English

UIB Gündem

ULUDAĞ TEKSTİL İHRACATÇILARI BİRLİĞİ GENÇ YETENEKLERİ YARIŞMAYA DAVET EDİYOR!

7. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması İçin Başvurular Başlıyor

ULUDAĞ TEKSTİL İHRACATÇILARI BİRLİĞİ BAŞKAN YARDIMCISINA BUİKAD ÖDÜLÜ

Pınar Taşdelen Engin, “En Başarılı İş Kadını” seçildi

TİM'den Alman Bild Gazetesi'nin hakaret dolu haberlerine kınama

Büyükekşi: “Bütün ülkeye yapılmış addediyor ve derhâl bu tavırdan dönülmesini bekliyoruz”

UİB İHRACATI ŞUBAT AYINDA YÜZDE 10 ARTTI

BURSA - Türkiye'nin Genel Sekreterlik bazında en fazla ihracat yapan ikinci birliği olan Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) şubat ayında 2 milyar 252 milyon USD'lik ihracata imza attı. UİB Koordinatör Başkanı Orhan Sabuncu, birliğin geçtiğimiz yılın şubat ayına oranla ihracatını yüzde 10,25 artırarak, 2.25 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaştığını söyledi.

AR-GE MÜHENDİSLERİ BURSA'DA YETİŞİYOR…

BURSA - Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ve Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) iş birliğinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ‘Ar-Ge Mühendisi Yetiştirme Programı'nın tanıtım toplantısı Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

İHRACATÇILARA FİNANSMAN DESTEĞİNDE EXİMBANK VE KGF İŞBİRLİĞİ…

BURSA -Kredi Garanti Fonu (KGF) veTürk Eximbank, özel sektöre verilen ve yeni dönemde piyasaya verilmesi planlanan destek ve kefaletler ile ilgili bilgilendirme yapmak amacıyla Bursa'ya geldi. Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) organizasyonu ve ev sahipliğinde düzenlenen bilgilendirme seminerinde bir araya gelen Bursa iş dünyası temsilcileri, destekler ile ilgili sorularına cevap bulma fırsatı yakaladı.

UTİB, TATARİSTAN BAKAN YARDIMCISINI AĞIRLADI…

BURSA -Uludağ Tekstil İhracatçı Birlikleri (UTİB), Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısıİldar Mingalaev ve beraberindeki bürokratlardan oluşan heyeti, Bursa'da ağırladı.

UTİB, PARİS'TE TÜRK KUMAŞLARININ KALİTESİNİ 47 ÜLKEYE SERGİLEDİ

Premier Vision Paris'e gelen ziyaretçilerden Bursa kumaşlarına tam not

TÜRK OTOMOTİV YAN SANAYİ FİRMALARI CİDDE'DE 26 ÜLKE İLE BULUŞTU

OİB, Cidde'deki Automechanika Fuarı'na Milli Katılım gerçekleştirdi

OTOMOTİV İHRACATININ ŞAMPİYON FİRMALARI BELLİ OLDU

Otomotiv ihracatı ocak ayında yüzde 37 artışla 2,1 milyar dolar oldu

UİB İHRACATI 2017 YILINA ARTIŞLA BAŞLADI

Türkiye'nin Genel Sekreterlik bazında en fazla ihracat yapan ikinci birliği olan Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), bu yılın ilk ayında yüzde 33,81 artışla 2,1 milyar dolarlık ihracata imza attı. UİB'in geriye dönük 12 aylık ihracatı ise yüzde 14,19 artışla 25 milyar dolar oldu.

INOSUIT PROJESİ İLE İHRACATÇILARIN REKABETÇİ YAPISI GÜÇLENECEK

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İhracatçı Birlikleri tarafından firmalarda inovasyonu yaygınlaştırmak, katma değerli ihracatı artırmak ve üniversite-sanayi iş birliğini güçlendirmek amacıyla hayata geçirilenİnovasyon Odaklı Mentorluk Projesi'ne (Inosuit) Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) üyesi sekiz firma katılacak.

ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ GEÇEN YIL 24,5 MİLYAR DOLAR İHRACAT YAPTI

İhracatın en büyük ikinci Genel Sekreterliği yüzde 11 artışa imza attı

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ, ÜST ÜSTE 11 YIL TÜRKİYE İHRACATININ ŞAMPİYONU OLDU

Otomotiv endüstrisi, üst üste 11 yıl Türkiye ihracatının şampiyonu oldu

TÜRK OTOMOTİV YAN SANAYİ FİRMALARI 140 ÜLKE İLE BULUŞTU

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), dünyanın 140 ülkesinden firmaların yer aldığı Çin'de düzenlenen 12. Automechanika Şangay Fuarı'na Türkiye Milli Katılımı gerçekleştirdi.

BİNEK OTOMOBİL İHRACATINDAKİ %51 ARTIŞ, KASIM AYINDA YENİ REKOR GETİRDİ

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu, “Bu yılı 23 milyar dolar ihracat hedefinin üzerinde kapatmayı planlıyoruz. Böylece Türkiye otomotiv tarihinde 2008 yılında elde edilen 24,7 milyar dolarlık en yüksek ihracat rakamından sonra ikinci en yüksek rakama ulaşacağız” dedi.

UİB İHRACATI KASIM AYINDA YÜZDE 14,75 ARTTI.

BURSA -Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) aracılığıyla Kasım ayında yapılan ihracat 2 milyar 302 milyon dolar olarak gerçekleşti. Geçen yılın aynı dönemine göre ihracat, yüzde 14,75 oranında artış gösterdi. 2016'nın 11 ayında toplam ihracatı yüzde 9,37 oranında artarak 22.1 milyar dolar olan UİB'in geriye dönük 12 aylık ihracatı ise yüzde 8,75 artarak 24.1 milyar dolar seviyelerinde gerçekleşti.