English
 

DR. SALİH ÇALI, TARIM SORUNLARINI TBMM'YE TAŞIMAYA ADAY OLDU

OTOMOTİV İHRACATI OCAK AYINDA YÜZDE 9 ARTTI

UİB'İN OCAK AYI İHRACATI 1 MİLYAR 792 MİLYON DOLAR…

2023 İHRACAT STRATEJİSİ, BURSA'DA ELE ALINDI…

BURSALI İHRACATÇILAR TİMAKADEMİ İLE TANIŞIYOR

UİB'İN BAŞKANLARI 2014 YILININ İHRACATINI DEĞERLENDİRDİ VE 2015 HEDEFLERİNİ AÇIKLADI.

 
Önceki Haber
Sonraki Haber
Tüm Haberler
Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği Teknik ve Endüstri Meslek LisesiBUTEKOM - Bursa Tekstil ve Konfeksiyon AR-GE Merkezi Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği Rusya Federasyonu TemsilciliğiOtomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği Eğitim Vakfı
e-Birlik Üyelik
 Dahilde ve Hariçte işleme  rejimi
 İhracata yönelik Devlet Yardımları
Tim Tv
Ev Tekstil Yarışması 5. Türkiye Ev Tekstili
Tasarım Yarışması
Reach REACH
Yol Haritası
Otomotiv Proje Pazarı
Otomotiv Tasarım Yarışması
OİB FUAR BÜLTENİ
UTİB 2015 Fuar Takvimi
AB KIRSAL KALKINMA PROGRAMI BURSA'DA UYGULANMAYA BAŞLIYOR
Otam A.Ş.
Resmi Gazete
UYMSIB Haber Bülteni
UİB AB Bülteni
VI.Uluslararası Arge-Proje Pazarı
ÜYE GÖRÜŞ ÖNERİ ANKETİ
2014/6 SAYILI TARIMSAL İHRACAT İADESİ  MAMÜL KARARI
Enerji Verimliliği
İHRACATÇI EĞİLİM ANKETİ
PREMIEREVISION-ISTANBUL
Trend EVTEKS Dış Ticater Hukuk Danışmanlığı UYMSIB - Uludağ yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Haber Bülteni UİB AB Bültenleri Resmi Gazete REACH
 

UHKİB'DEN İLERİ DÜZEY MODA TASARIM EĞİTİMİ

BURSA - Uludağ Hazırgiyim İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘İleri Düzey Moda Tasarım' eğitimi düzenledi.

BUTEKOM, ÇEVRECİ ÜRETİME DİKKAT ÇEKİYOR…

BURSA -Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM), Tekstil sektöründe çevreci üretime dikkat çekmeye devam ediyor. Bu amaçla ‘Tekstilde Sürdürülebilir Temiz Üretim Günleri'nin ilkini 5 Şubat günü düzenleyen BUTEKOM, çevre dostu üretime katkı sağlamak adına birçok akademisyeni ve sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “Tekstil ve hazır giyim sektörüyle ilişkili çevresel sorunlar, doğal liflerin yetiştirilmesinde kullanılan ilaçlar ve sentetik liflerin üretimindeki emisyonlarla başlamaktadır.” dedi.

UİB'DEN ‘ULUSLAR ARASI PAZAR VE PİYASA ARAŞTIRMALARI' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Uluslararası Pazar ve Piyasa Araştırmaları' semineri düzenledi.

MODA RÜZGÂRI, UİB'DEN ESİYOR…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin (UHKİB), Güney Marmara'yı moda üssü haline getirmek amacıyla düzenlediği ‘İleri Düzey Moda Eğitimleri' başladı. İstanbul Moda Akademisi (İMA) eğitmenlerinden Zehra Elif Taş tarafından verilen ilk eğitimde, moda tarihi, moda genel kültürü ve çeşitli markaların koleksiyonları masaya yatırıldı.

UİB, EAC SERTİFİKASI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘EAC Gümrük Birliği Bilgilendirme Semineri' düzenledi. İhracatçı firmalarının yoğun ilgi gösterdiği seminerde, EAC Kanun düzenlemeleri, EAC Gümrük Birliği Sertifikası, EAC Gümrük Birliği Deklarasyonu, Onay mektupları, Yangın sertifikaları gibi konular ele alındı.

