UİB'DE GÜNDEM ‘KURUMSAL MARKALAŞMA VE İTİBAR YÖNETİMİ'

- RÜZGÂR M. OKAN: "MARKA SİZİN VAATLERİNİZİN TÜMÜDÜR”

BURSA - Üyesi olan ihracatçı firmaların global pazarlarda doğru konumlanabilmesi ve rekabet edebilirlik seviyesini güçlendirmek adına kurumsal eğitimler düzenleyen Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde (UİB) ‘Kurumsal Markalaşma ve İtibar Yönetimi' konusu ele alındı.

Kişisel Marka, Kurumsal Stil ve İmaj Danışmanı Rüzgâr Mira Okan'ın konuşmacı olarak katıldığı programda algı yönetiminin önemi, kişisel marka ve itibar gibi konuların üzerinde duruldu.

Çok sayıda ihracatçı firma temsilcisinin katılımıyla UİB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programda konuşan Rüzgâr Mira Okan, "Marka, sizin vaatlerinizin tümüdür. Dolayısıyla vaadinizin ne kadar arkasında durursanız o kadar güçlü, güvenilir, kaliteli ve istikrarlı bir marka olursunuz” şeklinde konuştu.

Değişen ve globalleşen dünyada ülkelerin marka ve algı yönettiklerini dile getiren Okan, bazı kavramlarla bir takım ülkelerin özdeşleştiğini hatırlatarak, bu durumun ülkelerin yönettiği algıya güzel bir örnek olduğunu söyledi.

İnsanların kendisini özel hissetmek istediğini, markaların da bu konuda kendilerini geliştirdiklerini anlatan Rüzgâr Mira Okan, bazı markaların insanlarla duygusal bağ kurmak ve iletişimi güçlendirmek için insanların isimlerini pazarlama ve satış unsurları arasına koyduğunu kaydetti.

İlgili Fotoğraflar