English
 

TEKSTİL VE OTOMOTİV SEKTÖRLERİ BURSA'DA “YENİ İCAT” PEŞİNDE

PROJELER OİB''TEN ÇIKTI, İTÜ ÇEKİRDEK'TE KULUÇKAYA YATTI

BASIN AÇIKLAMASI

UİB BAŞKANLAR KURULU'NDAN UÜ REKTÖRÜ PROF. DR. YUSUF ULCAY'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ…

Otomotiv endüstrisinde ihracat miktar bazında artarak sürüyor

OİB, PROJELERİ KULUÇKAYA YATIRACAK, 1 MİLYON LİRALIK ÖDÜLÜN KAPISINI AÇACAK

 
Önceki Haber
Sonraki Haber
Tüm Haberler
Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği Teknik ve Endüstri Meslek LisesiBUTEKOM - Bursa Tekstil ve Konfeksiyon AR-GE Merkezi Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği Rusya Federasyonu TemsilciliğiOtomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği Eğitim Vakfı
e-Birlik Üyelik
 Dahilde ve Hariçte işleme  rejimi
 İhracata yönelik Devlet Yardımları
Tim Tv
Ev Tekstil Yarışması 5. Türkiye Ev Tekstili
Tasarım Yarışması
VII.Uluslararası Arge-Proje Pazarı
Otomotiv Proje Pazarı
Otomotiv Tasarım Yarışması
OİB FUAR BÜLTENİ
UTİB 2015 Fuar Takvimi
AB KIRSAL KALKINMA PROGRAMI BURSA'DA UYGULANMAYA BAŞLIYOR
Otam A.Ş.
Resmi Gazete
UYMSIB Haber Bülteni
UİB AB Bülteni
Otomotiv Sektöründe Potansiyel Pazar Analizi: Ürün Bazında İhracat Haritaları  Raporu
ÜYE GÖRÜŞ ÖNERİ ANKETİ
Reach REACH
Yol Haritası
2014/6 SAYILI TARIMSAL İHRACAT İADESİ  MAMÜL KARARI
Enerji Verimliliği
İHRACATÇI EĞİLİM ANKETİ
TAYSAD AFTERMARKET VI
Trend EVTEKS Dış Ticater Hukuk Danışmanlığı UYMSIB - Uludağ yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Haber Bülteni UİB AB Bültenleri Resmi Gazete REACH
 

GAMZE SARAÇOĞLU'NDAN 2016 İLKBAHAR-YAZ DÖNEMİ İÇİN TÜYOLAR…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), moda eğitimleri kaldığı yerden devam ediyor. Üyelerinin uluslararası pazardaki rekabet edebilirlik seviyesini yükseltmek amacıyla bir dizi eğitim semineri düzenleyen UHKİB'in bu haftaki konuğu ünlü tasarımcı Gamze Saraçoğlu oldu

KALIP VE DRAPAJ EĞİTİMİ SONA ERDİ…

BURSA - Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından düzenlenen ve 4 oturumda gerçekleşen Kalıp ve Drapaj eğitimleri gerçekleşen son eğitimle tamamlandı.

İTHALAT KONUSU UİB'DE MASAYA YATIRILDI…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) eğitimlerine devam ediyor. Düzenlediği eğitimlerle üyelerinin rekabet edebilirlik seviyesine olumlu katkıda bulunmayı amaçlayan UİB, son olarak ‘İthalatta İşlem Akışı ve Başarılı Süreç Yönetimi' semineri düzenledi.

UHKİB MODA EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) moda eğitimleri kaldığı yerden devam ediyor.

UİB'DEN ‘İHRACATTA İŞLEM AKIŞI VE BAŞARILI SÜREÇ YÖNETİMİ' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), İhracatta İşlem Akışı ve Başarılı Süreç Yönetimi' semineri düzenledi. İhracatçı firma temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği seminerde konuşan Faveo Danışmanlık Eğitmenlerinden Mehmet Kut, “Başarılı bir ihracatçı olabilmenin en önemli kuralı doğru sektörün seçilmesinden geçer” dedi.

