English
 

OTOMOTİV SEKTÖRÜ GELECEĞİYLE BULUŞTU…

UTİB ULUSLARARASI AR-GE PROJE PAZARI ZİRVESİ BURSA'DA START ALDI

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATI NİSANDA YÜZDE 12 ARTIŞLA 2 MİLYAR 47 MİLYON DOLAR OLDU

BAKAN IŞIK: “TÜRK OTOMOBİLİ DÖRT TEKERLEKLİ YÜRÜYEN BİR BİLGİSAYAR OLACAK”

Üniversiteliler ev tekstilinde tasarıma odaklandı

PROF. DR. SENİH YAZGAN: “ALTERNATİF PAZARLARA YÖNELECEĞİZ”

 
Önceki Haber
Sonraki Haber
Tüm Haberler
BUTEKOM - Bursa Tekstil ve Konfeksiyon AR-GE MerkeziOtomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
e-BirlikÜyelik
Dahilde ve Hariçte işleme rejimi
İhracata yönelik Devlet Yardımları
Tim Tv
Ev Tekstil Yarışması 6. Türkiye Ev Tekstili
Tasarım Yarışması
VIII.Uluslararası Arge-Proje Pazarı
Otomotiv Proje Pazarı
Otomotiv Tasarım Yarışması
OİB FUAR BÜLTENİ
UTİB 2016 Fuar Takvimi
AB KIRSAL KALKINMA PROGRAMI BURSA'DA UYGULANMAYA BAŞLIYOR
Otam A.Ş.
Resmi Gazete
UYMSIB Haber Bülteni
UİB AB Bülteni
Otomotiv Sektöründe Potansiyel Pazar Analizi: Ürün Bazında İhracat Haritaları  Raporu
ÜYE GÖRÜŞ ÖNERİ ANKETİ
Reach REACH
Yol Haritası
İHRACATÇI EĞİLİM ANKETİ
PREMIEREVISION-ISTANBUL
Coho E bülten
Otomotiv Vakfı
Taysad aftermarket
MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ
Trend EVTEKS Dış Ticater Hukuk Danışmanlığı UYMSIB - Uludağ yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Haber Bülteni UİB AB Bültenleri Resmi Gazete REACH
 

UİB'DEN İHRACATÇILARA E-DIŞ TİCARET SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ‘E- Dış Ticaret Uygulamaları' semineri düzenledi. Eğitmen Hakan Deliduman tarafından verilen seminere çok sayıda ihracatçı firma temsilcisi katıldı.

İBRAHİM OKUR: “1980 YILI TÜRKİYE EKONOMİSİ İÇİN MİLATTIR”

BURSA - Bir yıl içerisinde düzenlediği 50'nin üzerinde eğitim semineriyle üyelerini her konuda bilgilendirmeyi amaçlayan UİB, son olarak ‘İhracat Mevzuatı ve Uygulamaları' seminerine ev sahipliği yaptı. Geçmiş dönem UİB Genel Sekreteri İbrahim Okur tarafından verilen seminere, ihracatçı firma temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

UİB'DEN ‘EŞYANIN GÜMRÜK TARİFESİ-MENŞEİ-KIYMETİNİN UYGULAMADA ÖNEMİ VE RİSKLERİN YÖNETİMİ' SEMİNERİ

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri, (UİB) bilgilendirici eğitim seminerlerine kaldığı yerden devam ediyor.

BUTEKOM VE TTTSD ÇEVRECİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİME DESTEK VERİYOR

Bilgilendirme seminerleriyle üyelerine katma değer sağlamayı hedefleyen Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) son olarak Türkiye Tekstil Terbiye Sanayicileri Derneği (TTTSD) tarafından düzenlenen ‘Tehlikeli Atıklarını Sıfır Deşarjı' konulu seminere ev sahipliği yaptı.

MODANIN KALBİ UHKİB İLE ATIYOR…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, (UHKİB) moda eğitimlerine kaldığı yerden devam ediyor. Moda konusunda düzenlediği seminerlerle bu alandaki önemli bir ihtiyaca karşılık veren UKHİB, son olarak ‘Trend Takibi ve Analizi' semineri düzenledi.

UİB'DEN E- DIŞ TİCARET UYGULAMALARI SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri, (UİB) ‘E-Dış Ticaret Uygulamaları' seminerine ev sahipliği yaptı. Düzenlediği eğitim seminerleri ile üyelerinin ihracat potansiyelini artırmayı hedefleyen UİB, E-dış ticaret konusunu masaya yatırdı.

UİB'DEN ‘GÜMRÜK REJİMLERİ VE MÜEYYİDELERİ' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri, (UİB) eğitim seminerlerine ‘Gümrük rejimleri ve
müeyyideleri' konusuyla devam etti.

UİB'DEN ‘İHRACATTA İŞLEM AKIŞI VE SÜREÇ YÖNETİMİ' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ‘İhracatta İşlem Akışı ve Süreç Yönetimi' semineri düzenledi.

UİB'DEN HIZLI İNOVASYON TEKNİKLERİ...

BURSA - ‘Hızlı İnovasyon Teknikleri ve Sanayiye Uygulanması' başlığıyla bir seminer düzenleyen UİB, üyelerinin küresel arenada rekabet edebilmeleri için inovasyona ağırlık verilmesi gerektiğini her alanda dile getirmeye devam ediyor.

UİB, ÜYELERİNİ YENİ PAZARLAR YARATMA KONUSUNDA BİLGİLENDİRİYOR…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) bilgilendirici eğitim seminerlerine devam ediyor. Son olarak ‘Tüketici Davranışları ve Pazar Yaratma' semineri düzenleyen UİB, üyelerini yeni pazarlar yaratma konusunda bilgilendiriyor.

UİB, DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ DÜZENLİYOR

BURSA -Ekonomi Bakanlığı ve Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) organizasyonu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğiyle, ihracata yönelik destek programlarının tanıtılması amacıyla 2011 yılından bu yana düzenlenen ‘Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri', bugün Yalova'da düzenlenen seminer ile başladı. Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri, Yalova'dan sonra, 22-23-24 Mart ve 4-5 Nisan tarihlerinde sırasıyla Balıkesir, Bilecik, Eskişehir, Bursa ve Kütahya'da gerçekleştirilecek.

DIŞ TİCARET MUHASEBESİ UYGULAMALARI, UİB'DE ELE ALINDI…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri, (UİB) “Dış Ticaret Muhasebesi Uygulamaları” semineri düzenledi. Yaser Gürsoy tarafından verilen seminerde muhasebe uygulamalarındaki son değişiklikler masaya yatırıldı.

UHKİB'DEN BOSNA'YA İHRACAT ATAĞI…

BURSA - 2015 yılını yaklaşık 500 milyon dolarlık ihracatla kapatan Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, (UHKİB) bir yandan alternatif pazarlara yönelirken diğer taraftan da mevcut pazarlardaki ağırlığını artırmayı amaçlıyor. Bu bağlamda üyelerinin uluslararası arenadaki rekabet edebilirlik seviyelerini yükseltmeyi ilke edinen UHKİB, bu doğrultuda düzenlediği eğitim seminerlerinin yanı sıra alım heyetlerini de üyeleriyle buluşturuyor.

UİB'DEN İHRACATÇILARA ‘ULUSLARARASI PAZAR VE PİYASA ARAŞTIRMA' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri, (UİB) üyelerinin uluslararası arenada rekabet edebilmeleri ve alternatif pazar araştırmalarına katkı sağlamak için düzenlediği eğitim seminerlerine, ‘Uluslararası Pazar ve Piyasa Araştırmaları' semineri ile devam etti.

