English

Tim Teb Girişim evi


 


 

Girişimci Ad Soyad Firma/Girişim Adı Tanıtım Yazısı
Asaf Günay Assa Yazılım  Mobil Uygulama/ Yazılım/ SaaS |Kuruluş Yılı: 2016 | www.assayazilim.com
Assa, orta ve büyük ölçekli işletmelere yönelik web ve mobil uygulamalar geliştirmektedir.
Müşterilerine özel çözümlerin yanı sıra LycosaCRM ve AsCMS (İçerik ve ilan yönetim sistemi) ürünlerini sunmaktadır. Ayrıca Dif adında, kullanıcı deneyimi odaklı ve gerçek zamanlı müşteri ilişkileri yönetimini hedef alan web ve mobil tabanlı bir yazılım olarak çalışan SaaS çözümü geliştirmektedir.
Tuncer Hatunoğlu İletişim Yazılım  Yazılım I Kuruluş Yılı: 1994 I www.iletisimyazilim.com
İşletmelerin rekabet güçlerini arttırabilmek için, ileri teknolojilere dayalı bilgi sistem çözümleri geliştiren İletişim Yazılım, 23 yılı geride bırakan kanıtlanmış tecrübesi ve yüzde 100 yerli sermayesi ile Türkiye'nin her yerine "Akıllı İşletme Çözümleri” sunmaktadır.  Yeni sanayi devrimi: Endüstri 4.0' a yönelik "MES Sistemleri” (Manufacturing Execution System) ve işletmelerin süreç yönetimine yönelik  "Strateji ve Kalite Yönetim Sistemleri” gibi yazılım ürünleri ile ön plana çıkan İletişim Yazılım, işletmeleri geleceğe taşıma misyonu edinmiştir. 
Mustafa Bahadır Şahin Kodlamasal Mobil Uygulama / Eğitim |Kuruluş Yılı: 2016 | www.kodlamasal.com
Kodlamasal; çocuklara tabletler üzerinden yazılım mantığını, algoritmayı eğlenerek öğretmeyi hedefleyen  bir mobil uygulamadır. Çocuklar, özel hazırlanmış kod bloklarını sahneye sürükle bırak yöntemi ile hayal güçlerini kullanarak, hikayeler, oyunlar ve animasyonlar yapabileceklerdir. Uygulama içerisinde yeni sahne ve projeler oluşturabilir, sahnede bulunan bir nesneye hareket, görünüm ve ses aksiyonları atayabilirler.
Fahri Erbakan-Yeşim Erbakan Monitor Digital Yazılım |Kuruluş Yılı: 1985 | www.monitordigital.com
Monitor Digital Ltd, KOBİ için Tekstil Üretim Yönetimi Sistemleri ve Otomotiv Üretim Yönetimi Sistemleri ile Arcflow Doküman Arşivleme Sistemi bünyesinde, digital dosyaların düzenlenmeleri, arşivlenmeleri, yetkilendirilmeleri ve kategorize edilmeleri amaçlı, Süreç Yönetimi, Doküman Takibi ve Yönetimi, Çizim Takibi ve Yönetimi ürünlerini özel çözümlerle ve ISO 27002 veri güvenliği sertifikası ile sunmaktadır. 
Zuhal Soyaslan  Nota Yazılım Yazılım | Kuruluş Yılı: 2014 | www.notayazilim.com
Nota Yazılım, yazılım altyapısı ve yazılım güvenliği alanında Ar-Ge çalışmaları yapan aynı zamanda Web ve SAAS tabanlı uygulama yazılımları geliştiren bir teknoloji firmasıdır. Geliştirdiği 3 ürünle faaliyetlerine devam etmektedir. NTFramework yazılım ekiplerinin hızlı uygulama geliştirmesini sağlayan bir RAD ürünüdür. NTLicense yazılım ürünlerinin izinsiz çoğaltılmasını ve kullanılmasını önleyen bir güvenlik yazılımıdır. AssistCool ise satışınızı güçlendiren ve günlük iş hayatınızı kolaylaştıran bir iş uygulamasıdır.