UHKİB'DEN DRAPAJ EĞİTİMİ…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından düzenlenen 72 saatlik İleri Düzey Moda Eğitiminde, Eğitmen İpek Tohumcu tarafından katılımcılar drapaj hakkında bilgilendirildi.

BUTEKOM'DAN ISO 17025 STANDARDI EĞİTİMİ…

BURSA- Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Merkezi (BUTEKOM) tarafından Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Konferans Salonu'nda ‘TS EN ISO /IEC 17025 Temel Eğitim'i konulu seminer düzenlendi.

BUTEKOM ÇALIŞANLARINA ISO 9001 EĞİTİMİ…

BURSA - Bursa Tekstil & Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi'nin (BUTEKOM) çalışanlarına yönelik olarak “TS EN ISO 9001 Temel Eğitimi” konulu eğitim verildi.

TEKNİK TEKSTİLLER BUTEKOM'DA ELE ALINIYOR...

BURSA- Bursa Tekstil Konfeksiyon ARGE Merkezi (BUTEKOM) Teknik Tekstil konularını masaya yatırmaya devam ediyor. Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ev sahipliğinde BUTEKOM tarafından düzenlenen Teknik Tekstiller seminerinde Teknik Tekstil Danışmanı Affan Ener katılımcılara bilgi verdi.

UHKİB'DE İLERİ DÜZEY MODA EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR.

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), İleri Düzey Moda Eğitimleri ile üyelerinin uluslararası piyasalardaki rekabet edebilirlik seviyesini artırmaya devam ediyor.

OİB, İTÜ ÇEKİRDEK İŞBİRLİĞİYLE PROJELERİ SANAYİYE KAZANDIRACAK

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), ‘Türkiye Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması'nda başarılı olacak projelerin sanayiye kazandırılabilmesi için İTÜ Çekirdek ile işbirliğine gitti.

BUTEKOM, 2015-2016 SONBAHAR/ KIŞ TRENDLERİ SEMİNERİ DÜZENLEDİ…

BURSA - Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM) 2015-2016 Sonbahar/ Kış trendlerini WSGN Türkiye ile birlikte düzenlediği seminerle, Bursalı tekstil firma temsilcileri ile paylaştı.

UİB'DEN GÜMRÜKLERDE İŞLEM AKIŞI VE BAŞARILI SÜREÇ YÖNETİMİ SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Gümrüklerde İşlem Akışı ve Başarılı Süreç Yönetimi' semineri düzenledi.

UİB'TEN DIŞ PAZARDA MÜŞTERİ BULMA SEMİNERİ

BURSA- Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ‘Dış Pazarda Müşteri Bulma Teknikleri Semineri' düzenledi.

UHKİB'DE İLERİ DÜZEY MODA TASARIM EĞİTİMİ TAMAMLANDI.

BURSA- Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından düzenlenen İleri Düzey Moda Tasarım Eğitimleri tamamlandı. Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) konferans salonunda düzenlenen eğitime UHKİB üyesi firmaların temsilcileri geniş katılım gösterdi.

UHKİB, MODA RÜZGÂRLARINI BURSA'DA ESTİRMEYE DEVAM EDİYOR…

BURSA - Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), moda eğitimlerine kaldığı yerden devam ediyor. Son olarak, ‘Koleksiyon Yapısı ve Range Planlama' konularını, düzenlenen seminerde masaya yatıran UHKİB, verdiği eğitimler ile üyelerinin rekabet edebilirlik seviyesini artırmayı hedefliyor.

UİB, ‘DURUM YÖNETİMİ' SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), Durum Yönetimi semineri düzenledi.

UİB'DEN YETKİLENDİRİLMİŞ YÜKÜMLÜ STATÜSÜ VE İSO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü ve İSO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Bilgilendirme Semineri' düzenledi.

