etkin yönlendirilebilmesi ve ihracatın daha yetkin insan kaynağı ile artırılabilmesini sağlamak adına düzenlediği eğitim seminerleri “Proje Yönetimi” konusu ile devam etti.

BURSA BASIN MENSUPLARINA BÜYÜK ONUR…

BURSA - Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından düzenlenen, ‘UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası 6. Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi kapsamında Bursa'da faaliyet gösteren medya kuruluşlarının temsilcileri teşekkür plaketi ile ödüllendirildi.

AR GE VE İNOVASYONA KÜMELENME DOPİNGİ…

BURSA - Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından organize edilen ‘UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe 6. Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı' açılış konuşmalarının ardından, gün boyu oturumlar, workshopların yanı sıra ‘Tekstil Sektöründe Kümelenmenin Ar-Ge ve İnovasyona Etkisi' konulu bir panel düzenlendi.

UYMSİB ÜYELERİ “BİTKİ HASTALIKLARI İLE MÜCADELEDE BAŞLICA YÖNTEMLER” HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ.

BURSA - Yaş sebze ve meyve üreticilerine “Bitki Hastalıkları ile Mücadelede Başlıca Yöntemler ve Bitki Koruma Ürünlerinin Uygulanmasına ilişkin Esaslar” hakkında bilgi verildi.

UİB'DE KURUM İÇİ EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), kurum içi eğitimlerine ‘Proaktif Davranış ve İnisiyatif Kullanma' semineri ile devam etti.

UHKİB ETKİLİ RAPORLAMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ DÜZENLEDİ…

BURSA- Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), Etkili Raporlama Teknikleri Eğitim semineri düzenledi.

UİB, ‘İHRACATTA İŞLEM AKIŞI VE BAŞARILI SÜREÇ YÖNETİMİ' SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘İhracatta İşlem Akışı ve Başarılı Süreç Yönetimi' semineri düzenledi.

OTOMOTİVİN ÜZERİNE, İHRACATI KATLAYACAK PROJE YAĞDI

OİB'in düzenlediği yarışmaya inovatif 600 proje başvurusu yapıldı

BURSA'DA ATIL KUTOĞLU RÜZGÂRI…

BURSA - Dünyaca ünlü modacı Atıl Kutoğlu, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nin (UTİB) davetlisi olarak Bursa'ya geldi. Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) çatısı altında ‘Günümüz Modası & trendleri' konulu söyleşi düzenleyen Atıl Kutoğlu, kreasyonlarında 10 yaşına kadar yaşadığı Bursa'dan ilham aldığını söyledi.

OTOMOTİVDE BEKLENEN YATIRIMCI ÇİN'DEN GELİYOR

Çin'in en büyük ticari araç üreticilerinden biri olan Sinotruk Türkiye'de yatırım ve ticaret olanaklarını araştırmak için geldi. Yatırım için arayışlara başlayan Çinliler, TAYSAD ve OİB yöneticileriyle biraraya gelerek destek istedi.

İHRACATÇILARA “GÜMRÜKLERDE İŞLEM AKIŞI VE BAŞARILI SÜREÇ YÖNETİMİ” SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından ihracatçı firmalara yönelik olarak düzenlenen seminerler dizisi, “Gümrüklerde İşlem Akışı ve Başarılı Süreç Yönetimi” konusu ile devam etti.

UHKİB, ‘YÖNETİCİLER İÇİN TEMEL FİNANS BİLGİLERİ' SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), yeni eğitim seminerleriyle üyelerini bilgilendirmeye devam ediyor.

UİB'DEN İŞ STRESİNE YÖNELİK SEMİNER

BURSA- Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) geçtiğimiz hafta ‘İş Hayatında Stres Yönetimi' konulu seminer düzenledi.

BUTEKOM TARAFINDAN "TEKSTİL KUMAŞLARINDA KALİTE-UYGUNLUK KONTROLLERİNDE KULLANILAN TEST CİHAZLARI" SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BURSA- Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi BUTEKOM, “Tekstil Kumaşlarında Kalite-Uygunluk Kontrollerinde Kullanılan Test Cihazları” başlıklı semineri gerçekleştirdi.

UİB'DEN ÜYELERİNE YÖNELİK BÜTÇELEME VE PLANLAMA SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından üyelerine yönelik olarak verilen eğitim seminerleri, 'Bütçeleme ve Planlama' konularıyla devam etti.

UHKİB ‘PROBLEM ÇÖZME' SEMİNERİ DÜZENLEDİ

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) çatısı altında, ‘Problem Çözme' semineri düzenledi.

UHKİB İHRACATÇI FİRMALARA ‘SÜREÇ YÖNETİMİ' SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘Süreç Yönetimi' semineri düzenledi.

UHKİB ‘YALIN İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ' SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) bünyesinde bulunan ihracatçı firmalara yönelik ‘Yalın İnsan Kaynakları Yönetimi' konulu seminer düzenledi.

UİB'DEN TEDARİK YÖNETİMİ SEMİNERİ

BURSA- Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), 12 Şubat Çarşamba günü Tedarik Zinciri Yönetimi semineri düzenledi.

BÜTÇE OLUŞTURMANIN DETAYLARI UİB'DE ELE ALINDI…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘Bütçe Oluşturma' semineri düzenledi.

UİB'DEN DIŞ TİCARETTE TESLİM VE ÖDEME ŞEKİLLERİ EĞİTİM SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından düzenlenen “Dış Ticarette Teslim ve Ödeme Şekilleri” eğitim seminerinde konuşan Eğitmen Halil Şentürk, İşletme sahiplerinin ihracat işlemlerinde, terminolojinin çok önemli olduğunu her ürün teslimatında beyanname, konşimento, ATR Belgesi, EUR 1 Belgesinin alınması gerektiğini ifade etti.

UİB'DE "ETKİLİ İLETİŞİM BECERİLERİ SEMİNERİ” DÜZENLENDİ.

BURSA - Üyelerini her alanda bilgilendirmeyi ilke haline getiren Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), bu kez de "Etkili İletişim Becerileri” seminerine ev sahipliği yaptı.

UİB'DEN ÜYELERİNE ULUSLARARASI PAZAR VE PİYASA ARAŞTIRMALARI SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Uluslararası Pazar ve Piyasa Araştırmaları' konulu eğitim düzenledi.

İHRACATÇILAR TPM HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ…

BURSA - Japonya'da doğan, gelişen ve ekipman etkinliğini en üst düzeye çıkaran yeni bir işletmecilik anlayışı olan Toplam Üretken Bakım (TPM) konusu, Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB)'nde ele alındı.

TAYSAD ÜYELERİ ‘AR-GE PROJE PAZARINA' DAVET EDİLDİ

Otomotiv endüstrisine katma değer sağlayacak nitelikli ürünler kazandırmak isteyen ‘3. Geleneksel Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması' ve ‘3. Geleneksel Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı' etkinliğinin tanıtım turu devam ediyor.

YARIŞMAYI KAZANDI, ABD'DE OKUDU, NEW YORK MODA HAFTASI'NDA DEFİLEYE HAZIRLANIYOR

2012 Yılında düzenlenen UTİB 2. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması'nda en inovatif tasarımın sahibi Ozanhan Kayaoğlu, Ekonomi Bakanlığı desteğiyle ABD'de gördüğü iki yıllık eğitimin ardından New York Moda Haftası'nda defile yapmak için Master projesinin onaylanmasını bekliyor.

UİB'DE ‘GÜMRÜK MEVZUATI VE UYGULAMALARI' SEMİNERİ DÜZENLENDİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Gümrük Mevzuatı ve Uygulamaları' konulu seminer düzenledi.

UİB ‘VERİMLİLİK ÖLÇME VE GELİŞTİRME' SEMİNERİ VERDİ.

BURSA - Üyelerini her alanda bilgilendirmeyi ilke haline getiren Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), bu kez ‘Verimlilik Ölçme ve Geliştirme' eğitimine ev sahipliği yaptı.

UHKİB LİDERLİK EĞİTİMİ DÜZENLEDİ

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘Etkin Liderlik ile İş Verimliliğini Artırmak' konulu eğitim düzenledi.

UMSMİB GIDA GÜVENLİĞİ TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Bursa- Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği (UMSMİB), ‘Avrupa Birliği Uyum Sürecinde Türk Gıda Sanayi' konulu seminer düzenledi.

UTİB TARAFINDAN TEKSTİL VE KONFEKSİYON SEKTÖRÜNE YÖNELİK "TEKNİK TEKSTİL EĞİTİMİ" VERİLDİ…

BURSA- BEBKA tarafından 2012 Yılı Teklif Çağrısı Sürdürülebilir Sanayi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve UTİB tarafından yürütülen "Tekstil ve Konfeksiyon sektöründe ortak kuruluş “BUTEKOM" Projesi kapsamında verilen Teknik Tekstil Eğitimleri taşıt tekstilleri ve teknik giysiler konularında verilen eğitimlerle devam etti.

3.GELENEKSEL OTOMOTİV KOMPONENT TASARIM YARIŞMASI'NIN BİLGİLENDİRME SEMİNERİ ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ'NDE YAPILDI

BURSA - Türkiye Otomotiv Sektöründe 3'üncüsü gerçekleşecek olan, Geleneksel Komponent Tasarım Yarışması'nın bilgilendirme semineri, Uludağ Üniversitesi Faik Çelik Otomotiv Mühendisliği Bölümü Konferans Salonunda yapıldı.

“ETKİLİ İLETİŞİMİN SIRLARI” UİB'DE ELE ALINDI…

BURSA - Üyelerini her alanda bilgilendirmeye devam eden Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), düzenlediği kişisel gelişim seminerlerine de tüm hızıyla devam ediyor.

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ ÜNİVERSİTELERDE ‘YENİ MUCİTLER' ARIYOR

Otomotiv endüstrisinin geleneksel hale gelen “Ar-Ge Proje Pazarı” ve “Komponent Tasarım Yarışması”nda heyecan üniversite ziyaretleriyle başladı. 27 Kasım'da Karabük Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi ile start alan üniversite tanıtım toplantıları, Ankara'daki üniversiteler ile devam ediyor.

TARIM TEKSTİLİ İLE TEKNİK İPLİK KONULARI UİB DE ELE ALINDI…

BURSA - Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından, 2012 yılı Sürdürülebilir Sanayi Mali Destek Programı çağrısı kapsamında desteklenen ve Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından yürütülen “Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Ortak Kuruluş: BUTEKOM” projesindeki eğitimler, Tarım Tekstilleri ve Teknik İplikler konularıyla devam etti.

4. TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ'NDE TANITILDI…

BURSA - Uluslararası pazarlarda moda ve trend yaratabilmek amacıyla Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması'nın başvuruları başladı.

UİB EĞİTİMLERİ ‘İHRACATTA BAŞARILI SÜREÇ YÖNETİMİ' SEMİNERİ İLE DEVAM ETTİ…

BURSA-Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) üyelerinin zorlu rekabet koşullarında doğru konumlanması için düzenlediği eğitimlerine ‘İhracatta Başarılı Süreç Yönetimi' semineri ile devam etti.

UTİB TÜRKİYE TEKSTİL VE KONFEKSİYON SEKTÖRÜNDE AR- GE PROJE PAZARI DÜZENLENEN TOPLANTIYLA TANITILDI…

BURSA- Bu yıl 6'ncısı yapılacak olan 'UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Ar- Ge Proje Pazarı' tanıtımı ve teknik tekstil eğitimi düzenlenen toplantıyla gerçekleştirildi.

OİB, TÜRK FİRMALARINI BREZİLYALI FİRMALARLA BULUŞTURDU…

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Brezilya'ya çıkarma yaptı.

TÜRKİYE'NİN EN MODA EV TEKSTİL TASARIM YARIŞMASI BAŞLADI !

UTİB(Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği) tarafından, genç yetenekleri sektöre kazandırmak amacı ile bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan “ Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması” süreci başladı.

BUTEKOM TARAFINDAN DÜZENLENEN TEKNİK TEKSTİL EĞİTİMLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

BURSA- Bursa Tekstil ve Konfeksiyon AR-GE Merkezi'nin (BUTEKOM) hazırlamış olduğu, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından desteklenen ve Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından yürütülen ‘Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Ortak Kuruluş BUTEKOM' adlı proje kapsamında düzenlenen Teknik Tekstil Eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor.

İHRACATÇILARA “MARKA İLETİŞİMİ” SEMİNERİ…

BURSA - Berke Sarpaş, Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından düzenlenen “Marka İletişimi” seminerinde katılımcılara, online ve offline ortamda marka oluşturma hakkında kritik tüyolar verdi.

OİB, ÇİNLİ OTOMOTİVCİLERİ İŞ BİRLİĞİ VE YATIRIMA DAVET ETTİ

Pekin'de yalnızca parlamenterlerle üst düzey diplomatların girebildiği parlamento binasının kapıları CIAPE fuarına katılan TAYSAD ve OİB temsilcilerinden oluşan Türk heyeti için açıldı.

TARİHİ İPEK YOLU OTOMOTİVLE CANLANIYOR

Türk otomotiv endüstrisi ilk kez milli katılımla yer aldığı Pekin'deki oto yan sanayi fuarı CIAPE'de hem Çinli firmalar, hem de Çin medyası tarafından büyük ilgi gördü.

UİB DIŞ TİCARET KURSU BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından 2007 yılından bu yana düzenlenen “Dış Ticaret Uzmanı Yetiştirme Kursları”, yetişmiş iş gücü oluşturarak, birçok sektörde ihracat potansiyelini artırmada etkin rol üstleniyor. Bu yıl 11'incisi düzenlenen kursun açılışı, Nilüfer Nur Hayati Kurtcan Anadolu Ticaret Meslek Lisesi'nde gerçekleştirilen törenle başladı.

ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ'NDE SINAVA GİRMEYE HAK KAZANAN ADAY LİSTESİ

Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'ne (UİB) alınacak 6 (altı) Uzman Yardımcısı personel için sınava girmeye hak kazanan aday listesi açıklanmıştır.

UİB'DEN, ONLİNE TİCARİ İNGİLİZCE VE YAZIŞMALAR SEMİNERİ

BURSA- Günden güne ihracatta da önemli hale gelen teknolojiyi, üyelerinin etkin kullanmasını amaçlayan Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Online Ticari İngilizce ve Yazışmalar' semineri düzenledi.

İNTERNETTE MARKA OLUŞTURMANIN İNCELİKLERİ UİB'DE ELE ALINDI…

BURSA -Berke Sarpaş, “Reel piyasadaki rekabette ve tercih edilme konusunda ikinci markanın bir nebze de olsa şansı varken, bu konuda internetteki markaların ikinci olma lüksü yok. Bu yüzden adınızı sıkça hatırlatın ve akılda kalın” dedi.

UİB ÜYELERİNE “PAZARLAMA VE MARKA ODAKLI YÖNETİM SİSTEMİ” SEMİNERİ…

BURSA -Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde düzenlenen seminerde katılımcılara, “Pazarlama ve Marka Odaklı Yönetim Sistemi” hakkında bilgiler veren Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi İpek Özel, Türkiye'deki belli büyüklüklere ulaşmış şirketler dâhil birçok şirkette gerçek manada “Pazarlama odaklı bir Marka zihniyeti” yerine, “patron zihniyetinin” hâkim olduğunu söyledi. Özel, bu anlayışla şirketler, marka, pazarlama ve müşteri odaklı, daha stratejik ve uzun soluklu kararlar yerine taktiksel, anı kurtaracak kararlarla yönetiliyorlar” dedi.

UHKİB ÜYELERİNE FARKLI KUŞAKLARLA ÇALIŞMANIN TÜYOLARI AKTARILDI

BURSA - Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) üyesi firmalara “Farklı Kuşaklarla Çalışmak” konusunda tüyolar veren Eğitim Program Yöneticisi Sibel Gürler, “Bir evde çocuğunun terbiyesinden sorumlu olan bizler yani X kuşağı, aynı şekilde işyerindeki genç çalışma arkadaşlarımız yani Y Kuşağının performansından sorumluyuz” dedi.

Afrika'ya ihracat safarisi

Otomotiv endüstrisi, Cezayir'de 143 firma ile biraraya geldi. Özellikle yan sanayi alanında iki ülke firmalarının işbirliğine sıcak baktığı görüşmelerde, otomotiv endüstrisinde yeni bir sinerji yaratılması bekleniyor.

ŞİRKETLERİN BAŞARISI BU YAZILIMLARI KULLANMAKTAN GEÇİYOR

BURSA-Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) değişen ve zorlaşan rekabet koşullarına karşı üyesi bulunan firmaların doğru konumlanmasını sağlamak adına düzenlediği eğitim programlarına “Dış Ticarette Elektronik Müşteri İlişkileri Yönetimi' semineri ile devam etti.

UHKİB'DEN ‘MUHASEBE ALANINDA YALIN” EĞİTİMİ…

BURSA- Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), üyesi olan firmaların rekabet gücünü daha yukarılara taşımak için düzenlediği eğitim seminerlerine ‘Muhasebe Alanında Yalın' konusu ile devam etti.

UHKİB'DEN SÜREÇ YÖNETİMİ VE SÜREÇ İYİLEŞTİRME SEMİNERİ…

BURSA- Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) şirketlerde meydana gelen darboğazlar ile iş ve zaman kayıpları nedenlerini tespit ederek, verimliliği artırmayı amaçlayan “Süreç Yönetimi ve Süreç İyileştirme” konusunu gündeme aldı.

ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ'NDEN (UİB) ‘DIŞ PAZARDA MÜŞTERİ BULMA TEKNİKLERİ' SEMİNERİ…

BURSA- Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) değişen ve zorlaşan rekabet koşullarında üyesi bulunan firmaların doğru konumlanmasını sağlamak adına düzenlediği eğitim seminerlerine ‘Dış Pazarda Müşteri Bulma Teknikleri' semineri ile devam etti.

UHKİB EĞİTİM SEMİNERLERİNE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR…

BURSA- Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), üyesi olan firma temsilcilerini AB Proje Yazma Eğitimi'nde bir araya getirdi.
Eğitimde, Bursa Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi'nden Arzu Erdi tarafından, Avrupa Birliği fonları, Ulusal Fonlar ve Avrupa Birliği Mali Yardımları konularında bilgi verildi.

UİB, REKABET HUKUKU KONUSUNU MERCEK ALTINA ALDI…

BURSA- Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), Rekabet Hukuku konusunda firmaları bilgilendirmek ve rekabet hukuku kurallarının ihlalinden doğan büyük çaptaki para cezalarıyla şirketlerin karşı karşıya kalmamaları için ‘Rekabet Hukuku Bilgilendirme Semineri' düzenledi.

UHKİB EĞİTİMLERE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR…

BURSA- Eğitimde hız kesmeyen Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), üyelerini ‘Etkili Raporlama Teknikleri' eğitimi ile bir araya getirdi.

İHRACATÇI EĞİLİM ANKETİ

İhracatçı Eğilim Anketi; iç ve dış pazarlardaki ekonomik gelişmelerin ihracatçı sektörlerimizin üretim, ihracat, iç satış, ithalat, stok, enerji tüketimi, istihdam, kârlılık, girdi maliyetleri ve finansman talebi gibi alanlardaki etkisinin tespit edilmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir.

OİB TÜRKİYE OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE 2. AR-GE PROJE PAZARI VE OTOMOTİV KOMPONENT TASARIM YARIŞMASI, İLK GÜNÜNDE ÖNEMLİ İSİMLERİ AĞIRLADI…

BURSA- Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin (OİB) 2012 yılında Türkiye'nin tasarım ve inovasyondaki gücünü artırmak amacıyla başlattığı bu yıl ikincisi düzenlenen "OİB Türkiye Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması" kapsamında ‘10 İnovasyon Emri' kitabı yazarı Tom Kelly katılımcılarla buluştu.

ULUDAĞ TEKSTİL İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (UTİB), ÜNLÜ MODA TASARIMCISI MEHTAP ELAİDİ'Yİ AĞIRLADI…

BURSA- Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB)ünlü Moda Tasarımcısı Mehtap Elaidi'yi üyelerini ile buluşturdu.

ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ(UİB)'NDEN ÜYELERİNE, “SOSYAL MEDYA UYGULAMALARI” SEMİNERİ…

BURSA- Gelişen dijital pazarda müşterilerinin doğru konumlanmasını hedefleyen Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), üyelerini ‘Sosyal Medya Uygulamaları' seminerinde bir araya getirdi.

ŞİRKETLER FİNANSAL DURUMLARI BOZULDUĞU İÇİN KÖTÜYE GİTMEZLER

BURSA - Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Finans Doçenti Dr. Melih Baş, şirketlerdeki kötü gidişatın finansal bozukluklara bağlanmasının yanlış olduğuna dikkat çekti.

UİB, EKONOMİ BAKANLIĞI YETKİLİLERİNİ İHRACATÇILARLA BULUŞTURDU…

BURSA- Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), üyelerini ‘Dış Ticaret Bilgilendirme' seminerinde Ekonomi Bakanlığı yetkilileriyle bir araya getirdi.

UİB, DIŞ TİCARETİN ÖNEMLİ KONULARI OLAN KDV-ÖTV İŞLEMLERİNİ MERCEK ALTINA ALDI…

BURSA - Dış ticaretin en önemli süreçlerinden biri olan KDV ve ÖTV konuları, Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından üyesi olan ihracatçı firmalar için düzenlenen ‘Dış Ticarette KDV-ÖTV İşlemleri, İadesi ve Risk Analizi' seminerinde ele alındı.

ÜRETİMDE YALINLIK İÇİN KÜLTÜREL ALTYAPINIZIN UYGUN OLMASI GEREKİYOR…

BURSA - Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) üyelerinin uluslararası piyasalardaki rekabet gücünü artırmaya yönelik eğitim programlarını sürdürüyor. UHKİB üyeleri son olarak “Yalın Üretim Teknikleri” konusunda bilgilendirildi.

DÜNYACA ÜNLÜ F1 PILOTU DAVID COULTHARD BU YIL İKİNCİSİ DÜZENLENECEK OLAN “TÜRKİYE OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE 2. AR-GE PROJE PAZARI VE 2. OTOMOTİV KOMPONENT

Ünlü F1 Pilotu David Coulthard, profesyonelleri ve sanayicileri bir araya getiren ve bu yıl ikincisi düzenlenen "Türkiye Otomotiv Sektöründe 2.Ar-Ge Proje Pazarı ve 2. Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması" kapsamında 17-18 Nisan'da Bursa'ya geliyor.

UHKİB EĞİTİMLERİ TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

BURSA- Hazırgiyim ve tekstilin başkenti Bursa'da Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), eğitim maratonuna ‘İşletmelerde Temel Risk Kavramları ve İşyerindeki Riskler' semineri ile devam etti.

2. OTOMOTİV AR-GE PROJE PAZARI'NA BAŞVURU İÇİN SON İKİ GÜN

Profesyonelleri ve sanayicileri bir araya getiren ve bu yıl ikincisi düzenlenen "Türkiye Otomotiv Sektöründe 2.Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı" başvuruları için son iki gün.

UİB'DEN, DIŞ TİCARET SÜRECİNİN DOĞRU YÖNETİLMESİ İÇİN ÖNEMLİ SEMİNER

BURSA- Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından düzenlenen ‘Dış Ticarette Ödeme ve Teslim Şekilleri' seminerinde konuşan eski Bursa Gümrükler ve Muhafaza Baş Müdürü Mehmet Kut, “Dış ticarette artık tüm süreçler elektronik ortama taşınıyor. Doğru veriyi girebilmek ancak doğru bilgilere sahip olmaya dayalı” dedi.

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN ALICILAR TEXBRİDGE'DE BULUŞTU

Türk tekstil sektörü, dünya modasına yön verenlerin buluşma noktası oldu. Dünyaca ünlü modacı ve trend tahmincilerinin katılımıyla gerçekleştirilen fuarda 2014 ilkbahar-yaz kumaş ve aksesuar modası sektörle paylaşıldı.

UTİB ÖNCÜLÜĞÜNDE TASARLADILAR!

Texbridge İstanbul Fuar'ında trend seminerleriyle yer alan İMA, bu sene Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı 2. sınıf öğrencilerinin fuar için özel olarak tasarlamış oldukları ürünlerini sergiledi.

ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ'NDEN İHRACATÇILARA KREDİ VE SİGORTA SEMİNERİ…

BURSA- Düzenlediği eğitim ve seminerlerle ihracatçılara ışık tutan Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ihracatçıları Türk Eximbank yetkilileri ile buluşturuyor.

“TEKSTİL KÖPRÜSÜ” AÇILIYOR

Türkiye'nin tek kumaş ve aksesuarları fuarı Texbridge için geri sayım başladı. Sektörde renk ve modaya yön veren trendlerin sergileneceği Texbridge Fuarı 13 Mart 2013 tarihinde CNR EXPO İstanbul'da açılıyor.

BU YIL İKİNCİSİ DÜZENLENECEK OLAN OTOMOTİV AR-GE PROJE PAZARININ BAŞVURULARI YOĞUN ILGI NEDENIYLE 22 MART'A KADAR UZATILDI.

Profesyonelleri ve sanayicileri bir araya getiren ve bu yıl ikincisi düzenlenen "Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı" nın başvuru tarihi, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle 22 Mart'a kadar uzatıldı.

OİB ROTAYI MISIR'A ÇEVİRDİ

BURSA- Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Mısırlı işadamlarını Türk sanayicileri ile buluşturdu. Bursa'da ve Gebze'de ikili iş görüşmelerinde bulunan Mısır Heyeti Türkiye ve Bursa otomotiv sektörü hakkında da bilgi edindi.

“YERİNDE GÜMRÜKLEME” KONUSU UİB'DE ELE ALINDI…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde (UİB) düzenlenen “Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü” konulu seminerde konuşan Eğitmen ve Emekli Gümrükler Başmüdürü Mehmet Kut, “Yetkilendirilmiş Yükümlü Statü Sertifikasına sahip firmalar basit usulden faydalanabilir, kısmi teminat ve götürü teminat kolaylıklarından faydalanabilir, yerinde gümrüklemeden faydalanabilir” dedi.

UHKİB'DEN “POTANSİYELİ PERFORMANSA ÇEVİREN LİDERLİK” SEMİNERİ

BURSA- Meslek içi eğitimleri ile üyelerinin önemli bilgiler kazanmasını sağlayan Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), bu kez de kişisel gelişim alanında ‘Potansiyeli Performansa Çeviren Liderlik' konusunu mercek altına altı.

OTOMOTİV SEKTÖRÜ ÖZGÜN VE YARATICI FİKİRLERİ ARIYOR

Türkiye otomotiv sektöründe bu yıl ikincisi gerçekleştirilen "Türkiye Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı Yarışması ve Otomotiv Tasarım Yarışması" için başvurular devam ediyor.

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ YENİ TASARIMCILARINI SEÇİYOR!

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen "Türkiye Otomotiv Sektöründe 2.Ar-Ge Proje Pazarı ve 2. Otomotiv Tasarım Yarışması" için Türkiye genelindeki üniversitelerde yapılan road show büyük bir hızla devam ediyor.

UHKİB EĞİTİMLERİ TOPLAM ÜRETKEN BAKIMI İLE DEVAM ETTİ.

BURSA - Japonya'da doğan, gelişen ve ekipman etkinliğini en üst düzeye çıkaran yeni bir işletmecilik anlayışı olan Toplam Üretken Bakımı (TPM) sayesinde mevcut üretim alanı ile ilgili her türlü kaybı önlemek mümkün. Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) seminerinde konuşan Yalın Enstitü' den Sedat Canoğlu, Toplam Üretim Bakımı metodolojisinin bir kültür olduğunu söyledi.

YENİ GÜMRÜK MEVZUATI'NIN GETİRDİKLERİ UİB'DE ELE ALINDI

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) geçtiğimiz ay yürürlüğe giren Gümrük İşlerini Kolaylaştırma Yönetmeliği konusunu ele aldı. UİB'in organizasyonunda konuşan yetkililer, bu yönetmeliğin 2023 hedeflerine giden yolda ihracatçılara önemli katkılar sağlayacağını belirttiler.