Cemil Fidanlıgül Performans İletişim ve Teknoloji Hizmetleri  Bulut Tabanlı Hizmetler |Kuruluş Yılı: 2004 | www.xpectplatform.com
Akıllı ve öğrenebilen bir iş çözümü olan Xpect Platform SaaS modelinde çalışan, bir kullanıcıdan yüzlerce kullanıcıya kadar destek verebilen iş yönetim sistemidir. Uygulama siz kullandıkça şekillenir ve işletmenize en uygun hale gelir. Crm, Proje Yönetimi, İK, Zaman ve Masraf Yönetimi, İş Akış Yönetimi, Onay Süreçleri, Özel Formlar, API Entegrasyonu sahip olduğu özelliklerden sadece bir kaçıdır.
Hasan Ayartürk RePG Energy Temiz Güç | Kuruluş Yılı: 2016 | www.repgenergy.com.tr
RePG Enerji Sistemleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Kendi patentleri ile yenilikçi yenilenebilir enerji sistemleri alanında faaliyet göstermektedir. RePG Ürünleri, düşük nemli havadan elektrik üretmektedir. Konut, Endüstri ve Elektrikli araç uygulamaları mevcuttur. 
Rasim Serim Serim Yönetim Sistemleri Yazılım Teknolojileri  Yazılım | Kuruluş Yılı:2012 | www.serim.com.tr
Serim Yazılım Teknolojileri kurumların ihtiyacı olan CRM, ERP ve WEB tabanlı yazılım teknolojileri geliştirme hizmetlerini sunmak amacıyla kurulmuştur. Micrososft Dynamics 365 üzerinde uyarlama ve sektörel çözümler konusunda uzmanlaşmıştır. Ulaşım, Sağık, Gıda ve Web tabanlı hizmetleri CRM üzerinde ve tek merkezde toplamak suretiyle önemli bir ihtiyaca çözüm getirmiştir
Müzeyyen Kara Softmed Yazılım  Yazılım/Medikal Teknolojileri | Kuruluş Yılı:2016 | www.softmedyazilim.com/
Yazılım ağırlığı Hastane Bilgi Yönetim Sistemi  olan firmamız  Ön Muhasebe Programı, Sıcak Satış Yazılımı, Araç Satış-Stok Plesiyer yazılımı,  Mobil Uygulamalar geliştirmektedir. Birçok ticari paket programa entegrasyon geliştirmektedir. Birçok endüstriyel cihazı  iş takip süreçleri, stok yönetimi, ürün yönetimi, üretim yönetimi gibi sistemlerle entegre ederek iş akışını ve işleyişini kolaylaştıran sektörel yazılımlar ortaya çıkarmaktadır
Ertan Yılmaz-Yağmur Melih Gürtunca Yalın Software Yazılım | Kuruluş Yılı: 2001 | http://www.yalin.com.tr
2001 yılında Yalın üretim kalite anlayışını benimseyerek yola çıkan YALIN SOFTWARE, bilişim alanındaki teknolojik birikim ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini benimseyerek başta üretim sektörü olmak üzere kurumlara akıllı ve yenilikçi yazılım çözümleri sunmaktadır.2008 yılından bu yana  faaliyetine Uludağ Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde devam etmektedir. 
Ceyhun Sezer Coşkun Yapısoft Bulut Tabanlı Hizmetler | Kuruluş 2016 | www.yapisoft.com
Yapısoft; inşaat ve gayrimenkul şirketlerine, tüm satış süreçlerini yönetip, müşteri ve finansal kayıtlarını takip edebilecekleri bir uygulama alanı sunar.
Detaylı analiz ekranlarıyla geçmişe dönük finansal verileri ve personel bazlı işlem raporlarını anında hazırlar, süreçleri daha hızlı ve kolay yönetmelerini sağlar.
