Sırbistan Otomotiv Sektörel Ticaret Heyeti 2019

ULUDAĞ OTOMOTİV ENDÜSTR İSİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ ÜYELERİ'NE
SİRKÜLER NO: 360

 

   Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda; üyelerimize yeni ihracat pazarlarının kapısını açabilmek ve mevcut ihracat potansiyelimizin arttırılması amacıyla 17 – 20 Kasım 2019 tarihleri arasında Sırbistan'a yönelik olarak otomotiv sektörel ticaret heyeti düzenlenmesine karar verilmiştir. Ticaret heyeti programı dahilinde, Ticaret Müşavirliğimizin de desteği ile Sırbistan otomotiv sektörü ve genel ekonomik durumu hakkında gerçekleştirilecek bilgilendirme sunumu, Sırbistan'daki otomotiv ithalatçı, toptancı ve distribütör firmaları ile katılımcı firmalarımız arasında ikili iş görüşmeleri planlanmaktadır.
   Anılan heyet organizasyonu 2011/1 Sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Tebliği kapsamında devlet destekli olarak planlanmış olup, belirlenmiş olan 900 $ kişi başı katılım bedeli devlet desteği düşülmüş ön destekli tutardır. Devlet desteğinin hak edilebilmesi için katılımcılarımızın şirket olması (şahıs firmaları desteğe tabi değildir), Birliğimizce heyet öncesi ve sonrası talep edilen belgelerin Birliğimize iletilmesi yeterli olacaktır. Heyet organizasyonları ön destekli olduğundan heyetten sonra katılımcılara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Katılımcı firmalardan devlet destekli olarak en fazla 2 kişi heyet organizasyonuna katılabilmektedir. Heyet organizasyonuna firmaları adına katılacak olan temsilcilerin mutlaka katılımcı firma ortağı veya firmanın SGK'lı çalışanı olması zorunludur. Organik bağı olan başka bir firmadan SGK'lı çalışan olsa dahi destek kapsamına girmemektedir.
   Heyete katılmak isteyen üyelerimizin en geç 8 Ağustos 2019 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar https://bit.ly/2Yfvo4v linkinden ulaşabilecekleri elektronik başvuru formunu her katılımcı kişi için ayrı ayrı doldurmaları gerekmektedir. Ayrıca ekte sunulan
EK.C2 ve EK.C3 formlarının asıllarının gönderilmesi gerekmektedir.
Bilgilerini ve gereğini rica ederim.

e-imzalıdır
Özer GÜVENDİR
Genel Sekreter V.

 

ÖNEMLİ BİLGİ


Uygulanacak Teşvikler
Heyet organizasyonu 2011/1 sayılı “Pazar Araştırması ve Pazara Giriş İlişkin Tebliğ'i çerçevesinde destek kapsamındadır. Bu tebliğe göre; katılımcı ve organizatör kuruluşun ulaşım ve konaklama ve tanıtım ve organizasyon giderlerinin %50'si, hedef ve öncelikli ülkelerde ise % 60'ı destek kapsamındadır.

Birliğimizce belirlenmiş olan katılım bedeli katılımcı firmanın hak edişi olan devlet desteği tutarı düşülmüş bedel olup, katılımcı firmalar heyet organizasyonlarına ön destekli olarak katılacaklardır, heyet sonrası firmalara herhangi bir geri ödeme yapılmayacaktır. Katılımcı firmanın devlet desteği için gerekli evrakları sağlayamaması durumunda desteksiz tutar firmadan talep edilecektir. Devlet destek oranında ve destek şartlarında yapılacak olası değişiklikler katılım bedeline yansıtılacaktır.


Katılım Ücreti ve Son Ödeme Tarihi
Kişi başı 900 Dolar

Heyet katılımcısı firma, katılım ön destekli bedelini Birliğimize ödeyecek ve Devlet Destek evraklarını heyet öncesi ve sonrası Birliğimize teslim edecektir. Destek evrakları; katılımcı şirket bilgi formu, katılımcı şirket talep yazısı, uçak biniş kartları ve heyetin gerçekleştiği dönem SGK hizmet listesi olup başvuru yapan şirketlere ayrıntılı bilgi verilecektir. Heyete katılım bedelinin tamamı, tek seferde Birliğin banka hesabına ilgili döviz cinsinden tüm gönderim masrafları gönderen katılımcı şirket tarafından karşılanacak şekilde banka havalesi ile yapılacaktır.
· Firmalarımızın mücbir sebepler hariç olmak üzere katılımdan vazgeçmeleri durumunda katılım ücretleri geri ödenmeyecektir.
· Heyetimiz (8 Ağustos 2019) son başvuru tarihine kadar 10 firmaya ulaşmadığı takdirde UİB tarafından iptal edilecek ve ödemeleriniz iade edilecektir.


Katılım Ücretine Dahil Hizmetler
- İstanbul – Belgrad – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
- Belgrad konaklaması
- Şehir içi ve varsa Şehirlerarası transferler
- Taslak programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri
- Firmalar ile ikili iş görüşmeleri organizasyonu ve tüm altyapısı (salon kirası, teknik malzeme, çay kahve servisi vb.)
- Firmaların ikili iş görüşmelerine katılımını arttırmak için alınacak PR ve tanıtım hizmetleri
- Tesis/bölge/kurum ziyaretleri
- Heyet kataloğuna giriş ve heyetle ilgili diğer dokümanlar

Ödemenin Yapılacağı Banka Hesap No
ULUDAĞ OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

MÜŞTERİ NO: 007296431569
NİLÜFER VERGİ DAİRESİ VN:8880035583
VAKIFLAR BANKASI /ORGANİZE SANAYİ ŞUBESİ /ŞUBE KODU:398
USD HESAP NO: 00158048012268448
IBAN NO: TR74 0001 5001 5804 8012 2684 48
Ödemeler yapılırken, heyetin adı ve katılımcı adı dekont üzerinde belirtilmesi ve dekontun bir kopyasının e-posta ile heyet yetkilisine iletilmesi rica olunur.(Ödemeyi yaptıktan sonra, banka dekontu ile birlikte Online Başvuru Formu' nu doldurmayı unutmayınız ve ulaştığına dair teyit alınız.) Katılım bedeli ödemelerinde sıkıntı yaşamamanız açısından; heyete katılım bedeli ödemelerinin firmanız banka hesabından Birliğimizin banka hesabına aktarılması, bankaya elden ödeme yapılmaması gerekmektedir. Duyuru metninde de yer aldığı üzere heyet organizasyonuna firmaları adına katılacak olan temsilcilerin mutlaka başvurusu yapılan firmanın ortağı veya firmanın SGK'lı çalışanı olması zorunludur.


Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin
ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Fuarlar ve Heyetler Şubesi
Tel : 0 224 219 10 00
E-posta: hamamcioglun@uib.org.tr
İlgili Kişi – Nur Cemile Hamamcıoğlu – dahili:1913

 

SIRBİSTAN SEKTÖREL TİCARET HEYETİ
TASLAK PROGRAMI
17 – 20 Kasım 2019


17 Kasım 2019, Pazar
19:50 : THY'nin TK1083 sefer sayılı uçağı ile Belgrad'a hareket (1:40 dk)
19:30 : Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'na varış
20:00 – 20:30 : Havalimanından otele hareket ve check-in
21:00 : Akşam Yemeği


18 Kasım 2019, Pazartesi
09:30 : Kayıt
10:00 – 11:00 : Belgrad Ticaret Müşavirliği Bilgilendirme Sunumu
11:00 – 16:00 : Belgrad ve çevresinde yerleşik Sırbistanlı ithalatçı-toptancı firmalar ile Türk firmaların ikili iş görüşmeleri İkramlar (görüşmelerin bölünmemesi için öğle yemeği sırasındaki ikramlar görüşmelerin yapıldığı salonun fuaye alanında sunulacaktır.)
19:00 : Akşam Yemeği


19 Kasım 2019, Salı
09:00 : Check-out ve otelden hareket
10:00 – 17:00 : Toptancı ziyaretleri
17:00 – 18:00 : Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'na hareket
20:25 : THY'nin TK1084 sefer sayılı uçağıyla İstanbul'a hareket (1:45 dk)


20 Kasım 2019, Çarşamba
00:10 : İstanbul'a varış