UİB'DEN İHRACATÇILARA DIŞ TİCARET MUHASEBESİ SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Şubat ayında üyelerini bilgilendirmeyi sürdürüyor. İhracatçılar, UİB tarafından gerçekleştirilen “ Dış Ticaret Muhasebe ve Uygulamaları” seminerinde ilgili mevzuatlardaki güncellemeler hakkında bilgi sahibi oldular.

BERKE SARPAŞ: G20 ÜLKELERİ DİJİTAL EKONOMİDE KENDİLERİNE 2016'YA KADAR 4,5 TRİLYON DOLARLIK HEDEF KOYDU

BURSA - Berke Sarpaş, 2016 yılında G20 (20 Maliye Bakanı ve Merkez Bankası Başkanı Grubu) üye ülkelerinin toplam dijital ekonomik hacminin 4,5 Trilyon Dolar olarak hedeflendiğini ifade etti.

UHKİB, LİDER OLMAYA ÇAĞIRIYOR…

BURSA-Türkiye ve Bursa için önemli sektörlerden biri ve ihracat alanında önemli bir temsilci olan Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), eğitim maratonuna hız kesmeden devam ediyor.

UİB, DIŞ TİCARETLE İLGİLİ SEMİNERLERE DEVAM EDİYOR

BURSA- İhracat pazarındaki çeşitliliği artırmak için çalışmalarını sürdüren Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), bir yandan da ihracatçı firmalar için bilgilendirme seminerlerine devam ediyor. Dış ticaret sürecinde büyük önem arz eden gümrük konusu ‘Eşyanın Gümrük Tarifesi, Menşei, Kıymetinin Önemi ve Risklerin Yönetimi” seminerinde ele alındı.

UHKİB'DE EĞİTİM MARATONU BAŞLADI

BURSA- 2013 yılı için yoğun bir eğitim programı hazırlayan Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), bu programın başlangıcını ‘Verimlilik Artırma ve Ölçme Teknikleri' eğitimi ile yaptı.

GÜMRÜK MEVZUATI VE UYGULAMALARINA YAKINDAN BAKIŞ

BURSA - Dış ticaret sürecinde büyük önem taşıyan gümrük mevzuatı konusu, Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından düzenlenen ‘Gümrük Mevzuatı ve Uygulamaları' seminerinde ele alındı.

UİB'DEN İHRACATÇILARA, ‘DAHİLDE İŞLEME REJİMİ' SEMİNERİ

BURSA- İthalata dayalı üretim girdilerinde avantajlı konuma geçilmesi başta olmak üzere, ihracatçıların uluslararası pazarda rekabet etme gücünün artırılmasına destek sağlayan ‘Dahilde İşleme Rejimi' konusu, Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde (UİB) düzenlenen seminerde masaya yatırıldı.

BASEL II KRİTERLERİ UİB'DE ELE ALINACAK.

BURSA- Uludağ İhracatçı Birlikleri, 19 Şubat 2012 tarihinde “Basel II Kriterlerinin Bankacılık Sistemine ve İhracatçılara Yansımaları” seminerine ev sahipliği yapacak.

ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ'NDEN (UİB) ÜYELERİNE, BLOG SEMİNERİ

BURSA- Gelişen dijital pazarda müşterilerinin doğru konumlanmasını hedefleyen Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), üyelerini ‘Blog Pazarlama ve Arama Motoru Pazarlaması' seminerinde bir araya getirdi.

“İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI” SEMİNERİ FİRMALARA IŞIK OLDU.

BURSA- 2012 yılında Türkiye'nin 151,9 milyar dolarla kırdığı ihracat rekoruna, 20,4 milyar dolarlık katkı koyan Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), yeni yıla bu oranın daha da yukarı çıkarılması için üyelerine yönelik bilgilendirme toplantısı ile başladı. Dış ticaret konusunda üyelerini eğiten Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), üyesi olan ihracatçı firmalar için “İhracata Yönelik Devlet Yardımları” konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi.

“TEMEL TEKSTİL EĞİTİMİ” Firmalara Işık Tuttu

BURSA- Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe AR-GE ve Uluslararası Pazarlara Giriş çalışmalarına yön veren Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nce yürütülmekte olan “Tekstil Teknolojileri ihracat Liderleri Projesi” kapsamında, BUTEKOM (Bursa Tekstil ve Konfeksiyon AR-GE Merkezi) ; proje paydaşı firmalarına ‘Temel Tekstil Eğitimi' vermeye devam ediyor.

TEMEL TEKSTİL EĞİTİMİ'NDE BULUŞTULAR

BURSA- Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe AR-GE ve Uluslararası Pazarlara Giriş çalışmalarına yön veren Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nce yürütülmekte olan “Tekstil Teknolojileri ihracat Liderleri Projesi” kapsamında, BUTEKOM (Bursa Tekstil ve Konfeksiyon AR-GE Merkezi) ; proje paydaşı firmaları ‘Temel Tekstil Eğitimi'nde bir araya getirdi.

GÜNEY KORE'Lİ 4 DIŞ TİCARET UZMANINDAN UİB'E TEKNİK ZİYARET…

BURSA - Güney Kore'li 4 dış ticaret uzmanından oluşan teknik bir heyet Uludağ İhracatçı Birlikleri'ni ziyaret ederek, Türkiye'den ve Bursa'dan Güney Kore'ye yapılabilecek yaş meyve sebze ihracatı imkanı ve Serbest Ticaret Anlaşmasının yürürlüğe girmesiyle birlikte kolaylaşacak meyve sebze mamulleri ihracatını değerlendirdiler.

OİB'İN ROTASI BU KEZ HOLLANDA OLDU

BURSA- Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Hollandalı işadamlarını Türk sanayicileri ile buluşturdu. Bursa'da ikili iş görüşmelerinde bulunan Hollandalı heyet OİB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ve fabrika ziyaretleri de gerçekleştirdi.

ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ (UİB) TARAFINDAN “FİKRİ HAKLARIN KORUNMASI VE GÜMRÜK KONTROLLERİ” SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

BURSA- Verdiği seminerler ile üyelerine önemli birikimler sağlayan Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından ‘Fikri Hakların Korunması ve Gümrük Kontrolleri' semineri gerçekleştirildi.

TÜRK KUMAŞI BİR KEZ DAHA ŞANGAY'DA

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) sektörün pazar payını ve ihracatı artırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu bağlamda, Uzakdoğu pazarı için önemli bir lokasyon olan Şangay'da düzenlenen “Intertextile Shanghai Apparel Fabrics Fuarı”, kumaş ve aksesuarları alanında, ziyaretçi profili ve iş bağlantıları anlamında verimli geçti.

ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ (UİB) ‘TÜBİTAK-KOSGEB VE YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİNİN 3'LÜ ENTEGRASYONU' KONULU SEMİNER DÜZENLEDİ.

BURSA- Üyeleri için meslek içi eğitimler düzenleyerek üretim ve ihracata ivme kazandıran Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘TÜBİTAK-KOSGEB ve Yatırım Teşvik Sisteminin 3'lü Entegrasyonu' konulu seminerle önemli bilgileri üyeleri ile paylaştı.

3. TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI TANITILDI

BURSA - Uluslararası pazarlarda moda ve trend yaratabilmek amacıyla Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması'nın başvuruları başladı.

KUMAŞTA GELECEK YILIN TRENDLERİ TEXBRİDGE'DE BELİRLENDİ

Türk tekstil sektörünü dünya modasının önemli firmalarıyla bir araya getiren Texbridge Fuarı, kumaş modasına da yön veriyor. Dünyaca ünlü modacı ve trend tahimcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen fuarda 2013-2014 kumaş ve aksesuar modası sektörle paylaşıldı.

ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ (UİB) VE HONG KONG TİCARETİ GELİŞTİRME KONSEYİ (HKTDC) İSTANBUL ŞUBESİ İŞBİRLİĞİ İLE HONG KONG SEMİNERİ DÜZENLENDİ.

BURSA- Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve Hong Kong Ticareti Geliştirme Konseyi (HKTDC) İstanbul Şubesi işbirliği ile Hong Kong ve Türkiye arasındaki ticaret bağlarını geliştirmek amacıyla bir bilgilendirme semineri düzenlendi.

OİB, OTOMOTİVİN MERKEZİ ALMANYA'DA BOY GÖSTERDİ

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Almanya'da düzenlenen IAA Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi 2012 fuarında Türkiye'yi milli katılımla temsil etti.

TEKSTİL KOLEKSİYONLARI DÜNYAYA SUNULACAK

İstanbul Fuarcılık tarafından, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) işbirliğinde düzenlenen Türkiye'nin tek kumaş ve tekstil aksesuarları fuarı için geri gerim sayım başladı.

Kumaş ve tekstil aksesuarları sektöründe 2013-2014 Sonbahar-kış koleksiyonları, 31 Ekim-02 Kasım 2012 tarihleri arasında düzenlenecek, Kumaş ve Aksesuar Fuarı'nda (Texbridge) dünya tekstil sektörüne tanıtılacak.

IRAK ÜLKE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ, ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ'NDE YAPILDI.

Verdiği seminerler ile üyelerine önemli yararlar sağlayan Uludağ İhracatçı Birlikleri, Irak Ülke Bilgilendirme Semineri ile ülkenin ekonomisi, yatırım olanakları ve ihracatı hakkındaki bilgileri üyeleri ile paylaştı.