Enis Arslanoğlu Ayensoftware Yazılım/ Pazaryeri Entegrasyonu| Kuruluş Yılı: 2014 |www.ayensoftware.com                                                            Ayen Yazılım ve Bilgi Sistemleri A.Ş. 2014 Ocak ayında Uludağ Üniversitesi Teknoloji Geliştirme bölgesinde faaliyetlerine başlamış bir yazılım firmasıdır. Temel odak alanı, e-ticaret üzerinden satış yapan kobi ve kurumsal firmaların, Ürünlerini eş zamanlı olarak birden fazla sitede satışa çıkarmak, stok ve fiyatlarını sürekli güncel tutmak, onlarca farklı sitede  yaptığı internet satışlarını da tek bir panelden yöneterek zaman, insan kaynağı ve iş verimi sağlamak amacı ile kurulmuştur.Teknokette gösterdiği faaliyetler içerisinde, Gittigidiyor.com'un Cadde isimi portalının OutSource tüm sorumluluğunu alarak 450 kurumsal firmanın (LcWaikiki, Defacto, Collezione, Lescon, Tefal, Dagi, Yataş v.b.) bu anlamda ki entegrasyon projelerini gerçekleştirmiştir ve devam etmektedir.Yeni dönemde hedefimiz, hizmet verdiğimiz tüm firmaların satışlarını da yurt dışında yapabilmeleri içib gerekli olan tüm ürün entegrasyonu, ödeme entegrasyonu, kargo entegrasyonu, ticari sistem ve ERP entegrasyonları sunmayı hedeflemekteyiz.
Cem Aslan CA Mühendislik Görüntü Teknolojileri/ Üretim Teknolojileri |Kuruluş Yılı: 2014 | www.caengineering.com.tr                                                                       Firma mühendislik Şirketi olarak 2014 yılında Bursa'da anahtar teslimi teknolojik çözümler üretmektedir.Başta imalat alanlarında Endüstri 4.0 temelli sistem tasarımları, görüntü İşleme  temelli yüksek hızda kalite kontrol sistemleri ve fabrika Otomasyon Sistemleri konularında aktif projeler yürütülmektedir. Makine, Üretim Teknolojileri ve IT üçlüsünü anahtar teslim projelerinde etkin bir şekilde buluştururken, servis kalitesi ve uluslar arası standartlarda dokümantasyonla müşterilerinin her zaman yanında olan firma güvenle büyümeye devam etmektedir.
Yurtiçi ve yurtdışında sistem entegretörü yapılan projeler:
- Auvesy -Versiondog ( Endüstriyel Makine Yazılımları Online Backup ve Versiyonlama Sistemi )
- SICK -Görüntü İşleme Türkiye Sistem Entegratörü
- Vanserum Ahşap Yüzey Tarama
- Beckhoff, Siemens ve Mitsubishi Otomasyon Sistemleri
- Wonderware ve Mitsubishi MAPS Adroit SCADA sistem entegratörlüğü
- ABB ve Fanuc Robot Sistemleri
Zafer Karadayı Nara  VR /AR /Yapay Zeka/Edtech |Kuruluş Yılı: 2017 | www.nara.com.tr
Nara eğitimde sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin daha etkin kullanılmasını amaçlayan bir eğitim teknolojileri girişimidir. Bu amaçla sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojileri temelli eğitsel içerikler geliştirmektedir.
Halim Yılmaz Prodiz Mühendislik Makine| Kuruluş Yılı :2012 | www.prodiz.com.tr                                                                                                       Firmamız Mayıs 2012 yılında kurulmuştur. Sektörde 10 yılı aşkın tecrübeye sahip uzman personel kadrosuyla hizmet vermektedir. Özellikle sac şekillendirme  analizleri, proses ve kalıp tasarımı konularındaki know-how ‘u ile yurtiçi ve yurtdışında önde gelen OEM ve yan sanayilere mühendislik hizmeti vermektedir. Bunun yanında  makine ve aparat tasarımı, yapısal analizleri (FEA) ve istenildiğinde fason olarak bunların imalatını da gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca  tasarım ve analiz konularında eğitim, danışmanlık ve proje yönetimi hizmetleri de vermektedir.  Yürütmekte olduğu Arge projeleri ile ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli ve katma değeri yüksek ürünler yapılabilmesi ve mühendislik faaliyetleri konusunda çalışmalar yapmaktadır. 

Utku Kaynar Code2 Software Inc. Yapay zeka/Bulut tabanlı hizmetler/ Mobil Uygulamalar| Kuruluş Yılı :2011 | www.code2.co                                                                                                                                                          Code2 Software Inc, Türkiye ve ABD'de bulunan ofisleriyle yapay zeka, diyalogsal ticaret uygulamaları, web tabanlı api, mobil uygulama ve SaaS uygulamaları konusunda uzmanlaşmıştır. parlAI, Tensorflow, Solr, Ruby on Rails, Python, Postgres, Redis teknolojileriyle yazılım ürünleri geliştirmektedir.
Erdem Yılmaz Turksys Elektrik&Elektronik Yazılım Otomasyon |Kuruluş Yılı: 2016| www.turksys.com.tr
2016 yılında kurulan Turksys, elektrik&elektronik yazılım ve otomasyon alanlarında faaliyet gösteren bir mühendislik şirketidir.Turksys ekibinin saç işleme makineleri sektöründe, uzun yıllar sonucunda edindiği bilgi birikimi ve tecrübesi, pazarın ihtiyaçlarının belirlenmesinde önemli rol oynamıştır.Ana üretim faaliyetleri makine sektörüne yönelik endüstriyel elektronikle ilgili ürünlerdir.
Mustafa Bintaş Mubitek Yazılım| Kuruluş Yılı:2009 | www.mubitek.com
Mubitek sac kalıp tasarım ve ürün tasarım hizmeti vermek üzere kurulmuş olup, bugün ülkemizin tasarım ihracatı yapan lider tasarım mühendislik firmasıdır. Ar-Ge, inovasyon faaliyetleri ile Catia V5 programına plug-in çalışan akıllı tasarım uygulamaları ile ülkemizin firmaya özel ilk CAD programını geliştirmiştir. Ayrıca bulut tabanlı akıllı ürün kütühaneleri (e-katalog) geliştirmektedir.
Emre Kayretli Odaxa SaaS |Kuruluş Yılı: 2013 | www.odaxa.com.tr
Firmalara özel butik yazılımlar, mobil uygulama, cloud uygulamalar ve e-ticaret altyapıları geliştirilmektedir. Markaları;
eticarex(e-ticaret alt yapısı)-www.eticarex.com
driwee(rent a car yönetim ve transfer sistemi)-www.driwee.com
odaxnet(frewall hotspot sistemi)-www.odaxnet.com
vomsis(muhasebe ve finans yönetim sistemi)-www.vomsis.com
İsmail Kamış Resen Mühendislik İmalat/Makine | Kuruluş Yılı:2017 | www.resen.com.tr                                                                                                                                                                                                               Resen Mühendislik Makina San. Ve Tic. Ltd. Şti. 2017 Yılında 10 yılı aşkın süredir çalışan ve konularında Uzman Makine Mühendisleri tarafından Raylı Sistemler,  Savunma Sanayi, Otomotiv ve Makine sektörlerinde çözüm ortağı olmak için kurulmuştur. Raylı sistem projeleri, Savunma Sanayi projeleri , Mekanizma projeler, Sac Kalıpları (Kesme, Bükme, Form, Derin çekme, Progresif kalıplar), Özel Makine, Montaj Hatları, Konveyörler, Taşıma ve Depolama Sistemleri, Aparat Tasarımları, Kaynak ve Kontrol Aparatları, Kaynak ve Kontrol Fikstürlerinin Tasarım, Analiz ve İmalatları konularında AR-GE faaliyetleri ve üretim süreçlerini yürüten bir teknoloji firmasıdır.