UTİB Premier Vision İstanbul'a Renk Kattı

Fuara 7 ülkeden toplam 107 firma katılırken, Türkiye 99 firma ile ilk sırayı aldı. İtalya'dan 3 firmanın katıldığı fuarda UTİB üyesi 26 firma ürünlerini ve kreasyonlarını sergiledi

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nin (UTİB) organize ettiği alım heyetine 21 firmadan 40 temsilci katıldı. Yabancı alım heyetleri ile birebir görüşen Türk firmaları memnun ayrıldılar.

Türkiye'de yılda iki kez düzenlenen moda ve tekstil dünyasının kendi alanında en önemli ve etkili organizasyonu Premiere Vision İstanbul Fuarı'nda yüzler güldü. 18-20 Ekim tarihleri arasında CNR Expo Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuara Türkiye'den katılan 99 firma üç gün boyunca ürünlerini sergilerken, alım heyetleri kapsamında yapılan ikili görüşmeler, firmalara yeni iş bağlantılarının kapılarını açtı.

Türkiye, fuara katılan ülkeler içinde 99 firma ile ilk sırayı alırken, onu 3 firma ile İtalya takip etti. Fuara ayrıca Avusturya, Güney Kore, Japonya, Pakistan ve Lübnan'dan da 1'er firma katıldı. Bursa ve çevresinden 26 firmanın katıldığı fuarın en dikkat çekici etkinliklerinden birisi de Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nin (UTİB) düzenlediği alım heyetleri oldu.

 

Alım heyetleri yeni pazarların kapılarını açacak

İplik, kumaş, aksesuar, desen, hazır giyim üreticileri ve trend ofislerinin yer aldığı fuarda UTİB yine yeni pazarlara ve alım heyetlerine ağırlık verdi. UTİB tarafından düzenlenen alım heyetlerine Bulgaristan, Hırvatistan, Kazakistan, Makedonya, Sırbistan, Ürdün gibi ülkelerden, 21 firmadan 40 temsilci katıldı ve ilk gün yapılan ikili görüşmelere katılım yüksek oldu.