UHKİB'DEN MODA TARİHİ EĞİTİMİ

BURSA - Uludağ Hazırgiyim İhracatçıları Birliği (UHKİB) Moda Tarihi eğitimi düzenledi.

UHKİB'DEN İLERİ DÜZEY MODA TASARIM EĞİTİMİ

BURSA - Uludağ Hazırgiyim İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘İleri Düzey Moda Tasarım' eğitimi düzenledi.

BUTEKOM, ÇEVRECİ ÜRETİME DİKKAT ÇEKİYOR…

BURSA -Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM), Tekstil sektöründe çevreci üretime dikkat çekmeye devam ediyor. Bu amaçla ‘Tekstilde Sürdürülebilir Temiz Üretim Günleri'nin ilkini 5 Şubat günü düzenleyen BUTEKOM, çevre dostu üretime katkı sağlamak adına birçok akademisyeni ve sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “Tekstil ve hazır giyim sektörüyle ilişkili çevresel sorunlar, doğal liflerin yetiştirilmesinde kullanılan ilaçlar ve sentetik liflerin üretimindeki emisyonlarla başlamaktadır.” dedi.

UİB'DEN ‘ULUSLAR ARASI PAZAR VE PİYASA ARAŞTIRMALARI' SEMİNERİ…

BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ‘Uluslararası Pazar ve Piyasa Araştırmaları' semineri düzenledi.
 

TATARİSTAN OTOMOTİV SEKTÖREL TİCARET HEYETİ HK.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda; üyelerimize yeni ihracat pazarlarının kapısını açabilmek ve mevcut ihracat potansiyelimizin arttırılması amacıyla 07 - 11 Haziran 2015 tarihleri arasında Tataristan'a yönelik olarak bir sektörel ticaret heyeti düzenlenmesine karar verilmiştir.

VİETNAM TİCARET HEYETİ HK.

Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Sn. İbrahim ŞENEL başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonu ve Birliğimiz işbirliği ile 14 - 17 Nisan 2015 tarihleri arasında Vietnam'a yönelik bir Ticaret Heyeti gerçekleştirilecektir.

İRAN OTOMOTİV SEKTÖREL TİCARET HEYETİ HK.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda; üyelerimize yeni ihracat pazarlarının kapısını açabilmek ve mevcut ihracat potansiyelimizin arttırılması amacıyla 24 - 27 Mayıs 2015 tarihleri arasında İran/Tahran'a yönelik olarak bir sektörel ticaret heyeti düzenlenmesine karar verilmiştir.

OİB 2014 MİLLİ KATILIM ORGANİZASYONLARI

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından 2014 yılı içerisinde 5 fuara milli katılım organizasyonu düzenlenmesi planlanmakta olup (yeni fuar organizasyonları eklenmesi durumunda yeniden duyuruya çıkılacaktır), fuarların detayları aşağıda sıralanmaktadır:

27-29 AĞUSTOS 2014 INTERTEXTILE SHANGHAI HOME TEXTILES MİLLİ KATILIMI HK.

Bilindiği üzere, Şangay / Çin'de düzenlenen “Intertextile Shanghai Home Textiles 2014” Fuarı'na Milli katılım organizasyonunun altıncısı 44 firma ile Turkish Home Textile konsepti ile Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği tarafından 2013 yılında gerçekleştirilmiş olup, 2014 yılında yedinci kez organize edilmesi planlanmaktadır.

UİB Dış Talepleri

Bu talepler ilgili Ticaret Müşavirlikleri tarafından OAIB' ye gönderilmekte ve dağıtımı bu kuruluş tarafından yapılmaktadır.
Bu bölümdeki içeriği görebilmek için bilgisayarınıza Adobe Flash Player yükleyiniz.
» Tüm Finansal Bilgiler
HAVA DURUMU » tüm şehirler
°C Bursa, Türkiye
Şubat / 2011
 
19 14:00
At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum
22 10:00 Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus
24 11:00 Nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna
25 13:30 Vo eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum