SENİH YAZGAN YARIN TVNET'TE…

Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Senih Yazgan, 18 Haziran Perşembe günü saat 13.25'te TVNET Ekonomi Müdürü Semra Karabaş'ın sunduğu Kahve Arası programına konuk olacak.

UYMSİB, yaş meyve sebze sektöründe önemli şehirlerden biri olan Bursa'nın üreticisi ve ihracatçısı adına ses olmaya çalışıyor. Sürekli sahada olarak üretici ile iletişimini güçlü tutan UYMSİB, sektörün taleplerini, beklentilerini ve çözüm önerilerini yerelde ve ulusalda bulduğu her platformda dile getiriyor.

Bu kapsamda 18 Haziran Perşembe günü saat 13.25'te TVNET Ekonomi Müdürü Semra Karabaş'ın sunduğu Kahve Arası programına katılacak olan UYMSİB Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Senih Yazgan, Türkiye'nin yaş meyve sebze üretimini ve ihracatını değerlendirilecek. Programda ayrıca pandeminin Türkiye ve dünya piyasalarındaki yaş meyve ticaretine etkisi, ihracatta yarattığı avantaj ve dezavantajlar, Avrupa'da don nedeniyle üretim azalmasının Türkiye için yarattığı fırsatlar da ele alınacak.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisinin ihracatta yarattığı sorunlar, Uzakdoğu başta olmak üzere bir takım pazarlara girerken yaşanan sorunlar ve bunların çözüm önerileri de konuşulacak. Hava kargonun özellikle Uzakdoğu pazarı için yeterli olup olmadığı, deniz taşımacılığında yapılması gerekenler gibi konular da konuşulacak diğer konular arasında.

TVNET Ekonomi Müdürü Semra Karabaş'ın sunduğu Kahve Arası programı, 18 Haziran Perşembe günü saat 13.25'te yayınlanacak.