English

UIB Gündem

OTOMOTİV İHRACATI TEMMUZDA YÜZDE 41 ARTIŞLA 2,4 MİLYAR DOLARA YÜKSELDİ

Türkiye ekonomisinin lideri otomotiv, genel ihracatın beşte birinden daha fazlasını tek başına gerçekleştirmeyi sürdürdü. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) verilerine göre lider sektörün temmuz ayı ihracatı yüzde 41,1 artışla 2 milyar 434 milyon dolar olurken, toplam ihracattaki payı da yüzde 21,2'ye çıktı.

UİB'İN TEMMUZ AYI İHRACAT RAKAMLARI % 41 ORANINDA ARTIŞ GÖSTERDİ

BURSA -Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) aracılığıyla Temmuz ayında yapılan ihracat 2 milyar 510 milyon dolar olarak gerçekleşti. Geçen yılın aynı dönemine göre ihracat, yüzde 41 oranında artış gösterdi. 2017'nin ilk yedi ayındaki toplam ihracatı yüzde 23.70 oranında artarak 17 Milyar 203 Milyon Dolar olan UİB'in geriye dönük 12 aylık ihracatı ise 27 Milyar 819 Milyon Dolar seviyelerinde gerçekleşti.

OİB, NACE AUTOMECHANİKA CHİCAGO FUARINA MİLLİ KATILIM SAĞLADI

ABD'deki fuara katılan 11 Türk firmasına büyük ilgi

TÜRK TEKSTİLİNİN GELDİĞİ NOKTA AMERİKA'DAN DÜNYAYA TANITILDI

UTİB BAŞKAN YARDIMCISI PINAR TAŞDELEN ENGİN: TEKSTİL SEKTÖRÜNÜN GELECEK PLANLARININ BELİRLENMESİNDE BU FUAR BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR

ORHAN SABUNCU ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ KOORDİNATÖR BAŞKANI

15 Temmuz'un yıl dönümünde, vatanımız için canını feda eden bütün şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, tüm gazilerimize şifa diliyoruz.

OTOMOTİVDE HAZİRAN AYI İHRACATI YÜZDE 16 ARTIŞLA 2,5 MİLYAR DOLAR OLDU

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) verilerine göreotomotiv sektörü ihracatı haziran ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde16,4 artışla 2 milyar 500 milyon dolara ulaştı. Endüstri, Türkiye ihracatından aldığı payı da giderek yükselterek yüzde 21'e ulaştırdı.

UİB'İN İHRACAT ARTIŞI HAZİRAN'DA DA DEVAM ETTİ.

BURSA -Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) aracılığıyla haziran ayında yapılan ihracat 2 milyar 592 milyon dolar olarak gerçekleşti. Geçen yılın aynı dönemine göre ihracat, yüzde 15,68 oranında artış gösterdi. 2017'nin ilk altı ayındaki toplam ihracatı yüzde 21,26 oranında artarak 14.7 milyar dolar olan UİB'in geriye dönük 12 aylık ihracatı ise yüzde 16,30 artarak 27.1 milyar dolar seviyelerinde gerçekleşti.

TÜRK OTOMOTİV FİRMALARINA AMERİKA KITASINDAN BÜYÜK İLGİ

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu, geçen yıl 150 milyon dolar otomotiv ihracatı gerçekleştirdikleri Meksika'nın özellikle yan sanayinde ciddi potansiyel barındırdığına dikkat çekerek “Pazardan daha fazla pay almak için özellikleKuzey, Orta ve Güney Amerikalı firmalarıTürk firmalarımızilebir araya getirdik” diye konuştu.

Otomotivde mayıs ayı ihracatı yüzde 28 artışla 2,6 milyar USD oldu

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu, Binek Otomobil ürün grubundaki yüzde 64 oranındaki artışın mayısta temel belirleyici olduğunu belirterek “Ayrıca tüm ana ihracat kalemlerinde ihracat artışı kaydettik. En fazla ihracat yapılan ilk 10 ülkenin tamamına da çift haneli artış oldu” diye konuştu.

UİB İHRACATI MAYIS AYINDA YÜZDE 26,06 ARTTI…

BURSA - Türkiye'nin Genel Sekreterlik bazında en fazla ihracat yapan ikinci birliği olan Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) mayıs ayında 2 milyar 613.1 milyon USD'lik ihracata imza attı. UİB Koordinatör Başkanı Orhan Sabuncu, birliğin geçtiğimiz yılın mayıs ayına oranla ihracatını yüzde 26,06 artırarak, 2.6 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaştığını söyledi.

İBRAHİM BURKAY: “REFERANDUM SONRASI OLUMLU HAVA EVTEKS'TE HİSSEDİLDİ”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlenen ev tekstilinin en büyük platformu EVTEKS'i ziyaret etti.

TÜRK GİRİŞİMCİDEN TİCARİ ARAÇLARI 50 KG HAFİFLETEN BULUŞ

OİB'den otomotivde katma değeri artıran tasarımlara 120 bin TL ödül

OTOMOTİVDE GELECEĞİN REKABETÇİ TASARIMLARI ÖDÜLLENDİRİLECEK

OİB 6. Ar-Ge Proje Pazarı ve İnovalig Ödülleri sahiplerini buluyor

7. TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU!

UTİB tarafından düzenlenen 7.Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması, Türkiye'nin genç yeteneklerini seçti.

TEKSTİL VE KONFEKSİYON SEKTÖRÜNÜN OSCARLARI SAHİPLERİNİ BULDU…

BURSA -Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) 2016 yılının en başarılı ihracatçı firmalarını ödüllendirdi. Törenin açılışında konuşan UTİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Nuri Canik, “Bursa'nın adını global arenada duyurmak için; vizyonumuz Türkiye'yi aşıp, dünyayı kucaklamalı” dedi.

GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN TEKNOLOJİ

RUDY DE WAELE 5 MAYIS 2017

GELECEK GÜZEL GELECEK

4-5 MAYIS 2017 Ufuk Tarhan

OİB İLE BREZILYA'DAKI AUTOMEC FUARINA KATILAN TÜRK OTOMOTİV FİRMALARINA BÜYÜK İLGİ

Türk firmaları Latin Amerika'da Çin'e karşı rekabeti artırma peşinde

UTİB 9. AR-GE PROJE PAZARI ZİRVESİ BURSA'DA BAŞLADI

UTİB Ar-Ge Proje Pazarı Yürütme Kurulu Başkanı Ersan Özsoy, Türkiye'nin kilogram başı ortalama ihracat fiyatının 1.5 dolar seviyesinde olmasına karşın Ar-Ge ve İnovasyona ağırlık veren Tekstil sektöründe bu rakamın Bursa'da 8,5 dolara kadar yükseldiğini söyledi.