OİB ÜYELERİ AVRUPA GARAJ EKİPMANLARI DERNEĞİ VE AUTOPROMOTEC OTOMOTİV EKİPMANLARI FUARI TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

BURSA- 22- 26 Mayıs'ta İtalya'nın Bologna şehrinde gerçekleştirilecek Autopromotec Otomotiv Ekipmanları Fuarı öncesinde, OİB üyesi firmalar fuar temsilcileri ile Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelerek olası işbirliği fırsatlarını değerlendirdiler.

OİB TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ'NE BİR ÖDÜL DAHA

BURSA - Türkiye'nin alanında önemli ve tek olma özelliğini taşıyan Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, 13.Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında düzenlenen yarışmada rakiplerini geride bırakarak, “Yapı Dalı Başarı” ödülüne layık görüldü.

TATARİSTAN CUMHURBAŞKANI MİNNİHANOV, BURSA'DA TEMASLARDA BULUNDU

BURSA - T.C. Ekonomi Bakanlığı Koordinatörlüğü ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde düzenlenen Türkiye- Tataristan Otomotiv, Ticaret ve Yatırım İşbirliği Forumu'na katılmak için Bursa'da olan Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov ve beraberindeki heyet, bazı ziyaretlerde bulundu.

TATARİSTANLI İŞ ADAMLARI BURSA ÇIKARMASI YAPTI

BURSA - Tataristanlı işadamları Martur, Coşkunöz Holding ve Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ni ziyaret etti.

UTİB DÜNYAYI TÜRK EV TEKSTİLİ İLE KAPLAMAYA KARARLI

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), dünyanın dört bir yanında Türk ev tekstili ihracatını artırmak için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Son durak Belçika…
Brüksel'de düzenlenen MOOD 2012 fuarında 45 Türk firması ürünlerini sergiledi.

ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ REACH VE CLP TÜZÜĞÜ SEMİNERİ'NE EV SAHİPLİĞİ YAPTI.

BURSA - Otomotiv sektörüne yönelik REACH ve CLP Tüzüğü Semineri, Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde geniş bir katılımla yapıldı.

TÜRKİYE ‘BUNDAN İCAT ÇIKMAZ' SENDORUMUNU AŞMALI

BURSA- Geçmişte firmaların büyüklüklerini ciroları ve çalışan sayıları belirlerken, dünyada artık bu kriter, sahip olunan patent ve inovasyon stratejilerine bağlı hale geldi. Bilen Patent Yönetim Kurulu Eş Başkanı Ömer Kocakuşak, Türkiye'nin patent başvurularındaki sayısının azlığını “Sadece IBM geçen yıl 5 bin patent başvurusu ile Türkiye'nin neredeyse yarısı kadar patent başvurusunda bulundu” şeklinde özetledi.

ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ' NDEN TAŞINMAZ MAL SATIŞ İLANI

Uludağ İhracatçı Birliklerine ait Bursa ili, Nilüfer ilçesi, Görükle köyü, Bursa Görkent Birlik Konut Yapı Kooperatifinde bulunan 4 adet hisse ihale ile ayrı ayrı veya bütün olarak satılacaktır.

YENİ TEŞVİK PAKETİ GÜNEY KORELİ FİRMALARA İLAÇ GİBİ GELDİ…

BURSA - Hükümetin açıkladığı yeni teşvik paketi ile İzmit'teki fabrikasının kapasitesini arttırma kararı alan Hyundai Assan, Türkiye'de yatırımı bulunan diğer Güney Koreli firmalara da bu yönde örnek oluyor. Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde (UİB) gerçekleştirilen Güney Kore Bilgilendirme seminerinde konuşan Güney Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Başkatibi Hyo-Sung Kang, yeni teşvik paketinden yararlanmak isteyen çeşitli orta ve büyük ölçekli Güney Kore firmalarının da olduğunu ancak bunların içerisinde şuan sadece Hyundai'nin onay aldığını söyledi.

UTİB'DEN, KOSGEB DESTEKLİ TEKSTİL SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİNE YÖN VERECEK PROJE…

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nin KOSGEB desteğiyle “Tekstil Terbiye Sektöründe Temiz Üretim İçin Örnek Modellerin Oluşturulması” projesi kapsamında, “Tekstil Terbiye Sektöründe Sürdürülebilir Üretim” seminerleri iki periyot halinde Uludağ İhracatçı Birlikleri hizmet binasında gerçekleştirildi.

EN ÖNEMLİ TİCARİ PARTNERE YAKINDAN İNCELEME…

BURSA / AB ülkeleri arasında Almanya, 4800'ün üzerinde şirketle ve büyük bir farkla en önemli ticari partner olmaya devam ediyor. Bu gerçekten hareketle yola çıkan Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Türk ihracatçısının en önemli pazarı Almanya hakkındaki bilgilerini pekiştirmek amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenledi.

OİB'DEN İHRACATÇI FİRMALARA REKABET HUKUKU SEMİNERİ

Rekabet Kurumu'nun 2011 yılında Türkiye genelinde 461 milyon lira para cezası kestiğini ve bu cezaların 277 milyon lirasının otomotiv üreticilerine geldiğini belirten Rekabet Hukuku Uzmanı Süleyman Cengiz, otomotiv endüstrisinin başkenti Bursa'nın bu cezalardan nasibini almış illerin başında gelmiş olabileceğini söyledi.

RUS HEYETİNDEN, TÜRK İŞADAMLARINA YATIRIM ÇAĞRISI

BURSA - Rusya'nın en önemli sanayi kentlerinden Ulyanovsk'dan bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bursa'ya gelen heyet, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nde (OİB) gerçekleştirilen toplantıda, Ulyanovsk'a yatırım yapmak isteyen sanayicilere bölgesel yönetim tarafından her türlü desteğin verildiğini belirtti.

TEKSTİL TEKNOLOJİLERİ İHRACAT LİDERLERİ PROJESİNDE İKİNCİ EĞİTİM VERİLDİ

BURSA - Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından yürütülen ‘Tekstil Teknolojileri İhracat Liderleri Projesi' kapsamında, ikinci eğitim programı düzenlendi. Eğitimde, dünyada moda ve trendlerin en belirleyici alanlarından ‘renkler' hakkında proje paydaşı tekstil firmalarında çalışan tasarımcılar bilgilendirildi.

OİB, TÜRKİYE İLE FRANSA ARASINDAKİ İLİŞKİLERE ÖNCÜLÜK EDİYOR

BURSA - Üyelerinin yeni bölge ve pazarlara açılma politikalarına desteğini sürdüren Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) düzenlediği ülke bilgilendirme seminerlerine Fransa ile devam etti. Firmaların iş bağlantılarını artırmak ve Fransa'da Türk ihracatçısının elini güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen seminerde, Türkiye ile Fransa arasındaki ticari ilişkiler, ithalat ve ihracat verileri ile yatırım olanakları ele alındı.

İHRACATÇI FİRMALARA REKABET DESTEĞİ UİB'DEN…

BURSA - Türk üreticisinin ihracat hacmini genişletmesi ve küresel rekabetin getirdiği bilgi donanıma sahip olabilmesi için çalışmalarını sürdüren Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), üyelerinin yeni bölgelere açılma politikalarına destek olmaya devam ediyor. UİB son olarak 2011'deki deprem ve tsunami felaketinden sonra ekonomide Çin tarafından geçilerek üçüncü sıraya gerileyen Japonya pazarını mercek altına aldı.

MERTER PLATFORMU DAVETİ HK.

Sürdürülebilir ve sürekli sosyal sorumluluk projesi olan Merter Platformu, Türk çocuklarının dünya kitap okuma sıralamasında 180 ülke arasında 140. sırada olmasından dolayı bu ve bunun gibi önemli konulara dikkat çekmek için kurulmuş bir platformdur.

OTOMOTİV PROJE PAZARI VE TASARIM YARIŞMASI'NDA GELECEĞİN OTOMOBİLLERİNİ YARATACAK FİKİRLER YARIŞTI, ÖDÜLLER TÜRKİYE'NİN DÖRT YANINA DAĞILDI...

T.C Ekonomi Bakanlığı himayelerinde ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) koordinatörlüğünde, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından Türkiye'de ilk kez düzenlenen “Otomotiv Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması” ödülleri, 17 Mayıs'ta, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu.

OİB, MAN KAMYONU TÜRKİYE'DE ÜRETİM YAPMASI İÇİN DAVET ETTİ

Otomotiv endüstrisine yeni pazarlar ve fırsatlar yaratma çabasıyla hareket eden Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ve Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) bir yandan da mevcut ortaklarıyla ilişkilerini güçlendiriyor.

GÜMRÜK MEVZUATI VE UYGULAMALARINA YAKINDAN BAKIŞ

BURSA / Dış ticaret sürecinde mevzuat prosedürünün en yoğun ve önemli süreçlerinden biri olan gümrük işlemleri, UİB tarafından üyesi olan ihracatçı firmalar için düzenlenen ‘Gümrük Mevzuatı ve Uygulamaları' seminerinde ele alındı.

TÜRKİYE'DE İLK KEZ DÜZENLENEN OTOMOTİV PROJE PAZARI SERGİSİ, OTOMOTİV SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELEN İSİMLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ.

Geleceğin otomobillerini yaratacak fikir ve tasarımların sergilendiği Proje Pazarı Sergisi'nin açılış yemeği, Uludağ Otomotiv Endüstrisi ihracatçıları Birliği (OİB) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ'NDEN (UİB) ÜYELERİNE, DIŞ PAZARDA MÜŞTERİ BULMA SEMİNERİ

BURSA / Piyasaların liberalizasyonu ve globalleşme ile birlikte şirketlerin dış pazardaki fırsatları doğru şekilde analiz etmeleri, pazarın yapısına göre giriş stratejilerini belirlemeleri ve bu stratejilere göre kaynaklarını doğru şekilde kullanmaları giderek önem kazanıyor.

OTOMOTİV SEKTÖRÜNÜ BULUŞTURAN “PROJE PAZARI SERGİSİ”, TASARIM KONFERANSLARI EŞLİĞİNDE BAŞLIYOR.

T.C Ekonomi Bakanlığı himayelerinde ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) koordinatörlüğünde, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından Türkiye'de ilk kez düzenlenen “Otomotiv Proje Pazarı Sergisi”, 17 - 18 Mayıs tarihlerinde, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Sergiyle eş zamanlı olarak düzenlenecek “Otomotiv Tasarım Konferansı”, dünyaca ünlü tasarımcıları ağırlayacak.

UİB, ARAP DÜNYASIYLA İÇİÇE

BURSA / Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), Türk tarafı ve katılımcı Arap ülkeleri arasında 500 milyon dolarlık ticaret ve turizm anlaşmalarının yapılmasının beklendiği 1. Türk-Arap Turizm Buluşması-ATCEX 2012 Fuarı'nda yer aldı.

HESSEN EYALETİ BAŞBAKAN YARDIMCISI JÖNG UWE HAHN, OİB LİSESİNİ ZİYARET ETTİ.

BURSA - Bursa'da bir takım temaslarda bulunan Alman Hessen Heyeti, Türkiye'de bir ilk olan ve birçok kuruma örnek teşkil eden Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ni de ziyaret etti.

IRAK TİCARET BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI WALİD HABİB HILO AL MOSWEE: IRAK HIZLA GELİŞEN VE TÜKETİCİ BİR TOPLUM. BU FIRSATI İYİ DEĞERLENDİRMELİSİNİZ…

BURSA - Irak Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Walid Habib Hılo Al Moswee, Irak otomotiv piyasasına girmek isteyen Türk firmalarına çağrıda bulundu. Moswee, Irak otomotiv piyasasında yer almak isteyen Türk firmalarının fırsatları iyi değerlendirerek, büyük karlar elde edebileceğini söyledi.

ULUDAĞ YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATÇILARI BİRLİĞİ VE ULUDAĞ MEYVE SEBZE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ ÜYELERİNE;

Tarımsal Ürünlerde İhracat İadesine ilişkin 2012/2 sayılı Mamül Kararı Uygulama Usul ve Esasları çıkmıştır.
Uygulama Usul ve Esaslarına buradan ulaşabilirsiniz.

BUTEKOM'UN AR-GE ÇALIŞMALARINA DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR…

BURSA/ Bursa'da tekstil ve konfeksiyon sektöründe Ar-Ge çalışmalarına yön veren Bursa Tekstil ve Konfeksiyon AR-GE Merkezi (BUTEKOM) düzenlediği “Tekstil Sektöründe Alınabilecek Destekler” konulu eğitim semineriyle sektördeki firmaları mali destekler konusunda bilgilendirdi.

UİB'İN İHRACATI ARTIRICI HAMLELERİ SÜRÜYOR

BURSA / Mart ayında Türkiye'nin ihracat filosuna 2 milyar dolarlık katkı koyan Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), bu oranın daha da artırılması için üyelerini bilgilendirmeye ve dış ticaret konusunda eğitmeye devam ediyor.

UİB, ABD PAZARINI İNCELEMEYE ALIYOR

6.500 üyesiyle Türkiye ihracat filosununikinci büyük gemisi Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), üyelerinin yenibölgelere açılma politikalarına desteğini sürdürüyor.

ENMODA KONFERANSI TANITIM SUNUMU

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği ve Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği ile Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin ortak organizasyonu ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği işbirliği ile “5. İstanbul Moda Hazır Giyim Konferansı Sunumu / Enmoda Konferansı tanıtım sunumu” 26 Nisan 2012 Perşembe günü saat 14:00-15:00 arasında Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde gerçekleştirilecektir.

İHRACATÇILARA CAN SİMİDİ KONUMUNDAKİ REJİM: DİR

BURSA / İhraç ürünleri üretmek için ithal edilen ve ithalatı gümrük vergisine tabi ara mallara ya da girdilere gümrük muafiyeti getiren ‘Dahilde İşleme Rejimi' UİB'de düzenlenen bilgilendirme toplantısında ele alındı.

A.B.D. ÜLKE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Uludağ İhracatçı Birlikleri organizasyonunda; 13.04.2012 tarihinde “A.B.D. ÜLKE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ” düzenlenecektir.

TÜRKİYE'NİN İLK OTOMOTİV TASARIM YARIŞMASI VE PROJE PAZARI İÇİN BAŞVURULAR 20 NİSAN'DA SONA ERİYOR…

Türkiye otomotiv sektöründe ilk kez gerçekleştirilen “Türkiye Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması” için başvurular 20 Nisan 2012 itibariyle sona eriyor.

UİB, DIŞ TİCARETTE NİTELİKLİ UZMANLAR YETİŞTİRİYOR…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından 2007 yılından bu yana sürdürülen ve ihracatçı firmaların nitelikli dış ticaret uzmanı ihtiyacının karşılanmasında büyük önem taşıyan ‘Dış Ticaret Uzmanı Yetiştirme Kursları'nın 10'uncusu düzenlenen törenle başladı.

UİB'DEN AR-GE SEMİNERİ…

BURSA- Prof. Dr. Atila Bağrıaçık, “Araştırma-Geliştirme belirsizlikleri çözme yöntemidir. Belirsizlik olmayan yerde Ar-Ge de yoktur. Dünya artık her alandaki projelerde Ar-Ge çalışmalarını dikkate alıyor” dedi.

2013 EV TEKSTİLİNİN ANA TEMASI: HAREKET (MOTION)

EVTEKS 2012 Fuarı öncesinde katılımcılara ev tekstilinde 2013 İlkbahar/Yaz trendleri konusunda bir seminer veren dünyaca ünlü tasarımcı Inkrit Berbee, gelecek yılın ana temasını ‘HAREKET' (MOTION) olarak açıkladı.

OİB YENİ PAZARLAR İÇİN HIZ KESMİYOR

Avrupa ekonomisindeki çalkantılı dönemi hasarsız atlatmak için farklı pazar arayışını hız kesmeden sürdüren Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Türk otomotiv yan sanayi şirketleriyle birlikte gerçekleştirdiği gezilerine son olarak Rusya'nın Kaluga Bölgesi'ni ekledi.

UTİB'DEN “TASARIMCILAR İÇİN YENİ TRENDLER” SEMİNERİ…

BURSA- Dünyaca ünlü Hollandalı Tasarımcı Inkrit Berbee, Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde (UİB), Bursalı tasarımcılarla buluştu. Inkrit Berbee, “Tasarımcılar İçin Yeni Trendler” adlı seminerinde; trend konseptinin tasarımı, konsept gelişimi ve görsel-işitsel trendlerin gelişimi konularında bilgiler verdi.

UTİB BAŞKANI BURKAY: TEKSTİL SEKTÖRÜNÜN ÜRETİMİNDE VE İHRACATINDA SÖZ SAHİBİ OLAN OYUNCULARI OLARAK DÜNYA ÖLÇEĞİNDE OYUN SAHAMIZI İYİ BİLMELİYİZ.

BURSA - Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) tarafından düzenlenen “Tekstil ve konfeksiyonda iç ve dış ticaretin önemi ” konulu toplantıda konuşan Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı İbrahim Burkay, “Biz tekstil sanayicileri olarak yüzdüğümüz HAVUZUN DERİNLİĞİNİ bilmeliyiz ve buna göre hareket etmeliyiz. 16 trilyon dolarlık dünya dış ticaretinde tekstil ve konfeksiyon sektörleri 678 milyar dolarlık bir paya sahip, bunu bilerek hareket etmeliyiz” diye konuştu.

TARIM SEKTÖRÜNDE REKABETÇİLİĞİN ADRESİ ‘İYİ TARIM UYGULAMALARI'

BURSA / Pazardaki çetin rekabet koşullarında, tarım sektörü açısından önemi giderek artan ‘İyi Tarım Uygulamaları' Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği (UMSMİB) tarafından düzenlenen seminerde tüm yönleriyle ele alındı.

TEXBRIDGEGENÇ SEKTÖR TEMSİLCİLERİNE REFERANS OLACAK

Bursa Faruk Saraç TasarımMeslek Yüksekokulu öğrencileri İstanbul CNR Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilenkumaş ve aksesuar Fuarı Texbridge'i ziyaret etti.

OİB, MOTOSİKLET SEKTÖRÜNDE YENİ PAZARLARA YELKEN AÇTI

Otomotiv endüstrisi, ihracatta yeni pazar arayışları çerçevesinde ilk kez motosiklet sektörüyle ilgili alım heyeti düzenledi. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin organize ettiği alım heyetinde yerli ve yabancı 14 firma 1.5 milyon dolarlık ihracat için alım anlaşmasına imza attı.

AIESEC Sürdürülebilir Başarı Platformu

16-17 Mart 2012 tarihlerinde, Holiday Inn Otel Bursa'da AIESEC Sürdürülebilir Başarı Platformu düzenlenecek olup, www.sbp12.com linkinden başvuru yapılabilir.

UİB'DEN ULUSLARARASI PAZARLAMA SEMİNERİ…

BURSA/ İhracat pazarındaki çeşitliliği artırmak için çalışmalarını sürdüren Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), bir yandan da ihracatçı firmalar için bilgilendirme seminerlerine devam ediyor. UİB tarafından son olarak gerçekleştirilen eğitim seminerine Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkan ve üyelerinin de katılımlarıyla “Uluslararası Pazarlama” konusu ele alındı.

İHRACATÇI FİRMALARA REKABETE UİB DESTEĞİ…

BURSA - Bursa ihracatına yön veren Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ihracat pazarındaki çeşitliliği artırmak için çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da üyesi olan ihracatçı firmalar için bilgilendirme seminerlerine devam ediyor. UİB tarafından gerçekleştirilen eğitim seminerinde, dış ticaretin en önemli alanlarından “Dış Ticaret İngilizcesi” ele alındı.

(OİB) tarafından düzenlenen Türkiye'nin ilk Otomotiv Tasarım Yarışması ve Ar-Ge Proje Pazarı, İzmir'in Yaratıcı Fikirlerini Arıyor…

20 - 21 Şubat tarihlerinde, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde düzenlendi. Sektöre gelecek insan kaynağının vizyonunu geliştirmek, onları tasarım, ar-ge ve inovasyon konularına yönlendirmek amacıyla, Trio Tasarım Şirketi Tasarımcısı Burak Daylan ve Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) Başkanı Meriç Demiralp'in katılımıyla gerçekleşen konferanslarda otomotiv sektöründe tasarım ve ar-ge konuları ele alındı.

İHRACATIN ŞAMPİYONU OİB, FAS'A ÇIKARMA YAPTI

İhracat şampiyonu otomotiv endüstrisi, ana ihracat pazarları olan Avrupa Birliği ülkelerinden sonra Ortadoğu ve Afrika ülkelerine yönelik girişimlerine hız verdi. Otomotiv endüstrisinde ülkeler arası iş bağlantılarını artırmak ve küresel arenada Türk otomotiv sektörünü daha da güçlendirmek amacıyla hareket eden Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Fas'a çıkarma yaptı.

ÜNİVERSİTELERLE, OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE TASARIM KONUŞMALARI

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), bu sene ilk kez düzenlediği “Türkiye Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması” projeleri kapsamında üniversitelere yönelik düzenlediği etkinliklerle, öğrenci ve akademisyenler ile bir araya gelmeye devam ediyor.

UTİB, farkını gösterecek tasarımcıları 9 Mart'a kadar bekliyor

Profesyonellere ve öğrencilere açık olan “2. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması” Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği (UTİB) tarafından yatak, banyo, perde ve koltuk kategorilerinde düzenleniyor. Yarışmaya www.evtekstiliyarismasi.com adresi ziyaret edilerek, 9 Mart 2012 tarihine kadar başvurulabilir.

İHRACATÇI FİRMALARA REKABETE UİB DESTEĞİ…

BURSA - Bursa ihracatına yön veren Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ihracat pazarındaki çeşitliliği artırmak için çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da üyesi olan ihracatçı firmalar için bilgilendirme seminerlerine devam ediyor. UİB tarafından 17 Şubat Cuma günü gerçekleştirilecek eğitim seminerinde, dış ticaretin en önemli alanlarından “Dış Ticaret İngilizcesi” ele alınacak.

ULUDAĞ OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ'NİN (OİB) DÜZENLEDİĞİ “ÜNİVERSİTELERLE, OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE TASARIM KONUŞMALARI” BAŞLIYOR…

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OIB), bu sene ilk kez düzenlediği “Türkiye Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması” projeleri kapsamında üniversitelere yönelik düzenlediği etkinliklerle öğrenci ve akademisyenler ile bir araya geliyor.

GÜNEŞ NEMRUD'DAN DOĞAR' BÜYÜLEDİ…

BURSA / Tekstil sektöründe yeni ufuklar açmasının yanında, Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon sektörlerinin sürdürülebilir geleceği ve global liderliği için düzenlenen UTİB 4. Uluslararası Arge Proje Pazarı Zirvesi'nin ilk günü düzenlenen gala yemeğinde ‘Güneş Nemrud'dan Yükselir' adıyla düzenlenen defile, konuklara seyrine doyulmaz anlar yaşattı.

AR-GE PROJE PAZARI ZİRVESİ'NDE ÖDÜL YAĞMURU…

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen ‘UTİB 4. Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi'nin ikinci gününde, Ar-Ge ödülleri, Ar-Ge Öncüleri ödülleri ve proje teşvik ödülleri sahiplerini buldu.

TEKSTİL VE KONFEKSİYONDAKİ AR-GE ÇALIŞMALARI, PROJE PAZARI'NDA ELE ALINDI

BURSA / Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nin (UTİB) organizatörlüğünde bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen ve farklı sektörler için de rol model olan “Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe UTİB 4. Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi'nin ikinci gününde ‘Türkiye'de Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe İnovasyona Dayalı Ar-Ge' Paneli gerçekleştirildi.

TEKSTİLDE SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİM VE TASARIM SEMİNERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

BURSA - UTİB tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Ar-Ge Proje Pazarı'nın ilk günü öğleden sonra gerçekleştirilen oturumlarda “Tasarımda Sunum” semineri ile “Tekstilde Sürdürülebilir Üretim, Karbon Ayakizi, Eko-Etiket” semineri gerçekleştirildi.

IV. ULUSLARARSI ARGE PROJE PAZARI

2-3 Şubat 2012 saat 9:30
Merinos Kongre Merkezi

TİM 50 BİN İHRACATÇIYA ANAYASAYI SORUYOR

Değerli ihracatçımız,
Türkiye İhracatçılar Meclisi, Anayasa yapım sürecine iş dünyasının görüşlerini aktarmak için bir çalışma yapmaktadır. Doç. Dr. Osman Can tarafından derlenecek görüşlerin oluşumuna değerli ihracatçılarımızın katkısını almak için www.tim.org.tr web sitemizde de yayınlanan anketimize katılmanızı önemle bekliyoruz.

SÜLEYMAN ŞAHİN'İN ADI OİB TEKNİK VE ENDÜSTRİ LİSESİ'NDE YAŞAYACAK…

BURSA- OİB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin yapımında büyük emeği geçen, fakat yakalandığı amansız hastalık sonucu geçtiğimiz aylarda vefat eden müteahhit Süleyman Şahin'in adı okulun spor salonuna verildi.

TEKSTİLDE AVRUPA'NIN ÜNLÜ İSİMLERİ BURSA'DA

BURSA - Belçikalı dizayn ustası Michel Minne ve trend takipçisi Niek de Prest, Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde (UİB) Bursalı ev tekstili temsilcileriyle buluştu. Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği öğrencilerinin de katıldığı “Geleceğin Yaşam Stilleri” konulu toplantıda, ev tekstilindeki son trendler ve yeni tasarımlar ele alındı.

SERMAYE PİYASASI AKTÖRLERİ BURSALI FİRMALARLA BULUŞTU…

BURSA / Ekonomide mikro-makro tüm ölçeklerin öncelikli gereksinimi, sağlıklı, güvenilir ve sürdürülebilir finansman ihtiyacı. Bu gereksinimin temel dinamiği olarak da sermaye piyasası ve bu piyasada olup bitenler öne çıkıyor.

HEIMTEXTILE 2012'YE TÜRK EV TEKSTİLİ ÜRÜNLERİ DAMGA VURACAK

21 Aralık 2011'de 14:00-14:30 saatleri arasında Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde gerçekleştirilecek olan 2013-2014 Ev Tekstili Trendleri Seminerimize ilişkin davetiyemiz aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

OİB'İN HEDEFİNDE FAS VAR

BURSA - Kuzey Afrika pazarına yönelik çalışmalarını yoğunlaştıran otomotiv ihracatçıları bu kez Fas'a çıkarma yapıyor.

EV TEKSTİLİNİN KALBİ BU FUARDA ATIYOR

BURSA -Ekonomi Bakanlığı tarafından ‘Prestijli Fuarlar' listesine alınan Intertextile Shanghai Ev Tekstili Fuarı'na, 2012 yılında katılmak isteyen firmalar için başvuruda son viraja girildi. Fuara katılmak isteyen ev tekstili firma temsilcileri, 16 Aralık 2011 Cuma günü mesai bitimine kadar başvuru formuyla birlikte, 3 bin 500 ABD $ tutarındaki peşinatı ödemek durumundalar.

MoOD 2012'YE BAŞVURU İÇİN SON 13 GÜN…

Avrupa'nın büyük fuarları arasında yer alan Uluslararası MoOD Ev Tekstili Ürünleri Fuarı'na, UTİB organizasyonuyla katılmak isteyen firmalar, 19 Aralık 2011'e kadar formla birlikte 3 bin Euro tutarındaki peşinatı ödeyerek başvuruda bulunabilecekler.

UİB'DEN İHRACATÇILARA SERMAYE PİYASASI ARAÇLARINI KULLANMA SEMİNERİ

BURSA / Dünyayı sarsan ekonomik kriz ve rekabet koşullarının her geçen gün zorlaşması, firmaları yeni arayışlara itiyor. Bu ortamda ihracata yönelik pazar çeşitliliğini genişletmeye çalışan Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), bir yandan da üyelerini bilgilendirmeye devam ediyor.

UTİB, ÖĞRENCİLER VE PROFESYONELLERDEN EV TEKSTİLİ TASARIMLARI BEKLİYOR.

2. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması farkını gösterecek tasarımcılar arıyor

E-TİCARETİN KALBİ BU ZİRVEDE ATACAK

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), Türkiye'de e-ticaretin kalbinin atacağı Dijital Ekonomi e- Ticaret Zirvesi'ne katılacak. 1-2 Aralık'ta İstanbul'da yapılacak olan Dijital Ekonomi ve e-Ticaret Zirvesi ve Fuarı Türkiye'de e-ticaret alanında yapılan ilk fuar olma niteliği taşıyor.

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ, ALIM HEYETLERİYLE 2012'YE SIKI HAZIRLANIYOR

Türk otomotiv endüstrisinin kalitesine inanan Tunus, İran, Ukrayna ve Katar'dan gelen 14 firma, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin (OİB) organizasyonuyla ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Firmaların Türkiye'den özellikle elektronik parçalar, tamir ekipmanları, otobüs ve yedek parçaları gibi ürün gruplarında talepte bulunmaları dikkat çekti.

YAROSLAVL HEYETİ OİB'İN KONUĞU OLDU…

BURSA- Ticari temaslarda bulunmak için Bursa'ya gelen Rusya Federasyonu Yaroslavl Eyaleti Vali Yardımcısı İgor Elfimov ve otomotiv sanayi temsilcileri, OİB Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Tetik önderliğinde Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin konuğu oldu.

OİB'DEN YENİ BİR ALIM HEYETİ PROGRAMI

İHRACAT ŞAMPİYONU OİB'DEN, ÖNEMLİ ORGANİZASYON

OİB, RUS OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ TEMSİLCİLERİNİ, BURSA'YA KONUK EDİYOR

BURSA / Rusya Federasyonu'nun Yaroslavl eyaleti otomotiv sanayi temsilcileri, OİB'in organizasyonuyla otomotiv endüstrisinin başkenti Bursa'ya konuk oluyor.

UİB'DEN, İHRACATÇILARA ÖNEMLİ BİLGİLER

BURSA /Dünya ekonomisini sarsan uluslararası ekonomik kriz, küresel rekabet koşullarının zorlaşması, firmaları yeni arayışlara itiyor. Fiyat açısından rekabetçi bir üretim yapısına sahip olma ve katma değeri yüksek teknolojik ürünlere yönelmenin yanında firmalar, devletin sağladığı teşvik ve desteklerden yararlanmanın yollarını arıyorlar.

UİB' DEN İRAN BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

İRAN İSLAM CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ABDULLAH AKLAGHI: GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRMELİYİZ…

ULUDAĞ OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ FAS'A ÇIKARMA YAPACAK

BURSA - Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Aralık ayında Fas'a sektör temsilcisi işadamlarından oluşan heyetle çıkarma yapacak.

TÜBİTAK HİBELERİ, UİB'DE ANLATILDI

BURSA - Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu(TÜBİTAK), 1995-2010 yılları arasında Bursa'da 580 projeye toplam da 331 milyon 21 bin Türk Lirası tutarında destek sağladı.

ULUDAĞ TEKSTİL İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (UTİB) VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN ‘HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMI' SONA ERDİ EĞİTMENLER SERTİF

BURSA - Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında Ankara ve Bursa'da tekstil alanında eğitim veren meslek lisesi öğretmenlerinin katıldığı 1 haftalık eğitim programı sona erdi. Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde (UİB) düzenlenen kapanış programında 1 haftalık eğitime katılan öğretmenlere sertifikaları verildi.

UİB'DE RUSYA'NIN TİCARET POTANSİYELİ VE LOJİSTİK İMKANLARI DEĞERLENDİRİLDİ

BURSA - Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Türkiye'nin Rusya Federasyonu(RF)'na yönelik ticaret potansiyelini artırmak amacıyla RUGİBİR ve RF Ticaret ve Lojistik Toplantıları'nı düzenledi.

UİB 9. DIŞ TİCARET UZMANI YETİŞTİRME KURSU BAŞLADI

KURSLARA BUGÜNE KADAR 1000'İN ÜZERİNDE BAŞVURU OLURKEN, 682 KİŞİ SERTİFİKA ALDI

UİB'DEN İHRACATÇI FİRMALAR İÇİN MUHASEBE İŞLEMLERİ SEMİNERİ…

Uludağ İhracatçı Birlikleri, dış ticaretin her geçen gün büyüyen pazarında, ihracatçı firmalar için bilgilendirme seminerlerine yaz döneminin ardından kaldığı yerden devam ediyor.

UİB'DEN RUSYA PAZARINA GİRECEK İHRACATÇILARA ÖNEMLİ BİLGİLER

RUSYA, UKRAYNA VE TÜRK CUMHURİYETLERİNDE ARANAN SERTİFİKA: GOST-R

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİNİN YENİ HEYECANI ‘ELEKTRİKLİ ARAÇLAR'

EĞİTMEN MELİH NALCIOĞLU: ELEKTRİKLİ ARAÇLARIN BATARYALARINI DA ÜRETMEMİZ GEREKİYOR

UİB'DEN İHRACATÇILARA, DIŞ TİCARET VERİ SİSTEMİ SEMİNERİ

İHRACAT İŞLEMLERİNDE ÖNE ÇIKAN KAVRAM: DIŞ TİCARET VERİ SİSTEMİ

UİB'DEN İHRACATÇILARA YURTDIŞINDA MARKALAŞMA VE TESCİL EĞİTİMİ

YURTDIŞI MARKA UZMANI ÖZDEMİR: MARKA TESCİLİ FASON ÜRETİMLERİN ÖNÜNE GEÇER

TEKSTİLDE SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİM SEMİNERİ'NİN 3. SÜ UTİB BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN FİRMA TEMSİLCİLERİNİN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

UTİB ÖNCÜLÜĞÜNDE, BUTEKOM VE BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİNDE, BEBKA DESTEĞİYLE “TEKSTİLDE SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİM” SEMİNERLERİ İHRACATÇI FİRMALARIN KATILIMLARI İLE YAPILDI.

BURSA EKONOMİSİNİN KALBİ UİB'DE FUTBOL TURNUVASI

UİB'DE ŞAMPİYON “FORZA UAKT”

UİB'DEN EĞİTİMDE FARKINDALIK PROJESİ

BURSA / Uludağ İhracatçı Birlikleri'nin(UİB) eğitime yönelik katkıları devam ediyor.

TİM Yönetim Kurulu Üyesi ve OİB Başkan Yardımcısı Ömer Burhanoğlu'ndan Örnek Sosyal Sorumluluk…

KARADENİZ'İN İLK FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ TRABZON'DA AÇILDI

İHRACATÇIYA RUSYA VE ÇİN OTOMOTİV PAZARI SEMİNERİ

OİB YABANCI PAZARLARI TANITTI

OİB YÖNETİM KURULU ÜYESİ ŞÜKRÜ TETİK:
“İHRACATÇIMIZ BİRLİK OLMAYI ÖĞRENMELİ”

OİB LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN VİZÖRÜNDEN, DOĞA YANSIMALARI

OİB LİSESİ'NDE FOTOĞRAF YARIŞMASI
‘GELECEĞE MİRASIMIZ YEŞİL OLSUN' KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI OİB LİSESİ'NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DIŞ TİCARET UZMANLARINDAN FRANSA PAZARI YORUMU

-OİB YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE FRANSA ÜLKE KOORDİNATÖRÜ HAKAN DOĞU: 2010 SONU İTİBARİYLE TÜRKİYE İLE FRANSA ARASINDAKİ DIŞ TİCARET HACMİ 14,2 MİLYAR DOLARA ULAŞTI
-FRANSA BAŞKONSOLOSLUĞU TİCARET MÜŞAVİRİ AXEL BAROUX: 2012 SONUNA KADAR HEDEF 15 MİLYAR DOLAR TİCARET HACMİ

DIŞ TİCARET UZMANLARINDAN FİRMALARA MISIR UYARISI

“ALACAKLARINIZI GARANTİ ALTINA ALIN, ÇALIŞACAĞINIZ FİRMALARI İYİ BİR SÜZGEÇTEN GEÇİRİN VE TİCARİ TEHDİTLERİ DE FIRSATLARI DA MUTLAKA İYİ ANALİZ EDİN”

YEŞİL PAZAR DÜNYADA HIZLA BÜYÜYOR…

TÜRK FİRMALARI ULUSLARARASI REKABETTE “YEŞİL PAZAR”DAN DAHA FAZLA PAY ALMAK İÇİN ÜRETİM SÜREÇLERİNİ GÖZDEN GEÇİRİYOR…

İHRACATÇI KUR TEHLİKESİNİ DÜŞÜNMEYECEK

BURSA - UİB, bünyesinde bulunan ve ihracata yönelik çalışmalar yapan sanayicilere bilgilendirme seminerleri vermeye devam ediyor. Eximbank tarafından gerçekleştirilen seminerde, ihracat yapan firmaların kur riskinden kurtulmaları için geliştirilen yeni uygulamalar anlatıldı.

UİB DEN ÜYELERİNE E-DIŞ TİCARET UYGULAMALI EĞİTİM SEMİNERİ

COPROLİNE EĞİTMENİ BERKE SARPAŞ: 21'NCİ YÜZYILIN EKONOMİSİ E-TİCARET TARAFINDAN ŞEKİLLENECEK

SARPAŞ: DÜNYADA E-TİCARET HACMİ 10 TRİLYON DOLARI AŞTI