Bursa TİM - TEB Girişim Evi Start Up / Level Up Programlarına Başvurular Açıldı!

 

 

ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİ'NE

SİRKÜLER NO: 341

 

Kuruluş amacı bulunduğu illerde, yenilikçi, yüksek katma değerli ve ihracat potansiyeline sahip girişimcileri ve girişimci işletmeleri geliştirme ve güçlendirmek olan TİM-TEB Girişim Evleri'nin temeli 2013 yılında Türk Ekonomi Bankası tarafından İstanbul'da atılmış olup, 2015 yılında Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin katılımı ile ülkemizin farklı köşelerine yayılmaya başlamıştır. Kısa bir sürede, yoğun çalışmalar sonucunda 10 ilde faaliyet gösterme hedefine ulaşan TİM-TEB Girişim Evleri, bugün ülkemizin girişimcilik, teknoloji ve ihracat alanlarında gelişme mücadelesine katkı vermektedir.

TİM-TEB Girişim Evleri, yeni kurulan girişimler için kuluçka merkezi olarak verdiği hizmetler yanında mevcut teknoloji firmalarının ihtiyaç duyduğu iş yönetimi hizmetlerini de sunmaktadır. Bu yönüyle özellikle çeşitli devlet destekleri ile kurulmuş teknoloji firmalarının kalıcı ve güçlü şirketlere dönüşmesini önemli bir misyon olarak görmektedir. TİM-TEB Girişim Evleri iş modeli, ülkemizin ihtiyaçlarına en uygun danışmanlık ve eğitim uygulamaları ile sürekli geliştirilmektedir. Kuruluş döneminde 3 program türü ile hizmetler yürütülürken, bugün, yeni kurulan start-up işletmelerinden, teknolojik ürünler ihraç eden büyük işletmelere kadar geniş bir hedef kitle için 11 tür uygulama programına ulaşılmıştır.

Girişimciler; finansman, kamu desteklerine ulaşma, ihracatı başlatma ve geliştirme, inovatif ürünlerini yurt içi ve yurt dışı platformlara sunma, teknoloji firmasını daha ileri seviyelere büyütme gibi konularda aradıkları desteklere TİM-TEB Girişim Evleri aracılığıyla etkili bir biçimde ulaşabilmektedir. Oluşturduğu iş modeli ve güçlü iş ortaklarıyla TİM-TEB Girişim Evleri, açıldıkları illerde girişimcilik potansiyelini geliştirmeye yönelik faaliyetlerin merkezi olmuştur.

Anılan projeler için başvurular http://teblegirisim.com/tebform/index.php adresinden yapılacaktır.

Bilgileri ve gereğini rica ederim.

 

e-imzalıdır.

Mümin KARACAKAYALILAR

Genel Sekreter

İlgili Fotoğraflar