TÜRKİYE PREMİERE VISION'DA

BURSA - Dünya modasının en prestijli fuarlarından biri sayılan Premiere Vision 13-14 Ocak tarihlerinde ABD'nin başkenti New York'ta gerçekleştirildi. Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından milli katılım organizasyonu düzenlenen fuarda, Türk kumaşı, dünyanın birçok noktasından gelen ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

UİB, İHRACATÇILARI İRAN PAZARI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRDİ.

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), üyelerinin küresel pazarda rekabet edebilirlik seviyesini yükseltmek amacıyla düzenlediği bilgilendirme seminerlerine 2015 yılında da devam ediyor. Son olarak Türkiye ve İran arasında imzalanan tercihli ticaret anlaşması ile ilgili bilgilendirme semineri düzenleyen UİB, ihracatçıları İran pazarı ile ilgili detaylıca bilgilendirdi.

BELARUS TİCARİ HEYETİ OİB'İN KONUĞU OLARAK BURSA'YA GELDİ…

BURSA - Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), üyesi olan ihracatçı firmaların faaliyet gösterdikleri pazarları artırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Belarus'tan gelen ticari heyeti Bursa'da ağırlayan OİB, üyelerine yönelik bilgilendirme semineri ve B2B görüşmeleri düzenleyerek, Belarus hakkında bilgi almalarını sağladı.

OİB TARAFINDAN RUSYA FEDERASYONU BİLGİLENDİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

BURSA - Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından "Rusya Federasyonu Bilgilendirme Semineri” gerçekleştirildi.

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ ÇİN'DE ‘TURKEY DİSCOVER THE POTENTİAL' DEDİ

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), ‘Automechanika Shanghai' fuarında milli katılımla yer alarak ‘Turkey Discover the Potential' dedi.

UİB, ‘PAZARLAMA YÖNETİMİ' SEMİNERİ DÜZENLEDİ

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Pazarlama Yönetimi' semineri düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda gerçekleşen eğitime, ihracatçı firma temsilcileri yoğun ilgi gösterdi. Eğitmen Şehzan Seçen tarafından verilen eğitimde, stratejik pazarlamanın önemine vurgu yapıldı.

UİB, DIŞ TİCARET UZMANI YETİŞTİRME KURSU SERTİFİKA TÖRENİ İLE SONA ERDİ

BURSA -Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından düzenlenen ‘Dış Ticaret Uzmanı Yetiştirme Kursu' mezunları sertifikalarını aldılar.

UHKİB ‘İLERİ DÜZEY MODA EĞİTİMLERİ' İLE MODA RÜZGÂRINI BURSA'DA ESTİRECEK…

BURSA - Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), moda eğitimlerini ileri düzeye taşıyarak moda rüzgârını Bursa'da estirecek.

UHKİB, BASKI BOYALARI SEMİNERİ DÜZENLEDİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birlikleri (UHKİB), moda eğitimlerine devam ediyor. Son olarak ‘Baskı Boyaları' konusunun ele alındığı UHKİB eğitimine, çok sayıda ihracatçı firma temsilcisi katıldı.

UİB, DIŞ TİCARETTE KDV-ÖTV İŞLEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLEDİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından Dış Ticarette KDV-ÖTV İşlemleri semineri düzenlendi.

UİB, MAC EĞİTİMİ DÜZENLEDİ…

BURSA -Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), MAC eğitimi düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda düzenlenen eğitime ihracatçı firma temsilcileri katıldı.

UİB DIŞ TİCARET UZMANI YETİŞTİRME KURSU'NDA YENİ DÖNEM BAŞLADI…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Dış Ticaret Uzmanı Yetiştirme Kursu'nda yeni dönem, verilen “Dış Ticaret Mevzuatı ve Uygulamaları İthalat ve İhracat Rejimi” dersi ile başladı.

Çin'deki dev fuarda Türk tekstil ürünlerine büyük ilgi

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), sektörün dünyadaki en büyük fuarlarından olan Şangay Hazır Giyim, Tekstil, Kumaş ve Aksesuar Fuarı'na katıldı. Avrupalı firmalarla yan yana kumaş ve aksesuar ürünlerini sergileyen Türk markaları, büyük ilgi gördü.