UİB'DEN GÜMRÜK MEVZUATI GENEL ESASLARI VE UYGULAMALARI SEMİNERİ

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) 2016 yılı seminer programına hızlı başladı. Üyelerini her konuda bilgilendirmeyi ilke edinen UİB, son olarak ‘Gümrük Mevzuatı Genel Esasları Ve Uygulamaları' semineri düzenledi.

UİB'DEN ‘FASON TEVKİFAT VE İNDİRİMLİ ORANLARA TABİ İŞLEMLER' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) üyelerini bilgilendirmeye devam ediyor. Gerçekleştirdiği eğitim seminerleri ile üyelerinin rekabet edebilirlik seviyesini yükseltmeyi amaçlayan UİB, son olarak ‘Fason Tevkifat ve İndirimli Oranlara Tabi İşlemler' semineri düzenledi.

UHKİB'DEN ETKİLİ ZAMAN YÖNETİMİ SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) bünyesinde faaliyet gösteren Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) ‘Etkili Zaman Yönetimi' semineri düzenledi. Eğitmen Barış Gül'ün verdiği seminere, çok sayıda ihracatçı firma temsilcisi katıldı.

UHKİB'DEN ‘ÜRETİM, PLANLAMA YÖNETİMİ' SEMİNERİ…

BURSA -Üyelerinin uluslararası arenadaki rekabet edebilirlik seviyesini artırmayı amaçlayan Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), eğitim seminerlerine kaldığı yerden devam ediyor. ‘Üretim Planlama Yönetimi' semineri düzenleyen UHKİB, çok sayıda ihracatçı firma temsilcisini Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) çatısı altında buluşturdu.

2016'DA DOLARLA FİYATLANAN PAZARLARA YÖNELİN

BURSA - Dünya ve Türkiye ekonomilerini 2016 yılında bekleyen senaryolar, Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde (UİB) ele alındı. Dr. Can Fuat Gürlesel tarafından verilen ‘Dünya ve Türkiye Ekonomisi için 2016 Beklentileri' konulu seminerde katılımcılar, gelecek yıl için öngörülen senaryolar hakkında bilgi sahibi olma fırsatı yakaladı. Amerikan Merkez Bankası'nın (FED) 2015 Aralık ayından başlamak suretiyle kademeli olarak faiz artıracağını dile getiren Dr. Can Fuat Gürlesel, “FED'in faiz artırım kararının en önemli dışsal etkisi, doların gelişmekte olan ülkelerin para birimlerine göre oldukça değer kazanması olacak” dedi. 2016 yılında Dolar/Euro paritesinin 1 seviyelerinde olacağını öngördüklerini belirten Dr. Gürlesel, ihracatçıların dolarla fiyatlanan pazarlara yönelmelerini tavsiye etti.

UİB, DIŞ TİCARET UZMANLARI YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR…

2015-2016 UİB DIŞ TİCARET UZMANI YETİŞTİRME KURSU TAMAMLANDI.
 

ULUSLARARASI BALKAN EKONOMİ ZİRVESİ 2016

T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğü, Genel Sekreterliğimiz organizatörlüğünde,
30 Mayıs 2016 tarihinde “Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesi 2016”ya yönelik bir Alım
Heyeti Programı gerçekleştirilecektir

FAS SEKTÖREL TİCARET HEYETİ

15 - 18 Şubat 2016 tarihleri arasında Fas'a yönelik olarak otomotiv sektörel ticaret heyeti düzenlenmesine karar verilmiştir.

UİB Dış Talepleri

Bu talepler ilgili Ticaret Müşavirlikleri tarafından OAIB' ye gönderilmekte ve dağıtımı bu kuruluş tarafından yapılmaktadır.
Bu bölümdeki içeriği görebilmek için bilgisayarınıza Adobe Flash Player yükleyiniz.
» Tüm Finansal Bilgiler
HAVA DURUMU » tüm şehirler
°C Bursa, Türkiye
Şubat / 2011
 
19 14:00
At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum
22 10:00 Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus
24 11:00 Nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna
25 13:30 Vo eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum