UHKİB'DE MALİ GENEL KURUL GERÇEKLEŞTİRİLDİ

05.04.2019

 

BURSA – Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), 2019 yılı Olağan Mali Genel Kurulu yapıldı.

UHKİB'in 2019 yılı Olağan Mali Genel Kurulu, Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Genel Sekreterlik Hizmet Binası'nda gerçekleştirildi

Divan Başkanlığını Mesut Okyay'ın yaptığı genel kurul, UHKİB Başkanı Nüvit Gündemir'in ve birlik üyesi firmaların temsilcilerinin geniş katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel kurul gündeminin görüşülmesi ve oy birliğiyle kabul edilmesi ve onaylanmasının ardından bir konuşma yapan UHKİB Başkanı Nüvit Gündemir, mali genel kurula katılan üyelere teşekkür etti.

Özellikle küresel arenada hazır giyim sektörünün 500 milyar dolar gibi ciddi bir ticaret potansiyeli olduğuna dikkat çeken Başkan Nüvit Gündemir, Türk hazır giyim sektörünün, küresel pastadan aldığı pay yüzde 3,4 oranında olduğunu söyledi. Türk markalarının bu pastadan aldığı payın daha fazla olması adına gayret gösterdiklerini belirten Gündemir, “Bu bağlamda markalarımızı rekabetin oldukça yoğun yaşandığı uluslararası pazarlarda söz sahibi yapmak için eğitim seminerlerine ayrıca önem veriyoruz. Firmalarımızın hem yönetici kadrolarına, hem de mavi yaka personellerine yönelik eğitimler düzenliyor, hemen hemen her konuda alanında uzman isimlerle buluşturduk ve buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

İlgili Fotoğraflar