UHKİB, ‘BİLGİ GÜVENLİĞİ SİSTEMLERİ' SEMİNERİ DÜZENLEDİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘Bilgi Güvenliği Sistemleri' semineri düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda düzenlenen seminerde konuşan Harun Şeker, “Bilişim saldırılarının birçoğu macera arayan kullanıcılar tarafından yapılıyor” dedi.

UİB'DEN PHOTOSHOP EĞİTİMİ…

BURSA -Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Photoshop CS6' eğitimi düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda düzenlenen eğitime çok sayıda ihracatçı firma temsilcisi katıldı.

UİB, ULUSLARARASI TİCARETİN FİNANSMANI VE RİSK YÖNETİMİ SEMİNERİ DÜZENLEDİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Uluslararası Ticaretin Finansmanı ve Risk Yönetimi' semineri düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda düzenlenen seminere ihracatçı firmaların temsilcileri katıldı.

UHKİB, AVRUPA MODASININ ÖNCÜLERİNİ BURSA'DA AĞIRLADI…

BURSA - Küresel piyasada üst düzey rekabetin yaşandığı günümüzde, üyelerinin gücünü artırmaya yönelik eğitimler düzenleyen Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), Dünyaca ünlü modacılar Patrick Lee Yow ve Carol Morgan'ı Bursa'da ağırladı.

BUTEKOM AKADEMİ KURULUYOR

Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından yürütülen ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı‘nın (BEBKA) desteklediği ‘BUTEKOM Akademi' projesi, Tekstil ve Konfeksiyon Sektörünün özel eğitim ve AR-GE merkezi olmaya hazırlanıyor. Proje Danışmanı Prof. Dr. Yusuf Ulcay ile BUTEKOM Müdürü ve Proje Koordinatörü Şengül Teke'nin katılımıyla düzenlenen tanıtım toplantısında, BUTEKOM' un adım adım sektörün AR-GE merkezi olma amacına ulaşmakta olduğu ifade edildi.

UİB'DEN ‘İNOVASYON VE YARATICILIK' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘İnovasyon ve Yaratıcılık' semineri düzenledi. UİB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime çok sayıda ihracatçı firma temsilcisi katıldı.
 

25 - 27 ŞUBAT 2015 GÜNEY KORE TİCARET HEYETİ HK

Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKCİ'nin başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonu ve Uludağ İhracatçı birlikleri(UİB) işbirliği ile 25 -27 Şubat 2015 tarihleri arasında Güneykore'ye yönelik olarak bir “Ticaret Heyeti Programı” düzenlenecektir.

İRAN OTOMOTİV SEKTÖREL TİCARET HEYETİ HK.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda; üyelerimize yeni ihracat pazarlarının kapısını açabilmek ve mevcut ihracat potansiyelimizin arttırılması amacıyla 24 - 27 Mayıs 2015 tarihleri arasında İran/Tahran'a yönelik olarak bir sektörel ticaret heyeti düzenlenmesine karar verilmiştir.

OİB 2014 MİLLİ KATILIM ORGANİZASYONLARI

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından 2014 yılı içerisinde 5 fuara milli katılım organizasyonu düzenlenmesi planlanmakta olup (yeni fuar organizasyonları eklenmesi durumunda yeniden duyuruya çıkılacaktır), fuarların detayları aşağıda sıralanmaktadır:

27-29 AĞUSTOS 2014 INTERTEXTILE SHANGHAI HOME TEXTILES MİLLİ KATILIMI HK.

Bilindiği üzere, Şangay / Çin'de düzenlenen “Intertextile Shanghai Home Textiles 2014” Fuarı'na Milli katılım organizasyonunun altıncısı 44 firma ile Turkish Home Textile konsepti ile Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği tarafından 2013 yılında gerçekleştirilmiş olup, 2014 yılında yedinci kez organize edilmesi planlanmaktadır.

UİB Dış Talepleri

Bu talepler ilgili Ticaret Müşavirlikleri tarafından OAIB' ye gönderilmekte ve dağıtımı bu kuruluş tarafından yapılmaktadır.
Bu bölümdeki içeriği görebilmek için bilgisayarınıza Adobe Flash Player yükleyiniz.
» Tüm Finansal Bilgiler
HAVA DURUMU » tüm şehirler
°C Bursa, Türkiye
Şubat / 2011
 
19 14:00
At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum
22 10:00 Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus
24 11:00 Nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna
25 13:30 Vo eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum